Gençleşme Vakti! En Mühim Kırışıklıkları Geciktirmenin Yolları

0

Kırışıklıkları geciktirme zannedildiği kadar zor bir işlem süreci değildir. Cildiniz değişime ayak uyduruyor ve iyi anlamda takviyeler yapıldığında görüntüsü de iyileşecektir. Kırışıklıklar vakit içinde olağan bir sürece bağlı olarak görülür, bunu kabul ederek kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Erken Yaşta Yüz Kırışıklığı Nedir? Genetik Etkilerin Kırışıklıklardaki Belirleyiciliği

Cilt yapısını etkileyen genetik faktörler doğum anından itibaren belirlenmiştir. Bazıları cildinin acele hasar gördüğünden yakınma ederken tam tersi durumlar da olabiliyor. Aynı yaşlarındaki iki kişinin değişik cilt yapısı olması bunu kısmen açıklar. Ek olarak kendi etkiniz de kırışıklıkları geciktirme açısından belirleyici olacaktır. İyi bakılan ciltlerde kırışma süreci gecikebilir.

Cilt Kırışıklığı Iyi mi Giderilir?

Kırışıklıkların derinliğine nazaran azaltılması mümkündür. Ilk olarak niçin kırışıklık oluşur sorusuna cevap bulmak gerekiyor:

⦁    Cildin rutubet açısından doyuma ulaşmaması kırışmalara niçin olur. Rutubet, cildi besler ve taze tutmaya destek olur. Dışarıdan gelen etkenlere direnç gelişmesi için cildinizin rutubet oranını yüksek seviyede tutmalısınız.
⦁    Doğru ürün kullanmalısınız, zira yüzdeki kırışıklıklar iyi mi yok edilir sorusu ürünlerin doğru seçimi ile de alakalıdır. Cildinizin neye ihtiyacı var ise buna odaklanmalı, alerji benzer biçimde hassasiyetleri göz önünde bulundurmalısınız. Pozitif yönde değişiklik için hataları ortadan kaldırmak gerekiyor.
⦁    Sıkılığı destekleyen hücre üretimi yaş ilerledikçe azalır. Bu açığı kapatmak için beslenmeniz, ürünler, yaşam tarzınız bütünlük oluşturmalıdır. Hareketi çoğaltmak, genç hücrelerinizin kalıcılığı bakımından büyük ehemmiyet taşıyor. Bir spor alışkanlığı edinebilirsiniz.

Evde Kırışıklık Tedavisi Yapmak Mümkün mü?

Normal olarak evde kırışıklık çözümleri için bazı uygulamaları rutin hale getirebilirsiniz. Ilk olarak cildinizi temiz tutmayı alışkanlık haline getirin. Gözenekleriniz tertipli olarak temiz olduğunda kendisini oksijenle yenileme imkanı elde eder. Yaşam alanlarımız kirli hava ile dolu olduğundan yeteri kadar oksijen alamamaktayız. Dolayısıyla cildinize takviyeler kırışıklık geciktirmek açısından önemlidir.

Naturel maskeler tercih edecekler için kakao, pirinç suyu kullanımı önerilir. Dermokozmetik ürünlerden alarak tesir kapsamını daha da süratli ve geliştirilmiş şekilde elde edebilirsiniz.

Derin Kırışıklıklara Kati Çözüm

Geçmesi zor derin kırışıklıklara çözüm için doğru dermokozmetik ürün seçimi yapabilirsiniz. Bazı yoğunlaştırılmış alternatifler incelenebilir. Institut Esthederm Intensive Spiruline Krem popüler ürünler arasındadır ve genel özellikleri şöyleki sıralanabilir:

Ciltteki bitkin görünüme karşı oldukça etkilidir. Işıltısı kaybolan derin çizgili ciltlere canlı ve daha pürüzsüz görüntü sağlar. Spirulina intensive tesiri olan üründe hususi bir içerik kullanmış olmuş olursunuz. Spirulina, 3 milyar senedir mevcud bir alg olarak besleyici birçok içinde ne olduğu barındırıyor.

Bitkin ve donuk cilt yapısında derin çizgilerin azalması için büyük tesiri bulunuyor. Rahatlamış ve gözle görülür şekilde canlanan cildinizdeki sıkılığı ilk kullanımdan itibaren hissedersiniz. Tonun yenilenmesine destek olması yardımıyla yumuşak ve daha esnek bir yapı kazanırsınız. Hamilelik sonrası dönemdeki çizgilerde de kullanımı mümkündür.

En Etkili Kırışıklık Maskesi Nedir?

Kırışıklık maskesi için Organique Algae Eye Mask Kırışıklık Karşıtı Göz Maskesi en etkili çözümlerden biridir. İpeksi bir özelliği olduğundan kullanım esnasında ve peşinden keyifli bir his elde edersiniz.

Göz çevresi en derin kırışıklıkların olduğu alandır ve bu alana odaklanan bir maske kullanabilirsiniz. Şişlik olan yerlerde içindeki etken aljinat ve pirinç unu yardımıyla süratli bir netice verir. Göz altı morluklarında da etkili olan bu ürün yağ katkı maddesi yardımıyla yenilenme hızında artış oluşturur. Maskeyi 15 dakika uygulayarak tek parça halinde çıkarın.

Genç Yaşta Göz Çevresi Kırışıklıkları

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Spf 25 ürünü genç yaşta kırışıklık gidermek isteyenler için ideal olabilir. Kollajen kaybının engellenmesi ve yenilerinin yerine koyulması için formülleştirilmiştir.
⦁    Gündüz kremi olarak vasıflandırılan üründe UVA ve UVB radyasyonunun tesirleri azaltılması hedeflenir.
⦁    Etken dermatolojik bileşenler yönünden güçlendirilen üründe E vitamini, hyalüronik asit,  ve biyo-peptitler vardır.
⦁    Sıkı ve dolgun cilt yapısının oluşmasında etkilidir.
⦁    Ciltteki nemin 24 saat sürmesini sağlar.
⦁    Yaşlanma karşıtı serum üstüne uygulanabilir.

Yüz Kırışıklığı İçin Ne Yapılmalı?

Yüz kırışıklığı için etkili bir çözüm arıyorsanız Christian Breton Kırışıklık Karşıtı Elixir Serum Anti Wrinkle Elixir Serum ürününü deneyebilirsiniz. Serum, tesir derinliği açısından daha yoğun bir tesir sağlar.

⦁    Derin kırışıklıklarla mücadelede güçlendirilmiş tesiri vardır.
⦁    Kazayağı görünümünü en aza indirger.
⦁    Genç ve taze bir cilt  his verir.
⦁    Cildin daha  bir görünüm kazanmasına destek olur.
⦁    Kollajen üretimini destek sunar. Etken Matrixyl içerikli formülü yardımıyla cilt yapısındaki direnci geliştirir.
⦁    Yüz kırışıklığı için derinlemesine nemlendirici tesir sağlar.

Kaynak: https://www.narecza.com/

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.