Fırın ekmeğini aratmayacak ekmek icra eden 11 ekmek yapma makinesi

0

Günümüzde ekmek yapma makineleri oldukca revaçta olmasa da pandemi dönemiyle beraber mutfaklarda yerini aldı. Ekmek makineleri, evinden çıkmak istemeyenler yada evde bir aktivite olarak kendi ekmeğini kendisi pişirmek isteyenler için oldukça iyi bir seçenek oldu. Ekmek yapma makineleri yalnız ekmek değil, sütlaç, kek, reçel, komposta, çörek yada çeşitli hamur harcı işleri yapmak için de kullanılmaktadır. Mis benzer biçimde ekmek kokusuyla uyanıp, kahvaltılarda taze ve sicak ekmekle kahvaltı yapmak isteyenler için en iyi ekmek yapma makinelerini sıralama haline paylaştık.

En İyi 11 Ekmek Makine Yapma Makinesi

Tefal PF210138 Pain Dore Ekmek Yapma Makinesi 12 Programlı

Ekmek Gramajı : 1000 g       Kabuk Pişirme Kademesi : 3

Güç (w) : 720 W                     Zamanlayıcı : Var 

Program Sayısı: 12                Sıcak Tutma Özelliği : Var

Ekmek, çavdar ekmeği, hamur harcı (pizza ve makarna), reçel ve lapası, kek ve gluten programlarıyla kısa süre içinde leziz tarifler yapabilirsiniz. 3 kabuk pişme ayarı yardımıyla açık, orta yada koyu renk kabuklu ekmek yapılabilir. Makinenin çıkarılabilir yapışmaz ekmek sepeti, bulaşık makinesinde ergonomik bir halde yıkanabilir. Piyasadaki fiyatı 1.595,00 TL’dir.

Yoksul Pane Deluxe 10 Programlı Paslanmaz Çelik Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) : 1000 g          Güç (w) : 450 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3          Program Sayısı : 10

Sıcak Tutma Özelliği : Var              Zamanlayıcı : Var

Ekmek kabuğu 3 değişik şekilde ayarlanabilir, süratli pişirir. Piştikten sonra 1 saat kadar sıcak meblağ. Ölçü kabı ve kaşığı bulunur. 10 değişik ekmek, kek ve marmelat pişirme programı yardımıyla leziz tarifler yapılabilir. Bununla birlikte araç-gereç ilavesi için sesli uyarı yapar.  2 litre kısaca 1000 g ekmek kapasitesi bulunur. Paslanmaz çelik gövdesiyle ileriki zamanlarda fena görüntüye niçin olmaz. Piyasadaki fiyatı 1.064,00 TL’dir.

Arzum AR2017 Panetti Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) : 1000 g          Güç (w): 650 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3         Program Sayısı : 13

Sıcak Tutma Özelliği : Var             Zamanlayıcı : Var

LCD ekranından kolaylıkla seçebileceğiniz 13 değişik pişirme programı bulunur. Ekmek piştikten sonrasında 1 saat kadar sıcak kalabilir. 3 kabuk pişme ayarı yardımıyla açık, orta yada koyu renk kabuklu ekmek yapılabilir Tercihe bakılırsa tam buğdaydan glutesiz ekmeğe kadar çeşitli türden ekmekler yapabilirsiniz. Piyasada ki fiyatı 1.149,00 TL’dir.

Kiwi Kmc 6955 Fazlaca Fonksiyonlu Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) : 700 g            Güç (w) : 550 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3        Program Sayısı : 9

Sıcak Tutma Özelliği : Var            Zamanlayıcı : Var

19 ön ayarlı programı yardımıyla istediğiniz çeşitli ekmek yapımında, reçel ve yoğurt yapımında kullanmak için idealdir. Glutenli ve glutensi zpişirme seçenekleri yardımıyla gluten intoleransı olan kişiler için ideal bir ekmek yapma makinesidir. Acil durumlarda süratli pişirme program ayarı kullanımı sağlar.

Çelik gövdesi paslanmaz. Minimal boyutu ile kolay gizleme imkânı da sunar. Yapışmaz kaplaması ekmek haznesini kolayca temizlenebilir. Dijital zamanlayıcıyısı yardımıyla geceden ekmek makinesine tüm malzemeleri koyarak, ertesi sabah istediğiniz saatte karıştırma ve yoğurma işlemini başlatabilirsiniz. Piştikten 1 sonrasına kadar sıcak meblağ. Piyasada ki fiyatı 707,00 TL’ dir.

Profilo PBM0990X Ekmek Yapma Makinesi

Watt : 450 W                         Zamanlayıcı : Var            Pizza Hamur harcını : Var

Pişirme Haznesi : 1               Reçel Yapma : Var          Makarna Hamur harcını  : Var     

Kapasite : 900 gr                   Sıcak Tutma : Var           Sos Programları : Var

Program : 12 program         Hamur harcı Kapasitesi : 500g, 700g, 900g

Isıyı ekmeğin her alanına eşit dağıtır ve böylece ekmek tam kıvamlı pişer. Kızartma fonksiyonları yardımıyla yumuşak ve çıtır yüzeyli beyaz, orta ve esmer görünümde ekmekler hazırlayabilirsiniz. İçi pişmiş yada azca pişmiş sevenler için 12 değişik pişirme modu bulunur.

Minik, orta ve büyük ebatlarda ekmek pişirebilirsiniz. Sıcak tutma modu yardımıyla ekmekler sertleşmez ve soğuk servis yapılmaz. Minimal tasarım ile ufak mutfak tezgah üstü için uygundur. Ergonomik ölçüsü yardımıyla dolabın içinde konumlandırabilirsiniz. Piyasada ki fiyatı 949TL’dir.

Tefal PF220838 720 Watt Pain Plaisir Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı : 1000 g             Güç (w) : 720 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3      Program Sayısı : 15

Sıcak Tutma Özelliği : Var           Zamanlayıcı : Var

17 değişik otomatik programı yardımıyla glutensiz tuzlu ekmek, glutensiz tatlı ekmek, glutensiz kek, beyaz ekmek, süratli beyaz ekmek, fransız ekmeği, tatlı ekmek, kepekli ekmek, süratli kepekli ekmek, çavdar ekmeği, mayalı hamur harcı, makarna, kek, yalnız pişirme modu, yulaf lapası, mısır gevreği, reçel benzer biçimde lezzetleri kısa süre içinde yapabilirsiniz.

Gecikmeli başlatma programı bulunur,açık, orta ve koyu olmak suretiyle 3 ekmek kabuk renkli ekmek yapabilirsiniz . Bununla birlikte evimizdeki şahıs sayısına bakılırsa 3 değişik ekmek boyutunda ekmekler hazırlayabilirsiniz. Piyasada ki fiyatı 1.799,00 TL’dir.

Arçelik K-2715 Süre ve Program Ayarlı Çift Hazneli Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) :1100 g           Güç (w) : 800 W

Kabuk Pişirme Kademesi :3          Program Sayısı : 11

Sıcak Tutma Özelliği : Var             Zamanlayıcı : Var

Sesli uyarı sistemi yardımıyla ekmek hazır olduğunda uyarı verir. Çift haznesi yardımıyla aynı anda hem tahıllı hem de düzgüsel ekmek yapabilir. Sıcak tutma özelliği yardımıyla ekmek derhal soğumaz ve sertleşmez. Ekmeğin kabuğu için 3 değişik pişirme seçeneği bulunmaktadır.  Piyasadaki fiyatı 3.999,00 TL’ dir.

Sinbo SBM-4712 Paslanmaz Çelik Gövdeli Ekmek Yapma Makinesi

Güç (w) : 600 W                                   Güç gereksinimleri : 230V AC, 50Hz

Kabuk Pişirme Kademesi : 3                 Sıcak Tutma Özelliği : Var

Maksimum ekmek ağırlığı : 900 g      Ayarlı çalıştırma zamanlayıcısı : Evet

13 saatlik programlanabilir ertelemeli zamanlayıcısına haizdir. Bununla birlikte ekmeğiniz piştikten 1 saat sonraya kadar sıcak kalır. 12 dijital programlı menüsüyle leziz ekmekler yapılabilir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir. Açık, orta ve koyu olmak suretiyle 3 ekmek kabuk renginde ekmek yapılabilir. Piyasada ki fiyatı 3.799 TL’dir.

Homend 1503 Breadfast Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) : 900 g            Güç (w) : 550 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3          Program Sayısı : 12

Sıcak Tutma Özelliği : Var              Zamanlayıcı : Var

Ekmek makinesinde kek programı, hamur harcı karıştırma programı, pişirme programı yada yalnız yoğurma programı benzer biçimde çeşitli 12 tane program bulunur. Ailenizin yada misafirinizin şahıs sayısına bakılırsa 700 gram ve 900 gram ölçülerde ekmek yapılabilir. Piyasada ki fiyatı 999 TL’dir.

Beko BKK 2515 Ekmek Yapma Makinesi

Ekmek Gramajı (g) :900 g             Güç (w) : 600 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3         Program Sayısı : 12

Sıcak Tutma Özelliği : Var             Zamanlayıcı : Var

Hususi baget yapma kalıpları yardımıyla ufak ikramlar hazırlayabilirsiniz.  Ekmek makinesi, %20 daha azca enerji harcar, fazladan sessiz çalışır ve %15 daha süratli pişirme özelliği bulunur. Kompakt tasarımı ile mutfak tezgahınızda  daha azca yer kaplar. 12 değişik program seçeneğiyle çeşitli ikramlar hazırlayabilir, sütlaç yada muhallebi benzer biçimde tatlıları kolayca yapabilirsiniz.  Bununla birlikte çölyak hastaları için glutensiz ekmek yapmak için hususi bir programı mevcuttur. Piyasada ki fiyatı 3.799,00 TL ‘ dir.

Yoksul Pane House 14 Programlı Ekmek Yapma Makinası

Ekmek Gramajı (g) : 1000 g         Güç (w) : 450 W

Kabuk Pişirme Kademesi : 3        Program Sayısı : 10

Sıcak Tutma Özelliği :Var             Zamanlayıcı : Var

Kompakt boyutu yardımıyla tezgahta fazla yer kaplamaz yada kullanılmadığı vakit dolap içine koyulabilir. Kullanım sonrasında aparatları oldukca kolay çıkar ve temizliği rahat yapılır.  Yapısında bulunan 10 değişik ekmek pişirme programı yardımıyla leziz tarifler yapabilirsiniz. En güzel özelliklerinden biri de herhangi bir araç-gereç azca olduğunda ya da koyulmadığında sesli uyarı verir. Süratli pişirme fonksiyonu yardımıyla kısa sürede çeşitli ekmekler yapabilirsiniz. Piyasada ki fiyatı 795,71 TL’dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.