Evde Tekli Takma Kirpik, Kirpik Yapıştırıcısı Gözden Iyi mi Çıkarılır

0

Kirpikleri Dökmeden Zarar Vermeden Takma Kirpik Iyi mi Çıkarılır

Bakışlar duyguların tercümanıdır. Kirpikler ise gözlerimizin süsüdür ve bakışlarımızı anlamlandırır. İnsanların bazıları doğuştan uzun kirpiklere haizdir. Fakat pek fazlaca hanım kirpiklerinin kısa olmasından yakınma eder. Takma kirpikler buna geçici bir çözümdür sadece takma kirpiklerin çıkarılması birazcık meşakkatlidir. Bir hata yapmış olursanız kendi kirpiklerinizin zarar görmesine yol açabilirsiniz. Kirpik çıkarma işlemi fazlaca dikkat gerektirir. Takma kirpikleri göz kapağınızın dışından içine doğru nazikçe, yavaş yavaş çıkarmalısınız. Yapıştırıcı kalıntısı bırakmamaya itina göstermelisiniz. Peki takma kirpik en kolay şekilde iyi mi çıkarılır? İşte takma kirpik çıkarma yöntemi…

Takma Kirpik Iyi mi Çıkarılır ?

Takma kirpikler çıkarıldıktan sonrasında atılmaz. Aynı takma kirpikler başka süre gene kullanılabilir. Takma kirpiklerin doğru bir halde takılması ve çıkarılması gerekir. Peki takma kirpiğinizi yerleştirdiniz. Tüm gün onunla gezdiniz. Akşam oldu ve artık çıkarmanız gerekiyor. “Şimdi ben bu takma kirpiği iyi mi çıkaracağım?” diye düşünmeye başladınız. İşte bu şekilde bir durumda Waterproof göz makyaj temizleyicisinden yararlanabilirsiniz. Ürünü bir ped pamuğa döktükten sonrasında gözlerinize 30 saniye uygulayın. Arkasından takma kirpiğinizi ucundan tutup çekin ve dikkatli bir halde çıkarın. Hepsi bu kadar! Takma kirpiğin üstünde kalan yapıştırıcıyı da yavaşça paklayın ve kutusunda saklayın. Gerektiğinde yeniden kullanabilirsiniz.

Kirpik çıkarılırken tek elle ucundan tutulur ve hafifçe çekilir. Bu sırada birkaç parça da kendi kirpiğinizden gelirse o takma kirpikten ve yapıştırıcıdan uzak durun. Fakat 1-2 kirpiğin kopması doğaldır. Kirpik yapıştırıcısının kalıntılarını da makyaj temizleyici kullanarak giderin.

Göz makyajını temizlerken kullanılabilecek naturel bir yağ ile kirpiklerinizi yumuşatırsanız, daha kolay çıkarabilirsiniz. Örneğin hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Besleyici içeriğiyle hindistan cevizi yağı göz makyajının temizlenmesinde kullanılabilir. Takma kirpiklerinizi yumuşattıktan sonrasında cımbız ile asla zorluk çekmeden çıkarabilirsiniz. Böylelikle naturel kirpiklerinize de zarar vermemiş olmuş olursunuz.

Takma Kirpik Kullanmanın Zararları Nedir?

Takma kirpikler daha güzel bakışlara haiz olmak için kullanılır fakat çeşitli problemleri de bununla beraber getirir. Mesela naturel kirpiklerin dökülmesine ve göz enfeksiyonlarına sebebiyet verir. Takma kirpik uzmanlar tarafınca tavsiye edilen bir ürün değildir. Bu işlem esnasında kullanılan yapıştırıcılar sebebiyle gözler mikrop kapabilir.

Takma kirpiklerin üstünde kir ve bakteriler birikir. Bu durum göz sağlığı için büyük bir risktir.

Güzel bir görünüm verse bile takma kirpikler gözlere baskı uygular. Bu yüzden kendi kirpikleriniz incelip dökülebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.