Evde Pirinç Suyu İle Cilt Maskesi Iyi mi Yapılır

0

Pirinç Suyunun Cilde Yüze Yararları ve Zararları Nedir?

Pirinç, en oldukça tüketilen tahıl çeşitlerinin önderlik yapar. Gıda kıymeti yüksek olan pirinç, daha sıhhatli ve güzel bir cilde haiz olmaya da destek verir. Pirinçleri suya koyarak hazırlayacağınız pirinç maskesi, güzelliğinizi artıracak naturel bir cilt maskesi ve cildinizi temizleyecek olan bir toniktir. Pirinç suyu ile cilt beyazlatma işlemi yardımıyla cildiniz ışıl ışıl olacak, cildinizdeki kararmalardan yapıt kalmayacaktır. Bilhassa Asyalı bayanlar tarafınca yaygın olarak kullanılan pirinç maskesi, dünya genelinde popüler olup Türkiye’de de giderek yaygınlaşmıştır. Siz de pirinç maskesinin görkemli etkilerini cildinizde görmek istiyorsanız asla zaman kaybetmeden denemelisiniz.

Pirinç Suyunun Cilde Yararları Nedir?

 1. Cilt lekelerine birebirdir. Cilt lekelerinin yok edilmesinde etkili rol oynar.
 2. Pirinç suyu ile sivilceleri azaltmak mümkündür. Cildinizin sivilce olan kısımlarına bir pamuk yardımıyla pirinç suyu uygulayıp bunu tertipli olarak tekrarlayın. Bir süre sonrasında sivilcelerinizin ve izlerinin hafiflediğini görmüş olacaksınız.
 3. Cilt kararmasını giderir ve parlaklık verir.
 4. Cildin aydınlığını ve beyazlığını korur, renk eşitsizliklerini engeller
 5. Pirinç suyunu aksatmadan kullanmaya devam ederseniz cildinizdeki yaraların geçtiğine tanık olmuş olursunuz. Öte taraftan pirinç suyu, cildin yağ oranını düzenleyerek sivilce ve akne benzer biçimde sorunları minimize eder ve gözeneklerin tıkanmasına engel olur, cildin esneklik kazanmasını sağlar.
 6. Cilt kararmasından şikayetçiyseniz cildinizi beyazlatmak için pirinç suyu kullanabilirsiniz. Cildi beyazlatmadaki üstün performansıyla pirinç suyu, öteki kimyasal bakım ürünlerini geride bırakmaktadır. Cilt renginizi açmak istiyorsanız pirinç suyu size destek verecektir. Zira cildin gerekseme duyduğu çeşitli bileşenleri ihtiva eder ve tamamen naturel bir bakım ürünüdür.
 7. Pirinç suyunda yer edinen nişasta aslı cildi yeniler ve cilt hasarını giderir.
 8. Cilt için naturel bir nemlendiricidir.
 9. Ne yazık ki egzama adlı cilt rahatsızlığından muzdarip olan pek oldukça insan vardır. İşte pirinç suyu, egzamanın iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır.
 10. Cildi yabancı maddelerden arındıran pirinç suyu, aşırı yağlanmayı denetim altına alır. Ek olarak pirinç suyu, gözeneklerin genişlemesine de engel olur.
 11. Cilt sağlığımızın bozulmaması, PH seviyesinin düzgüsel olmasına bağlıdır. Pirinç suyu ise, PH dengesini sağlayarak cildimizi korumaktadır.
 12. Bebek benzer biçimde bir cilde haiz olabilmek her kadının hayalidir. İşte pirinç suyuyla bunu gerçekleştirmek mümkündür.
 13. Cilt üstünde detoks tesiri gösteren pirinç suyu, cildin yumuşamasını ve sıkılaşmasını sağlar. Ultraviyole ışınlarının yol açmış olduğu cilt hasarına karşı da koruyucudur.
 14. Güneş yanıklarına da oldukça şifalıdır.
 15. Meydana getirilen araştırmalarla, pirinç suyunun deri iltihabına yararlı olduğu tespit edilmiştir. Bir araştırma kapsamında, dermatit rahatsızlığı yaşayan kişilerin her gün 2 kez 15’er dakika pirinç suyuyla yıkanmaları istenmiştir. Netice olarak hastaların durumunda iyileşme gözlemlenmiştir.
 16. Pirinç suyu, cildi ölü hücrelerden arındırır ve yeni hücrelerin oluşumunu destek sunar.
 17. Cilt hassasiyeti olanlar, bakım ürünlerinin çoğuna şüpheyle yaklaşır. Sadece pirinç suyu, kaygı etmeyi gerektirmez ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Pirinç suyu ile güzelleşmek, kırılgan ciltlerin de hakkıdır. Cildi negatif etkileyecek hiçbir maddeyi barındırmayan pirinç suyu, cilt bakımı için güvenilir bir üründür.

Pirinç Suyu Cilde Iyi mi Uygulanır?

Ilkin pirinçler suya koyulur ve bir süre bekletilir. Arkasından süzülür ve elde edilmiş pirinç suyu cilt bakımında kullanılır. Pirinçler, muhtevasındaki nişastayı ve mühim gıda maddelerini suya verdiğinden, pirinç suyu cilt sağlığı için benzeri olmayan bir hazinedir. Belirli aralıklarla uygulanmış olduğu takdirde pirinç suyunun faydası kesinlikle görülecek, çeşitli cilt problemleri bu sayede önlenmiş olacaktır. Bunun için bir su bardağı ılık suya iki yiyecek kaşığı pirinç atılır ve 1-2 saat beklemeye bırakılır. Arkasından pirinç suyuna bir parça pamuk batırılıp cilde masaj yapıyormuş benzer biçimde uygulanır. 1 haftada tesirini göstermeye başlayacaktır.

Pirinç Suyunun Cilde Zararları Nedir?

Pirinç suyunun cilt için herhangi bir ziyanı yoktur. Sadece cildi kırılgan olan kişilerde ciltte kızarıklık, yanma hissi benzer biçimde sorunlara niçin olabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.