Evde Küllü Kumral Saç Boyası Rengini Iyi mi Yapılır

0

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlerde Güzel Durur Evde Iyi mi Yapılır?

Küllü kumral, oldukça şık ve zarif duran popüler bir saç rengidir. Bayanların pek bir çok seçimini küllü kumral saç renginden yana yapmaktadır. Kumralın daha gri tonu, küllü kumral olarak adlandırılır. Küllü kumral saç renginin değişik tonları vardır ve hepsi de birbirinden güzeldir. Soğuk alt tonu olan, açık kahverengi ve koyu sarı içinde bulunan küllü kumral, sarı yada gri ışıltılarla güzelliğimize güzellik katmaktadır.

Küllü Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Saçlarımızı boyayacağız sadece boyalı oldukları belli olmasın istiyoruz. Öyleyse naturel görünümlü saç renklerini tercih etmeliyiz. İşte küllü kumralın en büyük farkı da budur.

Küllü kumral, en fazla rağbet gören saç renklerinin önderlik yapar. Etkisinde bırakan bir görünüm kazandıran bu saç rengi, bizi olduğumuzdan daha genç gösterir. Kahve saç rengine sahipseniz küllü kumral tam da size hitap etmektedir. İster beyaz, ister buğday yada esmer tende olun, küllü kumral saç rengini tercih edebilirsiniz. Zira küllü kumralın değişik tonları içinde her ten rengiyle uyumlu bir ton ne olursa olsun vardır. Bu özelliğiyle küllü kumral, her insana fazlaca yakışmaktadır. Hele açık ten rengiyle küllü kumral, muhteşem bir uyum oluşturmaktadır. Hatta görenleri fanatik bıraktırmaktadır desek abartmış olmayız. Renkli gözlere sahipseniz, küllü kumral size heybetli bir hava katacaktır. Mavi gözlere haiz olanlar için küllü kumral en iyi seçimlerden biridir.

Evde Küllü Kumral Saç Rengi Iyi mi Elde Edilir?

Küllü kumral saç rengini elde edebilmek için birkaç boyanın karıştırılması gerekmektedir. Zira tek renk saç boyasını kullanmak kafi olmayacaktır.

  1. Colormax Tüp Boya 8.0 Yoğun Açık Kumral
  2. Nevacolor Premium 6.1 Küllü Koyu Kumral
  3. Colormax Tüp Boya 008 Yoğun Mavi Düzeltici

Bu boyalarla küllü kumral saç rengi elde edeceğiz. Doğal ki ilkin karıştırmalıyız.

Yoğun açık kumral boyasının tamamını kullanıyoruz. Açık kumral boyanın çeyreği kadar da koyu kumral boya, arkasından 2-3 santimetre kadar mavi düzeltici boya ilave ediyoruz.

Saçlarının tabanı koyu bir renkte olanlar, hazırladığı boyayı uygulamadan evvel kullandıkları oksidan kreminin volümünü daha yüksek tutmalıdır.

Küllü kumral saç rengini kullanacaksanız saçlarınızın şimdiki rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Mesela siyah yada koyu kahverengi saçlara haiz olanlar, saç rengini açtıktan sonrasında bu işlemi uygulayabilirler. Fakat aslına bakarsan saçınız açık renkli ise herhangi bir açıcı kullanmadan direkt boyamaya geçebilirsiniz.

Küllü Kumral Saç Rengi Bakımı

Saçlarımızı hangi renge boyatırsak boyatalım, tertipli olarak bakım yapmamız şarttır. Bu durum küllü kumrala boyanmış saçlar için de geçerlidir. Bu saç rengi son aşama naturel görünümlüdür sadece gene de bakıma gereksinim duymaktadır.

Güzelliğinize ve zarafetinize gölge düşmesini istemiyorsanız saç bakımınıza da itina göstermelisiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak en mühim şeylerden biri, saç bakım maskeleridir. Tanınmış markalara ilişkin saç maskeleri işinize yarayacaktır fakat naturel saç maskeleri de yabana atılmamalıdır. Ek olarak saçlarınızı yıkadıktan sonrasında uygulayacağınız saç kremleri ise, saçlarınızın sertleşmesini ve renginin solmasını engeller. Saç renginizle uyumlu olan şampuanlar da mat ve yıpranmış saçlara karşı etkili bir tedbirdir. Öte taraftan naturel bakım yağlarıyla saçlarınızın ışıltılı görünümüne katkı sağlayabilir, böylece tam bir bakım ile doğallığınızı koruyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.