Evde Buruna Mandal Takmakla Ameliyatsız Burun Küçültme

0

Mandalla Burun Küçültme Iyi mi Yapılır Zararları Nedir?

Mandalla burun küçültme burnunu küçültmek isteyen kişilerin en oldukca uyguladığı yöntemdir. Bunun için çamaşır mandalı kullananlar olduğu benzer biçimde, kozmetikçilerde ve web üstünden satılan burun şekillendirici düzleştirici isminde aparatlar da kullanılmaktadır. Hatta sunucu  Burcu Esmersoy’da burnunu küçültmek için bir zamanlar burun mandalı kullandığını yapmış olduğu bir röportajda bildirmiştir”

Burun şekli, dış görünümü etkileyen en mühim faktörlerden biridir. Belirgin ve büyük bir burnunuz var ise, aynaya baktıkça moraliniz bozuluyordur. Şundan dolayı bu durum oldukca güzel görünmenizin önünde bir engeldir. Burnu büyük olmasın diye geçmişte babaanneler torunlarının burnuna mandal takarlarmış. Doğrusu mandal ile burun küçültme yöntemi eskiden beri vardır. Bu uygulama, geçmişten bugüne burnunu küçültmek isteyenler tarafınca tercih edilmektedir.”Mandalla burun mu küçülürmüş?” diye düşünüp bu uygulamayı acayip karşılayabilirsiniz. Oysa mandal, bu mevzuda yarar sağlamaktadır. Burun kemiklerini sıkıştırarak baskı uygular ve damarları daraltır.

Takvim gazetesinin haberine nazaran ekranlardan tanıdığımız ve son zamanlarda Yaşamak Ne Güzel adlı programıyla gündeme gelmiş olan Burcu Esmersoy, burun küçültme ile ilgili mühim tüyolar paylaştı. “Eskiden burnumun şeklini asla beğenmiyordum.” diyen meşhur sunucu; şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“Şeklini düzeltmek için burnuma mandal takarak uyuyordum. 1 yıl süresince her gece bu şekilde yaptım.”

Burcu Esmersoy benzer biçimde pek oldukca hanım da bu yönteme başvurmaktadır. Öyleki ki çeşitli markalar burnun daha ufak ve dik görünmesi için hususi mandallar üreterek piyasaya sürmüştür.

Mandalla Burun Küçültme Iyi mi Yapılır?

  1. Burun şeklini beğenmeyenler güzel duyu yaptırmayı düşünürler. Evde burun küçültme ise kulağa cazip gelir. Doğrusu burun küçültme ameliyatı tek çözüm değildir. Mandalla burun küçültme de mümkündür.
  2. Burun şekillendirici aparat kullanarak burnunuzu 20 dakika sıkıştırın. Buna 1 ay devam edin. Bu hareketleri Mandalla yapacaksanız mandalın uç kısmına bir pamuk yada bez koyun. Böylece burnunuzda asla iz kalmayacaktır.
  3. Mandalla Burun Küçültmenin Zararları Nedir?
  4. Burnumuz kekik ve kıkırdaktan meydana gelmektedir. Burnumuza uzun süre mandal takmak burun kıkırdağına ve kemiğine zarar verip burunda deformasyona, yamulmaya sebep olabilmektedir. Bundan dolayı bu işlemi uzun saatler, aylar süresince uygulamamalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.