Ev Yapımı En Etkili Doğal 6 Farklı Yüz Temizleme Maskesi

0

Güzellik Uzmanından Cildi Derinlemesine Temizleyen 6 Maske Tarifi

Erkek olsun kadın olsun hangimiz pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemeyiz ki? Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen cildinizi, yüzünüzü derinden temizleyip arındıran, cilde peeling uygulayıp ölü hücreleri gideren maske tariflerini okuyabilirsiniz. Bu tariflerden dilediğinizi yapabilirsiniz. Tarifte geçen malzemelerin bir kısmını aktardan temin edebilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Evde Yüz Temizleme Maskesi Hazırlama

Bir çay kaşığı el kremi, bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı öğütülmüş pirinç güzelce karıştırılır. Masaj yapılarak cilde nüfuz etmesi sağlanır. 10 dakika beklenir ve yıkanır. Haftada 1 defa yapmak kafidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Derinlemesine Temizleyen Maske Tarifi

Şimdi aktaracağımız bu maske, cildinizi ağırlaştırmadan etkili bir bakım yapacak ve ölü hücrelerden arındıracaktır. Önce 1 orta boy patatesi rendeleyin. Ardından bir çorba kaşığı sütü, bir çay kaşığı zeytinyağını ve aldığı kadar unu karıştırın. Hazırladığınız karışımı dilerseniz cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz. Dilerseniz de gazlı bir bez yardımıyla 25 dakika cildinizde bekletebilirsiniz. Süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilde Bakım Yapan Peeling Uygulaması

100 gr kesilmiş sütün içine 3 çorba kaşığı öğütülmüş ceviz eklenir. Güzelce karıştırılıp cilde uygulanır ve 5 dk bekletilir. Daha sonra ovularak temizlenir. Cilt tipine uygun kaliteli bir krem   kullanılmalı, Her hafta 2 kere tekrarlanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Vücudu, Cildi Pürüzsüzleştiren Peeling Uygulaması

Birer kahve fincanı çekilmiş kırmızı mercimeği ve kahverengi pirinci bir kaba alıp üzerine bir tatlı kaşığı lavanta yağı, bir kahve fincanı vücut kremi, bir kahve fincanı kil ekleyin. Malzemelerin hepsini su ile karıştırarak boza kıvamına getirin. Duş alırken vücudunuzu bu karışım ile ovarak peeling yapabilirsiniz.

Diğer formülüm;

3 yemek kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı kakao ve 1 tatlı kaşığı tuz karıştırılır. Duştan önce cilde uygulanır ve iyice ovulur. Sonra banyo yapılır. Bunu haftada 1 defa uygulamaya devam ederseniz ipeksi bir cilde sahip olacaksınız.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan En Etkili Cilt Temizleme Maskesi

Birer yemek kaşığı havuç yağı, zeytinyağı ve çökelek karıştırılır. Krem kıvamına geldiğinde bütün vücuda uygulanarak güzelce yedirilir. 20 dakika bekletilir ve önce hafif sıcak ardından soğuk su ile yıkanılır. Her hafta 2 kere uygulanması önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.