Ev Yapımı En Etkili Naturel 6 Değişik Yüz Temizleme Maskesi

0

Güzellik Uzmanından Cildi Derinlemesine Temizleyen 6 Maske Tarifi

Adam olsun hanım olsun hangimiz pürüzsüz bir cilde haiz olmak istemeyiz ki? Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen cildinizi, yüzünüzü derinden temizleyip arındıran, cilde peeling uygulayıp ölü hücreleri gideren maske tariflerini okuyabilirsiniz. Bu tariflerden dilediğinizi yapabilirsiniz. Tarifte geçen malzemelerin bir kısmını aktardan temin edebilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Evde Yüz Temizleme Maskesi Hazırlama

Bir çay kaşığı el kremi, bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı öğütülmüş pirinç güzelce karıştırılır. Masaj yapılarak cilde nüfuz etmesi sağlanır. 10 dakika beklenir ve yıkanır. Haftada 1 kez yapmak kafidir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cildi Derinlemesine Temizleyen Maske Tarifi

Şimdi aktaracağımız bu maske, cildinizi ağırlaştırmadan etkili bir bakım meydana getirecek ve ölü hücrelerden arındıracaktır. Ilkin 1 orta boy patatesi rendeleyin. Peşinden bir çorba kaşığı sütü, bir çay kaşığı zeytinyağını ve almış olduğu kadar unu karıştırın. Hazırladığınız karışımı isterseniz cildinize direkt uygulayabilirsiniz. Isterseniz de gazlı bir bez yardımıyla 25 dakika cildinizde bekletebilirsiniz. Süre dolunca yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Cilde Bakım Icra eden Peeling Uygulaması

100 gr kesilmiş sütün içine 3 çorba kaşığı öğütülmüş ceviz eklenmiş olur. Güzelce karıştırılıp cilde uygulanır ve 5 dk bekletilir. Sonrasında ovularak temizlenir. Cilt tipine uygun kaliteli bir krem   kullanılmalı, Her hafta 2 kere tekrarlanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Vücudu, Cildi Pürüzsüzleştiren Peeling Uygulaması

Birer kahve fincanı çekilmiş kırmızı mercimeği ve kahverengi pirinci bir kaba alıp üstüne bir tatlı kaşığı lavanta yağı, bir kahve fincanı vücut kremi, bir kahve fincanı kil ilave edin. Malzemelerin hepsini su ile karışmasını sağlayarak boza kıvamına getirin. Duş alırken vücudunuzu bu karışım ile ovarak peeling yapabilirsiniz.

Öteki formülüm;

3 yiyecek kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı karbonat, 2 çorba kaşığı kakao ve 1 tatlı kaşığı tuz karıştırılır. Duştan ilkin cilde uygulanır ve iyice ovulur. Sonrasında banyo yapılır. Bunu haftada 1 kez uygulamaya devam ederseniz ipeksi bir cilde haiz olacaksınız.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan En Etkili Cilt Temizleme Maskesi

Birer yiyecek kaşığı havuç yağı, zeytinyağı ve çökelek karıştırılır. Krem kıvamına vardığında tüm vücuda uygulanarak güzelce yedirilir. 20 dakika bekletilir ve ilkin hafifçe sıcak arkasından soğuk su ile yıkanılır. Her hafta 2 kere uygulanması önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.