Esra Bilgiç kimdir? Hangi dizi ve filmimizde rol almıştır?

0

Ankara’ da doğup büyüyen Esra Bilgiç, Bilkent Üniversitesi Internasyonal İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Güzel oyuncunun kariyerinin başladığı ilk nokta Diriliş Ertuğrul dizisi olmuş, bu dizide Halime Hatun rolüyle ekran karşısına çıkmıştır. Son olarak Ramo dizisinde Sibel karakterine can veren meşhur oyuncu şimdilerde ise yeni bir takım için çekime adım atmıştır. Güzel oyuncu, 29 Eylül Çarşamba akşamı Fox TV’de yayınlanacak olan “Kanunsuz Topraklar” dizisinde Güfem karakteriyle ekran karşısında gelecektir.

Esra Bilgiç Kimdir ?

Esra Bilgiç 14 Ekim 1992 senesinde Ankara’ da hayata merhaba dedi.  Ankara’lı güzel oyuncu şuan da 29 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji kısmı okuduktan sonrasında Bilkent Üniversitesi Internasyonal İlişkiler Bölümünden mezun oldu. İlk olarak TRT 1 de gösterilen Diriliş Ertuğrul dizinde rol aldı. Diriliş Ertuğrul dizinde Halime Hatun karakterine can veren Esra bilgiç başarı oyunculuğunun yanında güzelliğiyle de tüm gözleri üstüne çekti. Peşinden 2019 senesinde Kanal D’ de Bir Ümit Yeter dizisinde Derya Akar rolünün sahibi oldu. Esra Bilgiç son olarak Show TV ekranlarında gösterilen Ramo dizisinde, Ramo’nun sevilmiş olduğu hanım olan Sibel karakterini canlandırmıştır.

Esra Bilgiç’in Boyu ve Kilosu

Hem başarı göstermiş hem de güzel oyuncu Esra Bilgiç 29 yaşlarında Terazi burcudur. Fiziğiyle dikkat çeken Esra Bilgiç 1.77 uzunlukta ve 50 kilodur.

Esra Bilgiç Eğitim Yaşamı

Esra Bilgiç Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji kısmı okudu. Peşinden Bilkent Üniversitesi Internasyonal İlişkiler bölümünden mezun oldu.

Esra Bilgiç Evli Mi?

Esra Bilgiç 2017 senesinde Beşiktaş’lı futbolcu Gökhan Töre ile sözlendi. Peşinden 1 Ekim 2017 tarihinde Gökhan Töre ile evliliğe ilk adımını attı. Aradan geçen 2 senenin peşinden ikisi de verdiği ortak kararla ayrıldılar.

Esra Bilgiç’in Oynadığı Diziler

  • 2020-2021 Ramo /Sibel
  • 2018- Bir Ümit Yeter / Derya Akar
  • 2014/2019- Diriliş Ertuğrul / Halime Hatun

Esra Bilgiç’in Oynadığı Beyaz perde Filmleri

2021- Adanış: Mukaddes Kavga / Cemre Haznedar

Esra Bilgiç’in Almış olduğu Ödüller

  • 2016- 1. Toplumsal Farkındalık Ödülleri / En İyi Hanım Dizi Oyuncusu
  • 2016- 2. Anadolu Medya Ödülleri /En İyi Hanım Dizi Oyuncusu
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.