Esmerlere Giden Esmer Tene Yakışan Saç Rengi Önerileri

0

Esmer Tene Esmer Hanıma Hangi Saç Renkleri Yakışır

Saç rengimize karar verirken cilt tonumuza uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekir. İşte esmer tenliler de kendilerine yakışan saç renklerini tercih etmelidir. Maalesef bazı bayanlar buna dikkat etmemektedir. Trendlerden geri kalmayayım derken, ne yazık ki ten rengini geri plana atmaktadırlar. Oysa ki cilt tonuna yakışmayan bir saç rengiyle doğallığı yakalamak mümkün değildir. Saç bakımını tastamam yapsak bile tesirini göremeyiz. Esmer, cildin kusurlarını gizleyen etkisinde bırakan bir ten rengi olsa da, tüm saç renkleriyle uyum göstermez. Bu makalemizde esmer tenlilere en oldukca yakışan saç renklerine temas edeceğiz.

Ten renginin saç rengiyle uyumlu olması oldukca önemlidir. Esmer tenliyseniz bir adım öndesiniz anlamına gelir. Öyleyse şimdi esmerler için en uygun saç renkleri, esmer tenlilere en iyi giden saç renkleri hakkında data verelim.

Esmer Tene Hangi Saç Renkleri Yakışır?

Esmerlere yakışan saç renkleri bu ten rengine haiz bayanlar tarafınca merak edilmektedir. Değişik yorumlar yapılsa da koyu renklerin esmer tenlilere yakıştığı mevzusunda hepimiz hemfikirdir. Kahve, küllü ve kumral tonları esmerlere hitap etmektedir. Bilhassa kumral ve kahve saç renkleri esmer tenlilere daha göze çarpan bir görünüm kazandırmaktadır. Siyah ve bakımlı saçlar, koyu ten rengiyle eşi olmayan bir uyum oluşturmaktadır.

Turuncu-bakır, esmer tenliler için uygun değildir. Şundan dolayı doğallıktan uzak bir görünüm vermektedir. Esmer tenliyseniz ve kızıl saç kullanmak istiyorsanız ateş kızılı sizin için iyi bir seçimdir. Koyu ten rengine haiz olanlara organik bir görünüm veren bu renk, çekici bir hava katmaktadır. Karamel saç rengi de turuncu-bakır şeklinde suni bir görünüm vereceğinden esmer tenlilere önerilmez.

Sarı saçın esmer tenlilerde iyi durmadığı düşünülür. Sadece sarı saç koyu tende bayanlara da yakışabilir. Sarı tonları arasından kendinize uygun olanı tercih ederseniz etkisinde bırakan bir görünüm elde edebilirsiniz. Platin, koyu sarı yada altın sarısı tavsiye edilmez fakat papatya sarısı, küllü koyu sarı ya da küllü sarı güzel duracaktır. Esmer tenliyseniz sarı saç rengi tercih ederken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Yeni tarzlar denemeyi seviyorsanız gri saç rengi de beklentilerinizi karşılayacaktır. Bayanlar içinde oldukça yaygın olan gri saç rengi, esmer tenliler için de oldukça idealdir. Siz de enerjik ve genç görünmek istiyorsanız bu saç rengini deneyebilirsiniz.

Esmer tenlilerin saç rengine karar vermesine destek olacak bu ipuçları, saç modeli ve göz rengiyle de yakından ilişkilidir. Cilt tonunuzla birlikte bu hususlara da dikkat ederseniz, kendinize yakışacak saç rengini bulmakta asla zorlanmazsınız. Yapacağınız en doğru tercih, saç renginize yakın tonlar olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.