Esenler otogarına en kolay iyi mi gidilir? Hangi otobüs metrobüs ve minibüsle gidilir?

0

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük otogarı olan Esenler Otogar’ı İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer verilmiştir. Türkiye’nin dört bir yanından gelmek isteyen birçok şahıs İstanbul’a gelirken ya da İstanbul’dan giderken, ulaşım aracı olarak otobüs kullanmayı tercih ediyor. Esenler Otogar’ı İstanbul’da en fazlaca etken kullanılan otogar olup Avrupa yakasında Esenler’e yakın Bayrampaşa’da yer verilmiştir. Esenler Otogar’ına İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndan birçok yöntemle ulaşım sağlanabilmektedir.

Esenler Otogarına Iyi mi Gidilir?

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasından Esenler otogarına gitmenin birçok seçeneği var. Esenler otogarına; otobüs, metrobüs, minibüs ve metroyla gitmek mümkündür.

Anadolu yakasından Esenler Otogar’ına iyi mi gidilir diyenler için;

  • Kadıköy güzergahından gidebilirler. Şu sebeple Esenler Otogar’ına Kadıköy üstünden gitmek için birçok seçenek bulunur.
  • Söğütlüçeşme’den Metro’ya binerek Bayrampaşa/Maltepe durağında inilir ve 830 numaralı otobüse ya da Esenler Otogar’ına giden minibüslere binilebilir.
  • Kadıköy’den 110 numaralı otobüse binilir, ya da minibüse binilerek Bölme’e gidilir. Bölme’den 830 numaralı otobüse binilir ve Esenler Otogar’ına varılır.

Avrupa yakasından Esenler Otogar’ına iyi mi gidilir diyenler için;

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Güngören, taraflarından Esenler Otogar’ına gitmek için Metrobüse binilir. Metrobüse’te Şirinevler durağında inilir ve Yenikapı-Havalimanı metrosuna aktarma yapılır. Metroya binip Otogar durağında inilerek Esenler Otogarı’na ulaşılabilir.
  • Gaziosmanpaşa’dan Esenler Otogar’ına gitmek için ilkin T4 Hbibler-Topkapı tramvayına binilir ve Vatan durağında inilir. Arkasından Yenikapı-Havalimanı metrosuna aktarma yapılarak metroya binilir ve Otogar durağında inilir.
  • Bölme’den Esenler Otogar’ına ulaşmak için ilkin Bölme Metrosu ile Mecidiyeköy-Şişli istasyonunda inilir. Arkasından Avcılar yönüne giden Metrobüse binilir ve Merter durağında inilir. Merter’de Yenikapı-Havalimanı metrosuna aktarma yapılır ve Metro’da Otogar durağında inilerek Esenler Otogar’a varılır.

Metrobüs İle Esenler Otogarına Iyi mi Gidilir?

İstanbul’da bulunduğunuz yerde ki en yakın metrobüs durağına gitmeli ve metrobüse binmelisiniz. Metrobüs’te Merter durağında inmeli ve Merter Metro İstasyonun geçmelisiniz. Burada Aksaray yönüne doğru giden metroya binerek Otogar durağında inebilirsiniz.

Otobüs ve Minibüs İle Esenler Otogarına Iyi mi Gidilir?

Esenler Otogar’ına birçok değişik yerden otobüs ve minibüs ile ulaşmak mümkündür. Esenler ve Topkapı şeklinde yerlerden Esenler Otogar’ına giden minibüslere binebilirsiniz. Esenler Otogar’ına giden Otobüs numaraları ise şunlardır;

33M

41AT

760

41AT

110

280

830

910

750

390 numaralı otobüslere binerek Esenler Otogar’ına varılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.