Erkeklerde Hususi Bölge Kılları İçin Epilasyonla Ağda, Tüy Dökücü Tıraş Makinesi Kullanımı

0

Erkeklerde Cinsel Bölge Kılları Iyi mi Temizlenir Makat Kılları Iyi mi Alınır

Genital bölgede kıllanma, ergenlikle süregelen bir durumdur ve hanımlarda olduğu benzer biçimde erkeklerde de görülür. Testisler, testis torbasının (scrotum) üstü, cinsel organın çevresi ve makat bölgesi, kıllanmanın oluştuğu yerlerdir. Bu kıllar periyodik olarak giderilmelidir. Bunun için kullanılan değişik yöntemler mevcuttur. Eğer kılların temizliği yapılmazsa, genital bölgede çeşitli bakteri ve mikroplar üremeye adım atar. Bunun sonucunda fena koku, mantar hastalığı, kaşıntı ve kızarıklık meydana gelir.

Tıraş Bıçağı Kullanın

Jilet, şu demek oluyor ki tıraş bıçağı erkeklerdeki genital bölgedeki kılları izale etmenin en ergonomik ve ucuz yöntemidir. Jilet yardımıyla güvenli bir halde kıllardan kurtulabilirsiniz. Jilet kullanmanın tek dezavantajı, jiletle alınan tüylerin acele çıkması ve jiletin tüyleri kalınlaştırmasıdır.

  1. Jileti suya tutarak üstünde biriken kılları temizlerseniz daha rahat kullanırsınız.
  2. Kısaca ilkin banyo yapmalı böylece tüyler yumuşamalı ve banyodan çıkmadan genital bölge tıraş bıçağı ile temizlenmelidir. Eğer tıraş bıçağı kullanmak genital bölgenizi tahriş ediyorsa tüy temizliği için epilasyon, ağda ve tüy dökücü krem benzer biçimde yöntemlere başvurabilirsiniz.

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem Kullanın

Piyasada erkeklere hususi olarak satışta olan tüy dökücü kremler mevcuttur. Kollarda, göğüste, koltuk altlarında, sırt bölgesinde ve kasıklarda kullanılabilir. Sprey olan  formlarıda vardır ve kullanımı daha kolaydır.

  1. Ilkin tüy temizliği yapılmak istenen bölgeye bir miktar krem sürülür.
  2. Yeteri kadar bekletildikten sonrasında kremin kutusundan çıkan temizleme aparatıyla kılların temizliği yapılır.
  3. Krem, spatulanın yuvarlak kısmıyla tüyleri tamamen kaplayacak şekilde cilde direkt uygulanmalı ve iyice yedirilmelidir.
  4. Kremin cilt üstünde bir süre bekletilmesi gerekir. Fakat bu süre 6 dakikayı aşmamalıdır.
  5. Kullanımın peşinden cildi bolca suyla güzelce durulamalı ve kalıntılardan arındırmalıdır.
  6. Ondan sonra temiz bir havlu yardımıyla kurulanmalıdır.

Epilasyon Aleti Kullanımı

Erkekler genital bölgedeki kılları gidermek için epilasyon aleti kullanabilir.

Bu bölgedeki tüyler epilasyon makinesinin minik başlığıyla temizlenmelidir. Böylelikle fazla acı hissedilmez. İşlem öncesi ve sonrası bölgeye buz küpleri tutmak da acıyı azaltır. Epilasyon makinesiyle tüy aldıktan sonrasında kıl kökleri belirginleşir ve ciltte kızarıklık oluşur. Sadece 1 gün içinde normale döner.

Adam Vücut Bakım Tıraş Makinesi Kullanımı

Kasık, göğüs, sırt, omuz, karın, bacak ve koltuk altlarında kullanıma uygundur. Deriyi tahriş etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Genital bölge benzer biçimde vücudun en duyarlı noktalarında bile güvenle kullanılır. Bıçakların keskin kenarı cilde temas etmez.

Makas Kullanımı

Bilhassa yabancı ülkelerde bu yöntemin çoğunlukla kullanıldığı bilinmektedir. Genital bölgedeki kılları makasla kesmek son aşama kolaydır. Fakat makasın her kullanım sonrası iyice temizlenmesi ve güvenli bir yerde saklanması gerekmektedir. Hususi bölgenizdeki kılları makasla 0,1 ila 0,2 milimetreye kadar kesebilirsiniz.

Ağda Yöntemi

Ağda yalnız hanımefendiler değil erkekler tarafınca da genital bölgedeki kıllardan kurtulmanın etkili yöntemlerindendir. Vücudun her bölgesine ağda yapılabilir. Göbek, sırt, göğüs, bel, kol, omuz, bacak, el, ayak, koltuk altları, kalça ve genital bölgeye ağda uygulanabilir. Ağda yaparken canınızın yanmasını istemiyorsanız Emla kremden yardım alabilirsiniz. Bu krem, sürüldüğü bölgeyi geçici olarak uyuşturur ve acıyı büyük oranda hafifletir. Ağdadan 1-2 saat evvel kullanılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.