Erkekler İçin Mutfaktaki Malzemelerle Evde Yüz Bakımı Tarifleri

0

Erkekler İçin Mutfaktaki Malzemelerle Evde Yüz Bakımı Tarifleri

“Bu makalemizde erkekler için evindeki malzemelerle meydana getirilen, yapımı oldukça kolay, malzemesi ekonomik, üşenmeden kolayca yapabileceğiniz yüz maskesi tariflerine yer verdik”

Sıhhatli ve bakımlı bir cilde haiz olmak, hem hanımefendilerin hem de adamların ortak arzusudur.Meşhur kozmetik markalarının ürünlerine bakılmış olduğu süre bayanlara hususi bakım ürünleri kadar, erkeklere hususi bakım ürünleri de karşımıza çıkmaktadır. İşte yüz maskesi, adam cilt bakımında mühim bir yere haizdir. Mesela tıraş sebebiyle kabarmış ve tahriş olmuş cildin ferahlaması, pürüzsüz bir hale gelmesi için cilt maskesi uygulamak gerekir.

Erkekler İçin Yumurta Akı İle Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tane yumurtanın beyazı
 2. 1 çay kaşığı limon suyu
 3. 1 çay kaşığı bal
 4. Isterseniz 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsi cam bir kaseye alınıp karıştırılır. Temizken cilde ve boyun bölgesine uygulanır. Fakat dudak ve göz çevresine sürülmemelidir. Ortalama 15 dakika süresince kendi kendine kuruması beklenir. Peşinden iyice temizlenir. Maske sonrası ciltte kuruluk meydana gelirse nemlendirici krem kullanılabilir. Bildirdiğimiz bu yumurta maskesi, her hafta 1 kez uygulanmalıdır.

Yağlı Ciltli Erkekler İçin Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı bal
 2. 1 çay kaşığı yoğurt
 3. 1 çay kaşığı limon suyu
 4. 5 badem

Hazırlanışı:

Bademler blenderla yada mutfak robotu ile güzelce ezilip toz haline getirilir. Diğeri malzemelerle karıştırılıp cilde uygulanır. 10 dakika cilt üstünde kalmalıdır. Hemen sonra ılık su ile yıkanır. Belirli aralıklarla uygulamaya devam ederseniz yağlı cilt görünümünden kurtulacak ve bakımlı bir cilde kavuşacaksınız.

Erkekler İçin Cilt Lekelerini Geçiren Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. Havuç
 2. Limon

Hazırlanışı:

Bir tane havucu haşlayın. Yüzünüz küçükse yarım havuç da kullanabilirsiniz. Haşladığınız havucu çatal yardımıyla ezip içine bir miktar limon suyu ilave edin. Cildinize sürün, otuz dakika bekleyin ve durulayın.

Sivilceli Erkekler İçin Sivilceyi Geçiren Yüz Maskesi Tarifi

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı süt
 2. 1 tatlı kaşığı maden suyu
 3. Limon suyu

Hazırlanışı:

3 damla limon, 1 tatlı kaşığı maden suyu ve 1 tatlı kaşığı süt güzelce karıştırılır. Hazırlanan karışıma bir parça pamuk batırılır ve etkilenmiş bölgeye uygulanır. 25 dakika beklenir ve süre dolunca oldukça sıcak olmayan suyla yıkanır. Haftada 2 kez uygulanırsa daha yararlı olacaktır.

Kuru Ciltli Erkekler İçin Muz İle Cilt Nemlendirici Maske Tarifi

Malzemeler

 1. Muz
 2. Süt

Hazırlanışı:

Çeyrek muzu ilkin çatal ile tamamen ezin. İçine bir tatlı kaşığı kaymak ya da süt ekleyip karıştırın. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

Erkekler İçin Avokado İle Yüz Maskesi

Malzemeler

 1. Yarım olgun avokado
 2. 1 tatlı kaşığı bal
 3. 1 çay kaşığı bademyağı

Hazırlanışı:

Ilkin yarım avokadoyu kabuğundan bölelim ve bir çatal ile ezelim. İçerisine bal ekleyip bir güzel karıştıralım. Peşinden badem yağını katalım ve krema kıvamına getirelim. Elde ettiğimiz maskeyi temizlenmiş cildimize uygulayıp averaj 20 dakika bekletelim. Süre geçince ılık suyla durulayalım. Derhal tesirini gösterecek, cildimizi nemlendirecektir. Bunu her hafta 1 yada 2 gün tekrarlayabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.