Adam Saçına Perma Fiyatı Nedir Ne Kadar Sürer?

0

Adam Perma Iyi mi Yapılır Ne Kadar Kalıcıdır Zararları Nedir

Perma saçı kıvırcık, dalgalı yapmak için meydana getirilen bir işlemdir. Saça perma ilacı sürüp, bigudi ile saçlar sarılmış olur. Perma işlemi yalnızca bayanlar için yapılmaz. Erkekler içinde da saça perma yaptırmak gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Perma uygulamasının sıhhatli bir halde gerçekleştirilebilmesi için perma ilacının doğru seçilmesi, deneyimli kişiler tarafınca yapılması, perma ilacı için bekleme süresinin iyi ayarlanması ve perma işleminin arkasından saç bakımına itina gösterilmesi şarttır.

Adam Saçlarına Perma Iyi mi Yapılır?

Erkeklerde saç tellerine hususi bir solüsyon sürülmesi ve bigudi sarılarak kıvırcık görünüm kazandırılması perma olarak adlandırılır. Birçok adamın tercih etmiş olduğu perma uygulaması, yalnızca Türkiye’de değil, öteki ülkelerde de revaçtadır.

  1. Adam saçına perma uygulanmadan evvel saçlar yıkanmalıdır. Böylece perma yapımında kullanılan solüsyon, saçlara daha çok nüfuz edecek ve daha etkili olacaktır.
  2. Saçlar yıkandıktan sonrasında bu solüsyon uygulanır. Arkasından bigudiyle sarılıp bir süre beklenir. Perma ilacındaki hidrojen ve amonyak, saçları dip kısımlarından uçlarına doğru kıvırcıklaştıracaktır.
  3. Sarma işleminden sonrasında bu kimyasal ilaç minimum 45 dk süresince saçlarda kalır. Bekleme süresi tamam olunca kuaför bigudileri açar ve saçların kıvırcık görünümü ortaya çıkar.
  4. Genel anlamda minimum 2 ay, en fazla 1 yıl kullanılabilir. Süre geçtikçe bozulur ve saçlar eski formuna geri döner.
  5. Perma yaptıran erkekler saç bakımını asla dikkatsizlik etmemelidir. Kuaför tarafınca tavsiye edilen şampuan ve saç bakım kremini alarak tertipli bir halde kullanmalıdır. Her hafta 1-2 kez saç maskesi uygulamak da saçların canlı görünümünü muhafaza edecektir. Öte taraftan her gün saç bakım yağı sürmek, permalı saçlara parlaklık verecektir.

Permanın Erkeklere Yan Tesirleri Nedir?

Perma yaptırmanın ziyanı yoktur. Sadece alerji sorunları yaşıyorsanız perma yaptırmak sizin için uygun olmayabilir. Kaşıntı, deri döküntüsü ve kızarıklık şeklinde durumlar permanın yan tesirleri içinde zikredilebilir. Alerjik belirtilerin derecesi ve türü herkeste aynı olmaz ve yaptırılan permanın başka sorunlara yol açması da mümkündür. Mesela sivilce oluşumuna sebebiyet vermesi olasılık dahilindedir.

Erkeklere Perma Ne Kadara Yapılır?

Adam saçına perma tutarları fazla pahalı değildir. Sadece perma meydana getirilen kuaför/güzellik merkezi ve bulunmuş olduğu semt, kullanılan malzemelerin kalitesi şeklinde faktörler perma fiyatlarının değişim göstermesine yol açmaktadır. Neticede perma tutarları 100-250 TL civarında farklılık arz etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.