Nadir Saraç Hurma Yoğurt Rejimi Yapanların Yorumları Nasıldır

0

Hurma rejimi; 7 günlük bir rejimi programı olup, günde 21 tane hurma ve 3 kase yoğurt tüketilerek meydana getirilen bir rejimdir. Hekim Nadir Saraç’ın tavsiye etmiş olduğu bu rejim programı her öğünde 7 tane hurma ve bir kase yoğurt tüketilir. Hurma-yoğurt rejimi yardımıyla şahıs hem günlük vitamin ve mineralini karşılar hem de fazla kilolardan hızlıca kurtulur. Hurma-yoğurt rejimi metabolizmayı hızlandırarak bir haftada ortalama 5-7 kilo vermeyi sağlar.

Hurma Rejimi Yapanların Pozitif yönde Ve Negatif Yorumları Nedir?

  • Hekim Nadir Saraç beyin tavsiye etmiş olduğu hurma-yoğurt rejimi şu şekilde yapılır; 21 tane hurma bir gece evvelinde çekirdekleri çıkarılarak bir kabın içinde ıslatılır. Hurmaların ıslatılmasının sebebi, hurmada bulunan fazla şekerin azalmasını ve bağırsakları daha süratli çalıştırmasını sağlamak. Ev yapımı 200 gram yoğurdun doğrusu bir kase yoğurdun içine 7 tane hurma ve yarım çay kaşığı kadar tarçın ekleyip karışıtırılır. Günde 3 kez tüketilerek gün içinde toplamda 21 hurma yenilir. Hurma-yoğurt rejimi 7 gün süresince devam edilir, hergün 2-3 fincan yeşil çay içilerek ve 45 dakika yürüyüş yaparak rejim desteklenir. Ben aynı bu şekilde hurma-yoğurt diyetini yaptım ve beş günün sonunda 1 kilo verebilidim.
  • Nadir Saraç beyin hurma-yoğurt rejimine başlayanlardan biriyim. Nadir Saraç bey televizyonda bir programa katılmıştı. Hurma-yoğurt rejiminin iyi mi yapıldığını da bu porogramı izlerken gördüm. Ve hurma-yoğurt rejimine başladım. Hurma yoğurt diyetini aynen Nadir Saraç beyin söylediği şekilde yaptım ve göbek bölgemdeki yağlar inceldi.
  • Nadir Saraç rejimine başladım fakat 7 gün devam edemedim. 5 gün yapmama karşın 2 kilo verdim. Hurma-yoğurt rejiminin oldukça etkili bir rejim bulunduğunu düşünüyorum.
  • Hurma hem sıhhatli hem de bir o denli şifalı bir meyve. Hurma ile günlük alınması ihtiyaç duyulan gıda gereksinimlerini fazlasıyla karşılamak mümkün. Açıkçası ben gün içinde asla açlık hissetmedim, bir öğünde 7 hurma yememe karşın içimi baymadı. Bununla beraber hurma-yoğurt rejiminde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat edildiğinde hurma-yoğurt rejiminden negatif bir dönüş almazsanız. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar; hurmaların kaliteli olması ve yoğurdun ev yoğurdu olması. Ben hurma-yoğurt rejimine başladım ve rejim listeme zayıflatan nebat çaylarını da ekledim. Hurma-yoğurt diyetini 10 gün süresince uyguladım ve 6 kilo verdim. Fazlaca şişman biri değilim bölgesel zayıflamak istiyordum, göbeğimdeki yağlar fazlasıyla eridi diyebilirim.
  • Ben hurma-yoğurt diyetini 1 hafta değil 5 gün yaptım. Ve 5. günün sonunda yalnızca 1 kilo verebildim. Fakat hurma-yoğurt diyetini Ahmet Maranki’nin tavsiye etmiş olduğu şekilde yapmadım. Havalar soğuk olduğundan asla yürüyüş yapamadım. Bununla birlikte evde yoğurt mayası yoktu, bu yüzden hazır yoğurt tükettim. Hazır yoğurt yememe ve yürüyüş yapmamama karşın, hurma-yoğurt rejimi 5 günde 1 kilo vermemi sağlamış oldu.
  • Ben hurma-yoğurt rejimine başladım, sadece 1 hafta dayanamayıp 2. günde bitirmek durumunda kaldım. Rejime başladığım ilk gün, fazlasıyla acıktım. Acıkmayla beraber baş dönmesi başladı. Açıkçası kendimi zorlamak istemedim ve rejimi ikinci günde bitirdim. Bir ihtimal birazcık daha dayanabilseydim, vücudum alışırdı. Fakat söylediğim benzer biçimde kendimi zorlamak istemedim ve rejimi sonlandırdım.
  • Ahmet Maranki’nin hurma-yoğurt diyetini 2 hafta süresince uyguladım. Ve 15 günün sonunda 7 kilo verdim. Ondan sonra büyük bir yanlış yaptım ve rejimden çıkar çıkmaz oldukça fazla yiyecek yemeye başladım. Bu durum bana verdiğim 7 kilonun 2 kilosunu geri almama sebep oldu. Şimdi yiyecek mevzusunda oldukça aşırı kesmiyorum, fakat doğal dikkat ediyorum ve kilo almadım.
  • Fazlaca şişman biri değildim sadece fazla kilolarımdan da kurtulmak istiyordum. Ve Ahmet Maranki’nin hurma-yoğurt rejimine başladım. Bir haftanın sonunda bir süre hurma görmek istemedim doğal. Fakat 1 haftada 2 kilo vermemi sağlamış olduğu için, bir ihtimal birkaç ay sonrasında tekrardan hurma-yoğurt rejimine başlayabilirim. Hurma-yoğurt diyetini uygularken, spor yapamadım. Sadece 1 hafta süresince her gün 1 saat yürümeye çalıştım. Hurma-yoğurt rejiminde yürüyüşün oldukça tesiri bulunduğunu düşünüyorum.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.