En iyi yiyecek tarifleri için 10 Instagram hesabı

0

Instagramdaki yiyecek hesapları, gerek leziz yiyecek tarifleri gerekse iştah açıcı sunum paylaşımlarıyla, bilhassa yeni gelinlerin ve annelerin dikkatini çekmektedir. Her gün ne yiyecek pişireceğini düşünen ve ansızın gelen misafirlere hem ergonomik hem de doyurucu ne yapabileceğini düşünen kişilerin ınstagramda düşünce alabileceği birçok yiyecek hesabı mevcut. Yazımızın devamında en iyi ve püf noktalarıyla yiyecek tarifi paylaşan yiyecek hesaplarını derledik, buyurun beraber göz atalım;

En Leziz Tariflerin Bulunmuş olduğu 10 Instagram Hesabı

1) sukrankaymak 

Şükran Kaymak paylaşmış olduğu leziz yiyecek ve tatlı tarifi içerikleri ile ınstagramda en oldukça sevilen adlar içinde yer almıştır. Instagramda ilk yiyecek tarifleri hesabı açanlardan biri olup zaman içinde oldukça geniş bir fanatik kitlesine ulaşmıştır. Fazlaca ufak yaştan beri yiyecek yapmayı seven Şükran Kaymak bununla beraber başarıya ulaşmış bir aşçı ve yazardır. Yapmış olduğu birbirinden leziz yiyecek tariflerini ınstagram ve youtube hesabından 5,3 milyon takipçisiyle paylaşmaktadır. 

Instagram – @sukrankaymak

2) nerminyazilitas

Nermin Yazılıtaş mutfağa oldukça ilgisi olan evli ve 5 çocuk anası bir ınstagram fenomenidir. Türk mutfağının tüm yemeklerine hakim olup, yapmış olduğu yiyecek ve tatlı sunumlarıyla, ınstagramda en oldukça takip edilen yiyecek hesaplarından biri olmuştur. Instagram hesabında paylaşmış olduğu ev düzeni, mutfak düzeni, yemek-tatlı tarifleri ve güzel sunumları ile ınstagram kullanıcıları tarafınca oldukça sevilmiş ve 3,4 milyon takipçi kitlesine ulaşmıştır.

Instagram – @nerminyazilitas

3) sumeyyeomer

Sümeyye Ömer ınstagramda en oldukça ilgi toplayan fenomenlerden biridir. Mutfak alanında kendini geliştirmiş ve birbirinden leziz tatlarda yiyecek, tatlı, hamur harcı işi yapmaktadır. Instagram hesabında paylaşmış olduğu değişik sunumları ile, mutfağa karşı ilgisi olanları cezbediyor. Sümeyye Ömer 1,5 milyon takipçisine yapmış olduğu yemeklerin, hamur harcı işinin ve tatlıların yapılış aşamalarını paylaşmaktadır.

Instagram – @sumeyyeomer

4) zeynolu_tatlar 

Instagramda “zeynolu_tatlar” adlı hesabında; yiyecek, poğaça, börek ve pasta benzer biçimde birçok tarifler paylaşarak beğeni toplamıştır. Zeynolu_tatlar hesabının sahibi, küçüklüğünden beri mutfağa girip yeni, değişik tarifler denediğini ve mutfağa ilgi duyduğunu söylemiştir. Instagram hesabında Türk mutfağının olmazsa olmaz tatlarının tüm yapılış aşamalarını 1,4 milyon takip edeni ile paylaşmaya devam etmektedir.

Instagram – @zeynolu_tatlar

5) happyfoodss 

Fulya Çelik ınstagram’da “happyfoods” adlı hesabında pasta, börek, kurabiye benzer biçimde yiyecek kapsamında birçok paylaşım yapmaktadır. Hem ınstagram fenomeni hem de youtube fenomenidir. Youtube ve ınstagram platformunda, mutfak sırrını ve her yapmış olduğu yemeği püf noktalarıyla paylaşmaktadır. 1,2 milyon takipçiye haiz olan Fulya Çelik ınstagramda en sevilen leziz tarifler hesapları içinde yer verilmiştir.

[email protected]

6) sevdenurkaya 

Sevde Nur Kaya 28 yaşlarında evli ve bir çocuk annesidir. Genç anne, hem ınstagram hem de youtube platformunda sevilen fenomenler arasındadır. Sevde Nur Kaya, hesabında kendi uyguladığı ve lezzetinden güvenli olduğu tariflerini paylaştığını dile getirmiştir. Gerek leziz tarifleri gerek iştah açıcı sunumları ile ınstagramda büyük hayranlıkla takip edilen hesaplar içinde yer verilmiştir. Sevde Nur Kaya ınstagram hesabında 1,1 milyon takipçiye haizdir.

Instagram – @sevdenurkaya

7) hamurger 

Ayşegül Usluer ınstagram ve youtube platformunda “hamurger” kullanıcı adı ile yiyecek tarifi paylaşımı yapmaktadır. Ayşegül Usluer ınstagram hesabında, emsalsiz tariflerini ve mutfakta kullandığı vasıta gereç linkini paylaşmaktadır. 5 yıl ilkin ınstagram mecrasına katılmış ve paylaşmış olduğu leziz tariflerle büyük beğeni biriktirerek 2,3 milyon takipçi sayısına ulaşmıştır.

Instagram – @hamurger

8) gurbetinmutfagi 

Gurbet Aygün hem ınstagram hem de youtube mecrasında yapmış olduğu gurme lezzetleri paylaşmış ve ınstagram kullanıcıları tarafınca ilgi toplamıştır. Gurbet Aygün, yiyecek yapma mevzusunda bir eğitim almadan, kendisini evde geliştirmiş ve değişik lezzetlerde yiyecek, tatlı ve hamur harcı işi hayata geçirmeye adım atmıştır. Instagramda “gurbetinmutfagi” adlı hesabında gurme tatların yapılışını 1,1 milyon takip edeni ile paylaşmaya devam ediyor.

Instagram – @gurbetinmutfagi

9) rumeysamutfakta 

Instagram’da “rumeysamutfakta” adlı hesapta göz kamaştıran sunumlar ve leziz yiyecek paylaşımları görmeniz mümkündür. Rumeysamutfakta adlı hesabı açan şahıs hem İngilizce öğretmeni hem de genç bir annedir. Instagram ve youtube platformunda yiyecek mevzusunda edinmiş olduğu tecrübeleri ve tatlı tariflerini tüm ayrıntıları ile sevilmiş olduğu takipçileriyle paylaşmaktadır. Instagram hesabında bilhassa tatlıya yönelik paylaşımlar yaparak 143 bin kişilik takipçiye ulaşmıştır.

Instagram – @rumeysamutfakta

10) damyskitchen

Damla Şeftalicioğlu Paris Le Cordon Bleu mutfak okulunda pastacılık eğitimi görmüş, evli ve bir kız çocuk annesidir. “Damyskitchen” adlı instagram hesabında paylaşmış olduğu tanım ve sunumlarıyla kısa zamanda oldukça beğeni toplamış ve ınstagramın en leziz tarifler paylaşan hesaplarından biri olmuştur. Damla Şeftalicioğlu, en sevilmiş olduğu tatlı tariflerini ve özenle hazırladığı sunumlarını 544 bin takipçisiyle paylaşmaktadır.

Instagram – @damyskitchen

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.