En İyi Sivilce İçin Sabun Hangisidir Sivilce Yok Edici Sabun Sıralaması

0

Ciltte sivilce çıkması her yaştan insan için büyük bir problemdir. Sivilcelerden yok etmenin ilk adımı cilt temizliğidir. Sivilce mevzusunda cilt temizliği için de akla gelen ilk şey sabundur. Bu amaçla sabun seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kalitesiz sabunlar kullanıldığında ciltte hakikaten fena yan etkisinde bırakır doğurmaktadır. Makalemizde sivilceden kurtulma için sabun adları ve fiyatlarını bildireceğiz.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sivilce için en sık kullanılan sabun markası sebamed sivilce sabunudur. Sebamed sivilce sabunu bilhassa ergenlikte çıkan sivilceleri ve kullanılır bunun yanında da regl döneminde çıkan sivilceleri geçirmede oldukca etkilidir. Bu sivilce sabunu gözenekleri açar, cildi yumuşatır ve bakteri üremesini önler. Sebamed sivilce sabunun fiyatı 21,89 TL’dir.

Imex Akne Sabunu 100 Gram

Sivilce için kullanılan bir öteki sabun markası ise Imex akne sabunudur. Bu sabun akne oluşumunu engeller ve mevcud sivilceyi kuruturlar. İçinde alkali içermediği için siyah noktalardan kurtulmak  için de oldukca faydalıdır. Imex akne sabunun 100 gram fiyatı 49,49 TL’dir. Bu sabun ile yüz günde 2 kez yıkanmalıdır. Bu sabun tüm ciltleri için uygundur.  Dahası Imex akne sabunu etkili bir nemlendirici olup cildin yumuşak olmasına destek sağlar. Ek olarak Imex akne sabunu cildin pH değerine uyum sağlar ve cildin görüntüsünü bozmaz, gözeneklerin tıkanmasına yol açmaz.

Dermo Bella Akne Sabunu

Dermo bella akne sabunu da bir öteki sivilce sabunudur. Son zamanlarda daha sık olarak kullanılan bu sabun; fiyat olarak da öteki sabunlara gore daha uygun fiyatlıdır. Dermo bella akne sabunu içinde; kil,biberiye ve kükürt bulundurması ile sivilceleri geçirirken cildin kurumasına yol açmaz. Ek olarak mikropları öldürür. Dermo bella akne sabunu fiyatı 18,90 TL’dir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera okyanus sabunu,sivilceleri geçirmede etkili bir öteki sabundur. Hususi olarak bu sabun gözeneklerdeki yağı ve kiri temizleyerek siyah noktoları yok eder, cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilmesine destek sağlar. Nilera okyanus sabunun bitkisel yağ içinde ne olduğu yardımıyla sivilcelerinizden kolayca kurtulmanız için yapmanız ihtiyaç duyulan yüzünüzü günde 2 kez bu sabunla yıkayıp durulamaktır. Nilera okyanus sabunu fiyatı 38.50 TL’dir.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekikli sivilce sabunu; sivilce problemi için kullanılan etkili bir sabundur. İçeriğindeki kekik yardımıyla ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin yumuşak olmasına destek sağlar. Bu sabunun günde 1 kez kullanılması kafi olacaktır. Cildi hafifçe yakma tesiri vardır, hafifçe yanma hissedildiğinde korkulmamalıdır. Kekikli sabun fiyatı 5 TL’dir.

Fransız Lavantası Sabunu

Sivilce için bir öteki yararlı sabun fransız lavantası sabunudur. Fiyatı 5 ila 25 TL içinde değişen bu sabun buluğluk döneminde kullanılmaya başlansa da 17 yaştan ufak çocuklarda kullanılmamalıdır. Bu sabunun yararları şunlardır:

  1. Cilde zindelik katar.
  2. Zona hastalığı tedavisine destek sağlar.
  3. Ciltte oluşan yanık ve sivilcelere karşı iyileştirici özelliğe haizdir.
  4. Saç için faydalıdır,canlılık verir.
  5. 17 yaş üstü kişilerde sivilceleri geçirmede etkilidir.
  6. Lavanta bitkisi; sinir,uykusuzluk ve depresyon benzer biçimde problemleri geçirmede faydalıdır.
  7. Irin oluşumunu önler.
  8. Hücre yenilenmesine destek sağlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.