En inatçı makyajı bile çıkaran 5 organik makyaj temizleme yöntemi

0

Ciltte uzun süre duran makyajın ziyanı çoktur, işte bu yüzden makyaj ciltte uzun süre bekletilmemeli ve güzelce temizlenmelidir. Aşağıda vereceğimiz organik makyaj temizleyiciler yardımıyla ergonomik ve ekenomik tarifler ile organik makyaj temizleyiciler elde edebilirsiniz

Gül Suyu ve Zeytinyağını Karıştırıp Naturel Makyaj Temizleyici Yapabilirsiniz

Bir şişenin içine yarım çay bardağı gül suyu ve yarım çay bardağı zeytinyağını karıştırın. İşte bu kadar kolay! Hazırladığınız bu karışımı makyajınızı silmeden ilkin çalkalamalısınız. Bu karışım dudak ve göz makyajını temizlemek için oldukça etkilidir. Hazırladığınız bu karışımı bir parça pamuğa damlatıp makyajınızı nazik hareketlerle temizlemelisiniz.  Bu karışımın tesirini derhal farkına varacaksınız bundan dolayı makyajınızı kolaylıkla temizleyebileksiniz. Ek olarak cilde bakım da sağlamış olduğu için oldukca daha aydınlık ve canlı bir görünüm elde edeceksiniz. Gül suyu ve zeytinyağı cildi gençleştirir ve yaşlanma emarelerini azaltır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Süratli ve Ergonomik Şekilde Makyajınızı Çıkarabilirsiniz

Hindistan cevizi yağının yüzde göz farı, göz kalemi, maskara, astar ve fondöten benzer biçimde makyaj ürünlerinin temizlenmesinde tesiri büyüktür. Ek olarak bu yağın cilde bakım yapmış olduğu ve bu sayede cildin oldukca daha yumuşak, oldukca daha pürüzsüz ve oldukca daha genç görünmesini sağlamaktadır. Bunun için hindistan cevizi yağının içine bir makyaj temizleme pamuğunu batırın. Bunu cildinize sürüp birazcık beklemeye alın ve peşinden gene pamukla cildinizi makyajdan arındırın. Son olarak ise yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Salatalık İle Naturel ve Kolay Makyaj Temizliği

Salatalık cildi yatıştırıcı ve besleyici özellikleri yardımıyla pekçok kozmetik ürününde kullanılmaktadır. Bunun için 1 ufak boy salatalığı rendeleyin ve bunu 1 çay bardağı süt ile karıştırın. Bu karışımı bir cezveye alıp kaynatın. Kaynadıktan sonrasında ocaktan alıp süzgeçten geçirin ki salatalıklar iyice ayrışsın. Sonrasında kalan sütü bir şişeye aktarıp makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

Yoğurt İle Makyajınızı Çıkarabilirsiniz

Sağlığımıza birçok faydası olan yoğurdun cilde de tesiri oldukca iyidir. İçeriğindeki antibakteriyel özellikler yardımıyla ciltte gözeneklerin temizlenmesine destek olmaktadır. Ek olarak yoğurt oldukca iyi bir cilt nemlendiricisi görevi de görecektir. Bunun için birazcık pamuğa yoğurt alıp bununla yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Badem Yağı İle Kimyasal Kullanmadan Makyaj Çıkarıcı Hazırlama

İhtiyacınız olacak malzemeler; 1 tane salatalık, 1 çay kaşığı badem yağı  ve 1 damla lavanta yağıdır. Ilk olarak salatalığı rendeleyin ve rendelediğiniz salatayı güzelce sıkıp suyunu bir kaba alın. Salata suyunun içine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 damla lavanta yağını ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı bir pamuk ile alıp cildinizdeki makyajı temizleyebilirsiniz. Bu karışımı azca yapmanızda yarar vardır bundan dolayı taze olması oldukca daha iyi tesir gösterecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.