Emla Anestezi Kremi Kullananların Pozitif Ve Negatif Yorumları

0

Emla Anestezi Kremi, deri üstünde uyuşma tesiri yapma özelliği bulunan bir kremdir. Geçici olarak sürülen bölgede uyuşturucu tesiri gösterir ve hücre zarı sinirlerinin işlevini kaybettirerek daha azca acı hissetmenizi sağlar. Sadece unutulmamalıdır ki lokal anestezi özelliği olduğundan yalnız sürülen bölgeyi hissizleştirir. Emla Anestezi kremi uyuşturucu tesiri yardımıyla lazer epilasyon, ağda öncesi, minik çaplı yanıklarda, çeşitli enjeksiyonların öncesinde ve kulak deldirme benzer biçimde pek oldukça işlem öncesinde kullanılmaktadır.  

Yazımızın devamında Emla anestezi kremi kulananların pozitif ve negatif yorumlarına yer verdik.

Emla Anestezi Kremi Kullananların Pozitif Ve Negatif Görüşleri

  • Emla anestesi kremi iğneli epilasyon öncesinde memnuniyetle kullandığım bir kremdir. Eğer iğneli epilasyon yada ağda benzer biçimde işlem yaptırırken acı hissediyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Ben iğneli epilasyon yaptıracağım bölgeye 1 saat öncesi sürüyorum ve 10 dakika içinde krem emdikten sonrasında yeniden sürüyorum.  
  • Emla anestezi kremini hem ağda öncesi hem de lazerden ilkin kullanmama karşın pek işe yaramadığını düşünüyorum. Bu sebeple uyuşturma benzer biçimde bir tesir göstermedi. Doğal ki bünyeden bünyeye farklılık izah edebilir sadece bende işe yaramadı.
  • Emla anestezi kremini epilasyon işlemi öncesi sürüyorum. Normalde her şey de oldukça acele canı yanan biriyim doğrusu acı eşiğim düşük ve uyuşturması için genital bölgeye kullandığımda oldukça daha dayanıklı oluyorum. Asla acı hissetmiyorum, emla anestesi kremini sürdüğüm tüm bölge uyuşuyor.
  • Emla anestezi kremini lazer işlemi öncesinde kullandım. Sadece işime yaramadı, sürdüğüm bölgeler uyuşmadı. Onun haricinde başka bir işlem öncesi kullanmadığım için bilemiyorum gene de fakat söylediğim benzer biçimde emla anestezi kremi bende işe yaramadı.
  • Emla anestezi kremini dudak dolgusu yaptırmadan ilkin kullandım. Kremi sürerken kalınca katman haline sürmeye itina gösterdim. Emla aneztezi kremin verdiği tesir oldukça güzel sadece katater girdiğinde acıyı fazlasıyla hissettim. Dudak dolgusu işlemi bittikten sonrasında doktoruma kremi sürmeseydim ne kadar acırdı diye sormuş oldum. Hekim, dudağın sinirli bir bölge bulunduğunu ve bu kremi sürdükten sonrasında kişinin kendini daha rahat hissettiğini söylemiş oldu. Yain ruhsal olarak acımayacak olarak hissediyorsunuz ve yalnız katater girdiğinde acı hissi oluyor.
  • Emla anestezi kreminin sıhhat açısından bir ziyanı olmadığını söylemişti hekim. Bende kullandım sadece pek bir fark olmadı. Kim bilir ben doğru uygulamamışımdır diyorum, bu yüzden kullanmayı düşünmüyorum.
  • Emla anestezi kremini ağda öncesinde kullanıyorum. Uygulamak istediğim bölgeye kalınca katman halinde sürüyorum ve hava almaması için üzerini jelatin ile kapatıyorum. Ortalama 1,5 saat bekledikten sonrasında uyuşup uyuşmadığını idrak etmek için cildimin bir bölgesinde deniyorum. Eğer uyuştuysa kremli bölögeyi yıkıyorum ve ağda işlemine başlıyorum. Şunu da belirtmek isterim ki kişilerin bünyesine nazaran farklılık izah edebilir. Kimisinde işe yaramıyormuş sadece ben oldukça memnunum. Tavsiye ederim.
  • Emla anestezi kremini bende kullandım. Evet sürdükten sonrasında hakkaten tesirini gösteriyor ve uyuşturuyor. Sadece tesiri oldukça uzun sürmüyor doğrusu derhal geçiyor.
  • Ben genitel bölgemdeki tüyleri alırken acı çekiyordum. Bu yüzden emla anestezi kremi kullanmaya başladım. Hakikaten oldukça etkili bir krem, acıtmadan genital temizliğimi yapabiliyorum. Sadece şunu da belirtmek isterim ki genital bölge olduğundan mi bilmiyorum fakat uyuşturma tesiri uzun sürmüyor. Gene de kremini uyuşturucu tesiri gidene kadar acı çekmeden tüylerimi alabiliyorum.

Emla Anestezi Krem Iyi mi Kullanılır?

Emla anestezi krem, doktorun tavsiyesi haricinde kremin prospektüsteki prosedürlerine uygun  kullanılmalıdır. Uygulamak için ölçüm kılavuzuna uygun olarak kremi cildinizde uygulamak istediğiniz bölgeye sıkılır. Peşinden kremi elinize yaymayın ve kutunun içinden çıkan jelatin ile veya streç film yada buzdolabı poşeti ile güzelce sarılmış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.