Eminönü’ne, tramvay, metrobüs, İETT, vapur, metro ile iyi mi gidilir?

0

Surların içinde yer edinen Eminönü Haliç’in görkemli kıyısında yer almıştır. Zamanı yarımada olarak adlandırılan ve zamanı güzellikleriyle İstanbul’un gözde semtlerinden biridir.

Anadolu Yakası’nda oturan yolcular için Eminönü’ne en kolay ulaşım seçenekleri Marmaray ve vapurdur.

Avrupa Yakası’nda yaşayan kişiler için ise metro, tramvay ve Marmaray benzer biçimde çeşitli seçeneklerle Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirler.

Metrobüs İle Eminönü’ne Iyi mi Gidilir?

Metrobüs ile Eminönü’ne gitmek isteyen yolcular, Zeytinburnu durağında inerek direkt olarak T1 Bağcılar-Kabataş hattına aktarma yapmalıdır. Peşinden kolayca Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirler.

Tramvay İle Eminönü’ne Iyi mi Gidilir?

Bağcılar, Zeytinburnu, Karaköy ve Beşiktaş taraflarında oturan kişiler;

Eğer eviniz tramvaya yakın ise Eminönü’ne gitmenin en kolay yolu T1 Eminönü tramvayına atlayarak Eminönü’ne ulaşım sağlamaktır.

Vapur İle Eminönü’ne Iyi mi Gidilir?

Aanadolu yakasında oturan kişilerin Eminönü’ne gitmek için en kolay ve keyifli ulaşım yolu vapurdur.

Kadıköy-Eminönü ve Üsküdar-Eminönü hatları, Haliç ve Boğaz hatları ile birlikte İstanbul’da ki tüm iskelelerden Eminönü iskelesine vapurla gidilebilmektedir.

Vapurla Eminönü’ne gitmek isteyen yolcular, Marmaray yada M5 hatlı metroya binmeli peşinden Üsküdar durağında inerek vapura binmelidir. Bir öteki seçenek ise, M4 hatlı Kartal-Pendik metrosuna binmeli ve Kadıköy’de inmelidir. Buradan da gene iskeleden vapura binerek Eminönü’ne ulaşmanız mümkündür.

Metro İle Eminönü’ne Iyi mi Gidilir?

Eminönü önünden geçen bir metro mevcut değildir. Sadece M2 Yenikapı-Bölme-Hacıosman metrosuna binerek, İstanbul Üniversitesi-Vezneciler durağında inebilirsiniz. Burada indikten sonrasında birazcık yürüyerek Eminönü’ne ulaşmak mümkündür.

Marmaray İle Eminönü’ne Iyi mi Gidilir?

Evi Marmaray durağına yakın olmayan yolcular;

M4 Kadıköy-Kartal metrosuna binerek Ayrılıkçeşme de inmeli, öteki metro hattına binen yolcular ise Yenikapı’da inerek Marmaraya aktarma yapmalıdır.

Oturduğunuz yere yakın Marmaray durağından, Marmaraya binebilir, Sirkeci durağında inebilirsiniz. Aslına bakarsanız Sirkeci durağında indiniz demek Eminönü’ne geldiniz anlama gelir.

Eminönü Durağından Geçen İETT Hatları Hangileridir?

  • 36KE KARADENİZ MAHALLESİ – EMİNÖNÜ
  • 37E ÇIRÇIR METRO – EMİNÖNÜ
  • 38E G.O.P. DEVLET HASTANESİ – EMİNÖNÜ
  • EM1 EMİNÖNÜ – KULAKSIZ
  • EM2 EMİNÖNÜ – KULAKSIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.