Elma Sirkesi İle 10 Kilo Verdim Rejimi Iyi mi Yapılır? Aç Karnına Sirkeli Su İçmek

0

Elma sirkesi kilo vermek amaçlı kullanabileceğiniz en etkili maddelerdendir. Aslına bakarsak MÖ 8000’lerde Mısırılılar kilo vermek için elma sirkesi kullanırlarmış. Bu eski yöntem, elmanın mayalanarak suyu elde edilmesiyle yapılmış olup tansiyonu ve kolesterolü düşürür, sivilceleri geçirir, boğaz ağrısına iyi gelir ve kanserle savaşır.  Aşağıda elma sirkesi kullanarak metabolizma hızınıza nazaran 10-20 kilo vereceğiniz şekilleri bildireceğiz. Elma sirkesini aç karnına içmek, yiyeceklerden otuz dakika ilkin içmek zayıflamakta daha etkili rol oynayacaktır.

Elma sirkesi içinde bulunan asidik içinde ne olduğu yardımıyla zayıflamaya yardımcıdır. Bu asidik özellikler vücutta yağ toplanmasını engeller. Elma sirkesi bununla birlikte tüketilen besinlerin vücutta emilimine destek verir, sindirim sorunlarını geçirir ve enfeksiyonlarla savaşır.

Elma Sirkesi Zayıflamak İçin Iyi mi Kullanılır?

 1. 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesini 1 bardak su içine ilave edin.
 2. Akşamları bu sudan tüketin.
 3. Süre içinde suya kattığınız elma sirkesi miktarını 2 yiyecek kaşığına kadar çıkarabilirsiniz. Bunda aşırıya kaçmamalısınız.

Elma Sirkesi ve Yeşil Çay

Yeşil çay antioksidan açısından varlıklı olup vücuttan zararı olan toksinlerin atılmasında mühim bir rol oynamaktadır. Bununla beraber sindirim ve bağışıklık sistemini rahatlatıp iyi gelmektedir. Elma sirkesi, çay ve bal karışımı iştahı bastırmak ve kilo vermek için mükemmeldir

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 2. 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 3. 1 tatlı kaşığı bal
 4. 1 bardak su

Suyu kaynatın. İçine yeşil çayı atın. 3 dakika demledikten sonrasında ocaktan alın ve çayı süzgeçten geçirin. Hemen sonra içine elma sirkesi ve balı ekleyip tüketin.

Elma Sirkesi ve Tarçın

Elma sirkesinin keskin bir tadı vardır, tarçın, bu tadı kırıp içilecek hale getirecektir. Bu karışım kan şekerini düşürecek ve kalp hastalıkları riskini azaltacak, zayıflamaya destek olacaktır.

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 2. Yarım tatlı kaşığı toz tarçın
 3. 1 bardak su

Suya tarçını ilave edip kaynatın. Peşinden soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonrasında elma sirkesini ekleyip. Güzelce karıştırıp tüketin.

Elma Sirkesi ve Çemenotu Tohumu İle Zayıflama Formülü

Çemenotu metobolizmayı hızlandırır ve vücudu insülini karşı duyarlı hale getirir. Elma sirkesi ve çemenotu karışımı bir araya vardığında kilo vermek için fazlaca etkilidir. Dahası, çemenotu tohumlarının tatlı tadı, elma sirkesinin asidik tadını kırmaya destek verir.

Malzemeler

 1. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 2. 2 tatlı kaşığı çemenotu tohumu
 3. 1 bardak su

Çemenotu tohumlarını bir gece süresince suda beklemeye alın. Ertesi sabah bu suya elma sirkesi ekleyip güzelce karıştırıp tüketin.

Elma Sirkesinin Zayıflamaya Yararları Nedir?

Elma Sirkesi İştahı Bastırır

Elma sirkesinin aslolan bileşiği asedik asittir. Bu asit naturel bir iştah bastırıcıdır. Elma sirkesi içtiğinizde vücudunuzdaki açlık hissi azalacaktır. Vücudun açlık çekmesinin sebebi vücuttaki kan şekeri seviyesinin düşük olmasıdır. Elma sirkesi kan şekeri seviyesini denetim eder ve açlık hissini nerdeyse yok eder. Şeker ya da tatlı bir şey için yeme isteğiniz yavaş yavaş kaybolmaya adım atar.

Avrupa Klinik Beslenme Dergisi’nde gösterilen araştırmalar, elma sirkesinin yemekle beraber tüketenlerin, onsuz yiyecek yiyenlere nazaran 2 kat daha tok hissettiklerini ortaya koydu.

Elma Sirkesi Metabolizmayı Hızlandırır

Elma sirkesi metobolizmayı hızlandırmak için oldukça etkilidir. Metobolizma hızlandığında zayıflamanız hızlanır. Elma sirkesi kullanarak yirmili yaşlarınızdayken haiz olduğunuz metabolizmaya haiz olabilirsiniz. Yağ yitirilmesine destek olacağından, bedeninizin yanmakta olan yağlara ayak uydurmak için daha çok çaba göstermesi gerekecektir. Bu da, metabolizmanızın hızlanmasına niçin olacak.

Elma Sirkesi Yağ Yakar

Elma sirkesi, vücuttaki yağı daha süratli yakmaya destek olacak şekilde metabolizmanızı uyarır. Bilim adamları, asetik asit tüketiminin (elma sirkesinde bulunan) yağ birikimini engellediği sonucuna varmışlardır. Elma sirkesi bu açıdan iki kat daha yararlıdır. Yalnız daha süratli yağ yakmanıza destek olmakla kalmaz, bununla birlikte yağların vücudunuzda depolanmasını da engeller.

Elma Sirkesi Uzun Süre Tok Meblağ

Elma sirkesi kilo vermek için kullanılan popüler naturel gıdalardan bir tanesidir. İçinde bulunan vitamin, mineral, enzimler, amino asit ve öteki bileşikler yardımıyla metobolizmayı hızlandırıp vücutta su tutulmasını engellediği ve açlığı bastırdığına inanılmaktadır. Eğer yiyeceklerden ilkin tüketilirse tokluk hissinin uzun süreler devam etmesine ve bu yüzden de açlığı bastırmasına destek olacaktır.

Elma Sirkesinin Kalorisi Düşüktür

Elma sirkesi kalori açısından fazlaca düşüktür. 1 tatlı kaşığı elma sirkesi yalnızca 1 kaloridir. Bu sebeple, elma sirkesi tükettiğinizde kalori açısından herhangi bir korkunuz olmamalıdır.

Vücudu Toksinlerden Temizler

Çevremizden ve yediklerimizden aldığımız toksinleri vücudumuzda saklıyoruz. İyi olan şey, elma sirkesinin bu toksinleri vücuttan çeşitli besinlerle temizlemesine destek olmasıdır.

Esasen, elma sirkesi bu toksinlerin üstüne kapanır ve bu tarz şeyleri sindirim sisteminizden aşağı çekmeye destek olup zayıflamaya destek verir.

Tokluk Hissini Arttırır ve Kan Şekerini Düşürür

Laboratuarda fareler üstünde meydana getirilen bir çalışmada, bilim adamları elma sirkesinin zayıflamaya destek bulunduğunu bulmuştur.  Ek olarak bu çalışmada vücutta serum glukozu ve fena kolesterolde bir azalma ve HDL kolesterol düzeylerinde bir artış gösterdiği de gözlemlenmiştir.  Bunun yanısıraa elma sirkesinin kalbi korumak için kullanılabileceğini kanıtlamaktadır.

Evde Elma Sirkesi Iyi mi Yapılır? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Tarifi

Malzemeler

 1. 3-4 tane elma,
 2. 5-6 tane nohut,
 3. Yarım çay bardağı sirke
 4. 1 tatlı kaşığı toz şeker
 5. 1 çay kaşığı tuz
 6. Cam kavanoz
 7. Yeteri oranda klorsuz içme suyu

Elmaları yıkayıp 4’e bölerek kavanoz içine dizin. Üstüne yukarıda saydığımız malzemeleri ilave edin. Kavanozu ağzına kadar içme suyu ile doldurup ağzını bir bezle kapatın ve bezin etrafına lastik geçirin. Fermantasyon aşamasında hava ile temasının kesilmemesi gerekir. Işıksız bir ortamda 2-3 ay kadar beklemeye alın. İlk günler her gün çalkalayın. İleriki haftalarda haftada 1 kez karıştırın.  Bu esnada kavanoz çevresinde oluşan sinekler ve sirke üstünde oluşan küf tabakası normaldir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.