Elma Sirkesi Güneş Lekesi Yüzdeki Lekeler İçin Elma Sirkesi Maskeleri

0

Cildinizde, yüzünüzde çeşitli nedenlerden dolayı kararma, güneş lekesi, lekeler meydana geldiyse elma sirkesi imdadınıza yetişecektir! Elma sirkesi kararmış cildi aydınlatır, ciltteki lekeleri yok eder. Bu makalemizde elma sirkesi ile yapabileceğiniz kararmış cildi beyazlatan, yüzdeki lekeleri gideren maske tariflerini okuyabilirsiniz. Öncelikle elma sirkesinin cilde faydaları hakkında bilgiler verelim;

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Sivilce gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmeye ve önlemeye yardımcı olur.
 2. Cildi fazla yağdan arındırır
 3. Siyah nokta ve tıkanmış gözenekleri temizler.
 4. Sebum üretiminin kontrol eder ve dengeler
 5. Cildin pH’ını dengeler
 6. Cilde peeling uygulayıp ciltteki ölü hücreleri giderir.
 7. Cildinizi temizler ve iyileştirir, ayrıca cildinizin doğal pH seviyesini korumasını sağlar. Sivilce için elma sirkesi faydaları gerçekten dikkat çekicidir.
 8. Elma sirkesinin bir başka faydası da, zaman içinde yaşlılık lekelerini gidermesidir.

Elma Sirkesi ve Bal ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yemek kaşığı bal
 2. Yarım yemek kaşığı elma sirkesi

Kirleri ve ölü hücreleri temizlemek için yüzünüzü yıkayın ve ardında temiz bir bezle kurulayın. Yarım yemek kaşığı elma sirkesi ​​ile 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika doğal olarak kurumasını bekleyin. Sonrasında su ile durulayın. Bir haftada 2-3 kez bu uygulamayı tekrarlayın.

Elma Sirkesi ve Karbonat ile Yüz Beyazlatma

Karbonat; kabartma yeteneğiyle, fazla yağı ve kirleri ciltten arındırmaya yardımcı olur. Karbonat ağartıcı özelliği koyu lekelerin görünümünü azaltır ve cildinize göz alıcı bir güzellik verir.

 1. 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 2. 1 yemek kaşığı karbonat

1 yemek kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı elma sirkesini ​​karıştırın. Ardından bu karışımı yüzüne uygulayıp 10-15 dakika beklettikten sonra, su ile durulayın. Bu uygulamanın ardından doğal nemlendirici uygulayın.

Elma Sirkesi ve Zeytinyağı ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 2. 1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı zeytinyağını 1 yemek kaşığı elma sirkesi sulandırınız. İyice karıştırın ve önceden yıkadığınız yüzünüze sürün. 15-20 dakika doğal olarak kurumaya bırakın. Ardından yüzünüzü su ile durulayın.

Elma Sirkesi ve Limon Suyu ile Yüz Beyazlatma

Limon suyunda bulunan C vitamini, yüzdeki koyu lekelerin görünümünü aydınlatır. Limonun beyazlatma, antioksidan ve anti bakteriyel özellikleri melanin üretimini azaltır ve cildini temizler.

 1. Yarım tatlı kaşığı elma sirkesi
 2. Yarım tatlı kaşığı limon suyu
 3. Yarım tatlı kaşığı bal

Malzemelerin hepsini karıştırın. Karışımı seyreltmek için biraz su ekleyebilirsiniz. Ardından bu karışımı yüze eşit olarak uygulayın ve 15-20 dakika kurumaya bırakın.

Elma Sirkesi ve Aloe Vera Jeliyle Yüz Beyazlatma

 1. 1 yemek kaşığı sirke (beyaz veya elma sirkesi)
 2. 2 bardak su
 3. 1 yemek kaşığı aloe vera jeli (isteğe bağlı)

Alo vera jel yaprağını uzunlamasına ikiye kesip içinden aloe vera jeli çıkarın. Tüm malzemeleri karıştırın ve bir şişede saklayın. Biraz pamukla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bunu günde 2-3 kez veya yüzünüzü her yıkamanızda yapın.

Elma Sirkesi ve Soğan Suyu ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 2. Yarım tatlı kaşığı soğan suyu

Soğanda bulunan flavonoidler, C vitamini özelliği gösterir. Antioksidan özellikleri de cildinizin dokusunu iyileştirmeye yardımcı olur. Soğan suyunun beyazlatma özelliği ciltteki koyu renkli lekelerin görünümünü giderebilir. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile yarım tatlı kaşığı soğan suyunu karıştırın. Karışımı biraz pamuk kullanarak yüzünüze uygulayın 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü su ile durulayın. Bu basit tarifi haftada 2 kez kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.