Elma Sirkesi Güneş Lekesi Yüzdeki Lekeler İçin Elma Sirkesi Maskeleri

0

Cildinizde, yüzünüzde çeşitli nedenlerden dolayı kararma, güneş lekesi, lekeler meydana geldiyse elma sirkesi imdadınıza yetişecektir! Elma sirkesi kararmış cildi aydınlatır, ciltteki lekeleri yok eder. Bu makalemizde elma sirkesi ile yapabileceğiniz kararmış cildi beyazlatan, yüzdeki lekeleri gideren maske tariflerini okuyabilirsiniz. Ilk olarak elma sirkesinin cilde yararları hakkında bilgiler verelim;

Elma Sirkesinin Cilde Yararları Nedir?

 1. Sivilce benzer biçimde cilt enfeksiyonlarını tedavi etmeye ve önlemeye destek sağlar.
 2. Cildi fazla yağdan arındırır
 3. Siyah nokta ve tıkanmış gözenekleri temizler.
 4. Sebum üretiminin denetim eder ve dengeler
 5. Cildin pH’ını dengeler
 6. Cilde peeling uygulayıp ciltteki ölü hücreleri giderir.
 7. Cildinizi temizler ve iyileştirir, ek olarak cildinizin naturel pH seviyesini müdafaasını sağlar. Sivilce için elma sirkesi yararları hakikaten dikkat çekicidir.
 8. Elma sirkesinin bir başka faydası da, vakit içinde yaşlılık lekelerini gidermesidir.

Elma Sirkesi ve Bal ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yiyecek kaşığı bal
 2. Yarım yiyecek kaşığı elma sirkesi

Kirleri ve ölü hücreleri temizlemek için yüzünüzü sudan geçirin ve ardında temiz bir bezle kurulayın. Yarım yiyecek kaşığı elma sirkesi ​​ile 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika naturel olarak kurumasını bekleyin. Sonrasında su ile durulayın. Bir haftada 2-3 kez bu uygulamayı tekrarlayın.

Elma Sirkesi ve Karbonat ile Yüz Beyazlatma

Karbonat; kabartma kabiliyetiyle, fazla yağı ve kirleri ciltten arındırmaya destek sağlar. Karbonat ağartıcı özelliği koyu lekelerin görünümünü azaltır ve cildinize alımlı bir güzellik verir.

 1. 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi
 2. 1 yiyecek kaşığı karbonat

1 yiyecek kaşığı karbonat ile 1 yiyecek kaşığı elma sirkesini ​​karıştırın. Peşinden bu karışımı yüzüne uygulayıp 10-15 dakika beklettikten sonrasında, su ile durulayın. Bu uygulamanın arkasından naturel nemlendirici uygulayın.

Elma Sirkesi ve Zeytinyağı ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi
 2. 1 yiyecek kaşığı zeytinyağı

1 yiyecek kaşığı zeytinyağını 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi sulandırınız. İyice karıştırın ve öncesinden yıkadığınız yüzünüze sürün. 15-20 dakika naturel olarak kurumaya bırakın. Peşinden yüzünüzü su ile durulayın.

Elma Sirkesi ve Limon Suyu ile Yüz Beyazlatma

Limon suyunda bulunan C vitamini, yüzdeki koyu lekelerin görünümünü aydınlatır. Limonun beyazlatma, antioksidan ve anti bakteriyel özellikleri melanin üretimini azaltır ve cildini temizler.

 1. Yarım tatlı kaşığı elma sirkesi
 2. Yarım tatlı kaşığı limon suyu
 3. Yarım tatlı kaşığı bal

Malzemelerin hepsini karıştırın. Karışımı seyreltmek için birazcık su ekleyebilirsiniz. Peşinden bu karışımı yüze eşit olarak uygulayın ve 15-20 dakika kurumaya bırakın.

Elma Sirkesi ve Aloe Vera Jeliyle Yüz Beyazlatma

 1. 1 yiyecek kaşığı sirke (beyaz yada elma sirkesi)
 2. 2 bardak su
 3. 1 yiyecek kaşığı aloe vera jeli (isteğe bağlı)

Alo vera jel yaprağını uzunlamasına ikiye kesip içinden aloe vera jeli çıkarın. Tüm malzemeleri karıştırın ve bir şişede saklayın. Birazcık pamukla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bunu günde 2-3 kez yada yüzünüzü her yıkamanızda yapın.

Elma Sirkesi ve Soğan Suyu ile Yüz Beyazlatma

 1. 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi
 2. Yarım tatlı kaşığı soğan suyu

Soğanda bulunan flavonoidler, C vitamini özelliği gösterir. Antioksidan özellikleri de cildinizin dokusunu iyileştirmeye destek sağlar. Soğan suyunun beyazlatma özelliği ciltteki koyu renkli lekelerin görünümünü giderebilir. 1 yiyecek kaşığı elma sirkesi ile yarım tatlı kaşığı soğan suyunu karıştırın. Karışımı birazcık pamuk kullanarak yüzünüze uygulayın 15 dakika beklemeye alın. Peşinden yüzünüzü su ile durulayın. Bu rahat tarifi haftada 2 kez kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.