Elma Kayısı Ve Elma Kabuğu Maskesi Tarifi, Elma Cildi Beyazlatır mı?

0

Elma, vitamin ve mineral deposu mükemmel bir meyvedir. İçerdiği yüksek antioksidan yardımıyla cildimiz için de fazlaca faydalıdır. Bu makalemizde elmanın cilde yararlarından bahsedeceğiz. Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen elma maskesi tariflerini yayımlayacağız.

Elmanın Cilde Yararları

  1. Elma lifli yapısı ve yüksek su içinde ne olduğu yardımıyla cildi nemlendirir, kurumasını önler.
  2. Elma cildi beyazlatır, ışıl ışıl bir görüntüye kavuşturur.
  3. Meydana getirilen bilimsel emek harcamalar elmanın cilt için fazlaca yararlı bulunduğunu ve kişiyi cilt kanserinden koruduğunu gösteriyor.
  4. Elma C vitaminini bolca oranda ihtiva eder, bu sayede cildi yaşlanmaktan ve cilt kusurlarından korur.
  5. Elma vitamin ve mineral açısından varlıklı içeriğiyle ciltteki sivilceleri ve siyah noktaları geçirir.
  6. Elma’da bulunan mühim birleşikler cildi güneş ışınlarının zararından korur.
  7. Elma, cildi sıkılaştırmaya ve cildin yüzeyindeki kan dolaşımını hızlandırmaya destek olan mükemmel bir naturel toniktir.

Elma Maskesi İle Cildi Temizleyen Maske Tarifi

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan cildi temizleyen, bakımını meydana getiren maske tarifi; 1 yumurta akı, 1 tane rendeden geçirilmiş elma suyu, 1 tatlı kaşığı krema. Temiz cilde maske olarak sürün. Ciltte 20 dakika beklemeye alın, ilkin ılık sonrasında soğuk suyla cildinizi paklayın. Mevsimler değişirken cildimiz ya fazlaca kurur, ya da yağlanır. Zaman içinde donuklaşır, cansızlaşır. Besleyici maskeler ve evde meydana getirilen kremler cildinizi besler sıkıştırır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Elma Kayısı Cilt Maskesi

  1. 4 tane taze Kayısı (sert olmalı)
  2. 1 tane kırmızı Elma ( sert,sulu ve Taze olması önerilir)
  3. Yarım çay bardağı Su

Elmanın kabuğu fazlaca ince bir katman halinde soyulur. Elmanın çekirdeği çıkarılır fakat çekirdeğin etrafındaki ince beyaz ve yumuşak kısmı çıkarmayın. Kayısıların kabuklarını soymadan bir tek çekirdeklerini çıkarın. Malzemelerimiz, şu demek oluyor ki kabuksuz ve çekirdeksiz elma ile çekirdeksiz kayısıları bir tencerenin içinde yarım çay bardağı suyla birlikte  6-7 dakika yavaş yavaş kısık ateşte kaynatın. Sonrasında bu karışımı rondodan (blendırdan) geçirin. Elde edilmiş yarım fincan kadar püre ılıdıktan sonrasında göz çevresi hariç olarak yüze sürülür. Otuz dakika kadar beklettikten sonrasında ılık su ile yıkanır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu maskeyi sürdükten 10 dakika sonrasında yüzünüzdeki değişimi hissedeceğinizi söylüyor. Bu kür haftada 1 kereden fazla uygulanmamalıdır.

Elma Maskesi İle Cildi Nemlendiren Maske Tarifi

Sual: Son günlerde yüzüm fazlaca kurudu. Cildimin rutubet kazanmasını sağlayacak bir karışımınız var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size elma maskesi ile yapabileceğiniz cildinizin kısa zamanda nemlenmesini sağlayacak bir rutubet maskesi tarifi vereceğim. Yarım elmayı rendeleyin içine 1 yumurta akı ve1 çay kaşığı pudra şekeri karıştırın. Bu karışımı maske şeklinde cildinize gösterim. Otuz dakika beklettikten sonrasında çıkarıp yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.)

Elma Maskesi İle Cilt Beyazlatma Tarifi

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan kararmış ciltleri beyazlatan maske; 200 gram kaynar suyun içine bir çorba kaşığı ıhlamur atın. Ihlamuru çay şeklinde demleyip süzdükten sonrasında içine bir elmanın suyunu ve bir tatlı kaşığı saf limon suyu katın. Bu karışımı her akşam cildinize sürün ve yıkanmadan yatın. Kullanmadığınız zamanlarda soğuk bir yerde saklayın ve beş günde bir tazesini hazırlayın. Bu formülü minimum bir ay uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın kararmış cildi beyazlatan öteki tarifi; (Bir tatlı kaşığı lanolin ile bir çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin, içine bir çorba kaşığı portakal suyu, bir tatlı kaşığı taze elma suyu ve bir çorba kaşığı beyaz kili ilave edin. Karışımı bir cam şişeye koyup soğuk bir yerde muhafaza edin. Evde olduğunuzda bu karışımı yüzünüze sürüp uzun süre beklemeye alın. Peşinden sudan geçirin. Maskeyi haftada 3 gün tekrarlayın. Dışarı çıkarken de minimum 20 koruma faktörlü bir krem kullanın.)

Elma Maskesi İle Sivilceleri Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Yüzümde fazlaca fazla sivilce var. Beslenmeme fazlaca dikkat etsem de sivilcelerimden bir türlü kurtulamıyorum. Sivilceleri yok etmenin formülü nedir?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir tutam papatyayı çay şeklinde demleyin. Ilınınca bununla cildinizi silin. Peşinden yüzünüzü kurulayın ve bir çorba kaşığı bal ile yarım elmanın rendesini karışmasını sağlayarak kazandığınız karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekletip yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlananabilirsiniz.)

Elma Maskesi İle Gözenek Sıkılaştırıcı Ve Yağlı Cildi Dengeleyen Maske Tarifi

Sual: Cildim fazlaca yağlandı. O şekilde ki yüzüm yağdan parlıyor. Bu görüntü beni fazlaca rahatsız ediyor. Yağlanma sorununu en kısa zamanda aşmamı sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 çorba kaşığı yulaf unu, 1 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün. 5 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülle peeling yaptıktan sonrasında bu kez 1 elma, 1 limon, 1 armut, 3 tane taze üzüm, 3 tane çekirdeği çıkarılmış yeşil zeytin ve 1 kahve fincanı sütü karıştırıp bilender’dan geçirin. Bu karışımı cam bir kavanoza yerleştirin ve 3 gün süresince her akşam, peeling yaptığınız cildinize pamuk yardımıyla bu maskeyi gösterim. Karışım bitince yenisini hazırlayın ve bu formülü tertipli olarak uygulayın. Sabahları ise yüzünüze nemlendirici tonik sürün. Cildinizin gözenekleri kısa zamanda sıkılaşacak ve yağlanma probleminiz ortadan kalkacaktır.)

Elma Maskesi İse Göz Altı Ve Göz Çevresindeki Şişlikleri İndiren Maske Tarifi

Sual: Göz altındaki ve göz çevresindeki şişlikleri indiren bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Göz çevresindeki şişlikler böbrek hastalıklarının habercisi olabilir. Ilk olarak doktora görünün. Ek olarak 1’er patates ile elmayı rendeleyip 1 çorba kaşığı kahveyle karıştırın. Karışımı gazlı bezin içine koyup göz çevrenizde 15 dakika beklemeye alın. Peşinden yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden haftada 3 kez yararlanın.

Öteki tarifim; Bir yiyecek kaşığını soğuk suya tuttuktan sonrasında göz çevrenizde beş dakika tutun. Peşinden yarım elma ve yarım patatesi rendeleyip bir çay kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Bu karışımı gazlı bir bezin içine koyup göz çevrenizde ortalama 15 dakika beklemeye alın. Bu formülü haftada dört kez uygulayın.)

Elma Maskesi İle Göz Altındaki Morlukları Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Gözlerimin altında morluklar var. Bu fena görüntüyü ortadan kaldırmak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size elma maskesi ile yapabileceğiniz göz altındaki morlukları yok eden maske tarifi vereceğim; Yarım elmayı ve yarım patatesi rendeleyip karıştırın. Bu karışımı gazlı bezin arasına koyup göz altlarınıza beklemeye alın. Peşinden taze havuç suyu ile birazcık havuç yağını karıştırın. Bu karışımla göz altlarınıza masaj uygulayın. Bu formüllerden her gün yararlanın..)

Elma Maskesi İle Yüzdeki Sarkmayı Toparlayan Maske Tarifi

Sual: 45 yaşındayım. Cildim bugüne dek fazlaca sağlıklıydı fakat bir süre ilkin yüzüm sarkmaya başladı. Bu durumun önüne geçmek ve cildimin gençliğini koruyabilmek için yararlanabileceğim bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size elma maskesi ile yapabileceğiniz sarkan yüzü toparlayan maske tarifi vereceğim; 2 tane elmayı rendeleyip sularını çıkarın. Kazandığınız suyun içine bir çay kaşığı şap tozu katın. Bir pamuk yardımıyla bu karışımı temizken yüzünüze gösterim. 1 saat süresince cildiniz karışımı emdikçe, uygulamayı yenileyin. Bu formülden her gün sabah-akşam yararlanırsanız yüzünüz kısa zamanda hissedilir derecede toparlanacaktır.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.