Eller Iyi mi Beyazlatılır Etkili Bitkisel Çözümler

0

El Beyazlatma İçin 10 Görkemli Organik El Maskesi

El Beyazlatmak İçin Ne Yapılmalı?

Ellerimiz hava kirliliği, hamilelik, genetik, yaşlanma şeklinde nedenlerden dolayı zaman içinde kararabilmektedir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz aşağıda bildireceğimiz şekilleri uygulayıp pamuk şeklinde bembeyaz ellere kavuşabilirsiniz.

Bal Ve Limon

Bal naturel cilt beyazlatıcıdır ve C vitamini açısından varlıklı olan limon, ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya destek sunar. Bir çorba kaşığı bal, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı süt tozunu karıştırın ve ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın. 15 dakika beklemeye alın ve sudan geçirin. Bu 3 madde ellerinizin beyazlamasına destek olacaktır.

Limon Kullanın

Limon, ellerinizdeki ve ayaklarınızdaki kararmaların geçmesi için etkili ve ucuz bir beyazlatma yöntemidir. Limon asidik özellikleri yardımıyla naturel bir ağartıcı, beyazlatıcı işlevi görürür. C vitamini açısından varlıklı olan limon, ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya ve genel cilt tonunu iyileştirmeye destek sunar. Yeni hücre büyümesine destek sunar ve daha açık bir cilt tonuna kavuşmayı sağlar.

  1. Yarım limona birazcık  birazcık şeker serpin. Kir ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmak, elleri beyazlatmak için bunla ellerinizi ovalayın. Suyla durulamadan ilkin 10 dakika beklemeye alın peşinden ellerinizi sudan geçirin. Bunu haftada bir kez yapın. Bu yöntemi uyguladıktan sonrasında minimum 1 ila 2 saat süresince ellerinizi direkt güneş ışığına tutmayın.Bu yöntemden sonrasında ellerin kurumasını önlemek için nemlendirici kullanabilirsiniz.

Pirinç

Pirinç en malum cilt beyazlatıcılardandır, ellerinizi beyazlatmak için de oldukça etkili rol oynar.  2 yiyecek kaşığı pirinci blenderdan geçirip toz haline getirin. İçine birazcık süt katın.  İsteğe bağlı olarak, buna birazcık zerdeçal tozu ilave edin. Macunu ellerinize uygulayın ve ortalama 30 dakika beklemeye alın. Ovalayın, peşinden elinizi ılık suyla durulayın. Bunu haftada 2 yada 3 kez yapın.

El Beyazlatma Kremi Kullanın

Beyaz ellere haiz olmak için el beyazlatıcı kremler kullanabilirsiniz. Bu kremlerin içinde cilt ağartıcı maddeler bulunur. El beyazlatma kremlerini internetten ve kozmetikçilerden satın alabilirsiniz. Tutarları markasına nazaran 30 TL 100 TL arası değişmektedir.

Yoğurt

Yoğurtta içinde laktik asit bulunur, bu madde naturel bir cilt beyazlatıcıdır. Laktik asit, cildi ölü hücrelerden arındırır ve beyaz ellere kavuşmanızı sağlar. Ek olarak, yoğurttaki proteinler ve vitaminler cildinizi yumuşak ve parlak meblağ.

  1. Ellerinize yoğurt sürün.10 ila 15 dakika beklemeye alın, sonrasında mütevazi su ile durulayın. Beyaz ellere haiz olmak için bu yöntemi günde 1 yada 2 kez uygulayın.
  2. Başka bir seçenek, eşit oranda yoğurt ve gül suyunu karıştırmak, hemen sonra içine 1 tatlı kaşığı bitkisel gliserinle karıştırmaktır. Bunun ile ciltte tamamen emilene kadar ellerinize ve ayaklarınıza masaj yapın. Bir gece beklemeye alın ve ertesi sabah soğuk suyla durulayın. Yatmadan ilkin günde bir kez tekrarlayın.

Aloe Vera Jel Kullanın

Aloe vera jel el beyazlatmak için kullanabileceğiniz bir öteki naturel yöntemdir. Nebat satan yerlerden ya da internetten alovera bitkisi satın alın.

  1. Yaprağı uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Bununla  5 dakika süresince ellerinize ve ayaklarınıza ovalayın. 30 dakika bekleyin, sonrasında mütevazi su ile durulayın. Elleri beyazlatmak için bunu günde iki kez yapın.
  2. Öteki yöntem, 2 yiyecek kaşığı aloe vera jeli ve birkaç damla badem yağı karıştırın. Bu karışımı ellerinize uygulayın ve cildinize emilene kadar hafifçe masaj yapın. 15 ila 20 dakika bekleyin, peşinden cildinizi su ile durulayın. Bu tedaviyi günde iki kez kullanın. Not: Ellerinize aloe vera kullandıktan sonrasında direkt güneş ışığına çıkmayın.

Portakal Kabuğu

Portakalın kabuğu naturel peeling özelliği ve C vitamini bakımından varlıklı olması yardımıyla ellerin beyazlaması ve hiperpigmentasyonun tedavisine destek sunar.Ek olarak, portakal kabuğundaki sitrik asit, ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için etkilidir.

  1. Portakal kabuklarını güneşte kurutup mutfak robotundan yada blenderdan geçirip içine birazcık yoğurt yada süt katın. Bunu ellerinize sürün ve 20 dk beklemeye alın.Ellerinizi suyla sudan geçirin.Haftada 2 yada 3 kez tekrarlayın.

Zerdeçal

Zerdeçal elleri beyazlatmak için etkili mükemmel bir naturel yöntemdir.Zerdeçal, ciltteki melanin üretimini azaltmaya ve renk değişikliğini gidermeye destek olabilecek kuvvetli bir antioksidan olan kurkumin ihtiva eder. Bununla birlikte cilt tonunun eşitliğini korumaya destek sunar.

  1. 2 tatlı kaşığı zerdeçala birazcık soğuk süt ekleyip karıştırın. Bunu ellerinize sürün. Suyla durulamadan ilkin 20 dakika beklemeye alın. Muhteşem sonuçlar elde etmek için bunu günde 1 yada 2 kez yapın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.