Eldivenle Tüy Almanın Zararları Eldivenle Ağda Yararları

0

Eldivenle Kıl Iyi mi Alınır, Eldivenle Ağda Iyi mi Yapılır?

Asırlardır hanımlarda en büyük sorun istenmeyen tüylerdir. Bu sorun için değişik değişik birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en etkili ve avantajlı yöntem tüylerin eldiven ile alınmasıdır. Bu yöntem yardımıyla tüyler kökünden alınır bu sayede uzun süre temiz gezilir. Bu yöntem en fazlaca koltukaltı ve bıyıkta kullanılmaktadır.

Bu yöntemde kullanılan ıslak olmayan ve daha sıkı tutmaya yarayan lateks eldiven olmalıdır. Bu yöntem ile tüyler daha iyi alınmaktadır.

Eldiven İle Tüy, Kıl Iyi mi Alınır?

Eldiven ile tüy alma fazlaca etkili ve bir o denli da kolay bir uygulamadır. Bu uygulamaya başlanmadan ilkin bölge iyice temizlenip kurulanmalıdır. Aksi taktirde tüyler kökünden alınmayacaktır. Kuruladığınız bölgeye bol miktarda bebek pudrası sürün. Pudra tüy alma esnasındaki acıyı azaltacaktır.  Sonrasında ele geçirilen lateks eldiveni ile tüyler hızla tutulup çekilir. Bu sayede bir çekişte 4-5 tane tüy gelecektir. Bu şekilde devam ederek bölgedeki tüylerin tamamını alın. Bu uygulamada dikkat edilmesi gerekn husus tüylerin çıkış yönüne doğru çekilmesidir. Bu yöntem acılı da olsa bir süre sonrasında acısı geçmektedir. Eldiven ile tüy alma yönteminde tüylerin uzatılmasına gerek kalmamıştır. Tüylerin kısa olduğu durumda bölgeye sürülecek olan kolonya ile tüyler kısa bile olsa eldiven yardımıyla kolayca çekilecektir.

Eldivenle Tüy Almanın Yararları

Eldivenle tüy almanın en belirgin faydası tüylerin kökünden alınıyor olmasıdır. Bu sayede tüylerden arınmış daha uzun süre vakit geçirilebilmektedir. Bilhassa de tıraş bıçağına oranla tüyler 20 kat daha geç çıkmaktadır.

Eldivenle tüy almanın bir öteki faydası tüy köklerini zayıflatmasıdır. Eldiven yardımıyla çekilen tüy kökleri; zaman içinde daha da zayıflayacaktır.

Eldivenle tüy almak fazlaca basittir. Her yaştan insan kolayca uygulayabilir.

Eldiven İle Tüy Alma Zararı dokunan mıdır?

Eldiven ile tüy almanın bir ziyanı yoktur. Tüylerden arındırılan bölgeye limon suyu ve bebek pudrası karıştırlıp sürüldüğünde tüyler daha da geç çıkacaktır. Fakat limon suyu mevzusunda dikkatli olunmakta yarar vardır. Limon suyu cilde sürüldükten sonrasında dışarı çıkılmamalıdır. Mümkünse bu uygulama akşam yapılmalıdır. Limon sürüldüğü bölgede cilt tonunu da açacaktır. Eldiven ile tüy almanın tek fena yönü acı ve birazcık vakit almasıdır.

Eldivenle Tüy Alma Vücutta Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Eldiven ile tüy olması genel mana itibari ile tüm vücutta kullanılsa da yaygın olarak koltukaltı,yüz,bacak,kol ve genital bölgede kullanılmaktadır.

Eldivenle Tüy Almak Batığa Yol Açar Mı?

Eldiven ile tüy alma işleminde tüyler kökleri ile beraber alındığından batık ile karşılaşılmaz. Fakat eldivenin tam tersi ağda ve jilet yönteminde batık problemi yaygın olarak görülebilmektedir. Bunun sebebi ise bilhassa de jilette kıl-tüy köklerinin alınmaması, ciltte kalmasıdır.

Eldivenle Tüy Aldıktan Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Eldiven ile tüy alma sonrası bölgede hafifçe kanamalar yaşanabilir. Bu tür kanamalar olması durumunda minik bir pamuk yardımı ile küçük kanamaları durdurup temizleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.