Effaclar Duo Jel Ve Serum Kullananların Yorumları Nasıldır?

0

La Roche Posay Effaclar jeli ve serumu; yağlı sivilceye eğilimli ciltlere uygun ürünlerdir. La roche posay effaclar yüz temizleme jeli; cildi yağ ve kirden arındırır, makyaj kalıntılarını temizler, cildin yağ seviyesini dengeleyen yüz temizleyici jeldir. La roche posay effaclar serumu ise; ciltteki sivilce- güneş lekelerinin azalmasını, geniş gözeneklerin küçülmesini, siyah noktaların giderilmesini ve cildin pürüzsüz görünmesini elde eden bir cilt serumudur. Effaclar duo jel ve serumunu kozmetikçilerden ya da güvenilir web sitelerinden satın alabilirsiniz.

La Roche Posay Effaclar Duo Jel ve Serum Kullananların Görüşleri Nedir?

La Roche Posay Effaclar Duo Jel oldukça uzun bir süredir kullandığım bir yüz temizleyici jeldir. Effaclar jeli, öyleki uzun süredir kullanıyorum ki kaçıncı kutuyu bitirdiğimi hatırlamıyorum. Effaclar jelden avucuma oldukça azca bir oranda döküp tüm cildime uyguluyorum. Effaclar yüz temizleyici jeli, cildimdeki fazla yağı gidererek cildimdeki yağ oranını dengeledi. Bununla beraber cildimi sivilcelerden arındırdı. Ben effaclar yüz temizleyici jelinden oldukça memnun kaldım.

La roche posay effaclar yüz temizleyici jel, cildi aşırı yağlı olanlara oldukça iyi geliyor. Sadece benim benzer biçimde kuru cilt yapısına haiz olanların cildini daha oldukça kuruttuğunu düşünüyorum. Effaclar yüz temizleyici jelinden minik bir miktar avucuma sıkıyorum ve tüm cildime masaj yapar şekilde uyguluyorum. Cildime oldukça azca oranda sürmeme karşın, cildimi aşırı derecede kuruttu.

La roche posay effaclar serumu sivilcelerimin üstüne sürdüm. Ertesi gün olduğunda büyük sivilcelerin kurumuş bulunduğunu gördüm. Başka bir zamanda yara izimin üstüne effaclar serumdan sürmüştüm, yara izi de birkaç gün içinde kaybolmuştu. Normalde benim cildimde çıkan sivilcelerin üstüne ne sürsem derhal kurumazdı ya da yara izlerim acele geçmezdi. Sadece effaclar serum hem yara izlerinin acele geçmesini hem de sivilcelerimin derhal kurumasını sağlamış oldu.

Effaclar yüz temizleyici jelinin ikinci kutusuna başladım. İlkini bitirip oldukça memnun kaldığım için ikinciye effaclar yüz temizleyici jelini aldım. Yağlı bir cilde sahibim, effaclar yüz temizleyici jeli ile yüzümü yıkıyorum ve neredeyse 11-12 saat cildim yağlanmıyor. Bununla beraber cildi oldukça oldukça iyi temizlediğini düşünüyorum, effaclar yüz temizleyici jelini kullandığımdan beri cildim daha aydınlık ve canlı gözüküyor.

Effaclar serumu birkaç aydır tertipli olarak cildime kullanıyorum. Bilhassa çene bölgesinde çıkan sivilce ve kağalı komedonlar için almıştım. Fakat ne yazık ki sivilcelerime pozitif bir tesir sağlamadı. Aksine cildimde küçük küçük sivilceler çıkmasına niçin oldu. Bir tek sivilce lekelerinde gözle görülür bir halde açılma meydana geldi. Bundan dolayı effeclar serumu kullanmayı bıraktım.

Effaclar yüz temizleyici jelini doktorumun tavsiyesi üstüne aldım. Tertipli olarak yüzüme kullanmaya başladım. Sadece birkaç gün sonrasında cildimde bölge bölge kızarıklıklar meydana geldi. Bir süre daha kullanmaya devam ettim, sadece cildimde oldukça bir değişim olmadığını görünce effaclar yüz temizleyici jeli kullanmayı bıraktım.

La roche posay effaclar serumu kullanmaya başlayalı birkaç ay oluyor. Serumu cildime tertipli olarak uyguluyorum. Effaclar serumu kullanmaya başladığım ilk başlarda cildimde hafifçe kızarmalar meydana geldi. Bununla beraber cildim aniden sivilce dökmeye başladı. Cildimde oldukça fazla sivilce çıkınca, birkaç gün kullanmaya ara vereyim dedim. Bu birkaç gün içinde sivilcelerimin kuruduğunu gözlemledim. Meğer, effaclar yüz temizleyici serumu ilk olarak cilt altındaki sivilcelerin tamamını cildin dışına vurmasını sağlıyormuş. Daha sonrasında da cildin dışına vuran sivilcelerin kurumasını sağlıyormuş. Bununla beraber da effaclar serumun cildimdeki koyu lekeleri açtığını fark ettim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.