E Vitamini Yüze Sürülür mü Yüze Yararları Nedir

0

E vitamini, cilt için en yararlı vitaminlerin başlarında gelir. E vitaminini cilde direkt uygulayabildiğiniz benzer biçimde E vitamini içeren kremler kullanabilirsiniz. E vitamini içeren besinler yiyecek de oldukça faydalıdır. Sadece en etkilisi direkt cilde sürmektir.

E Vitamini Cilt İçin Iyi mi Kullanılır?

Eczaneden Evin yada Evigenampül alıp bunu kırıp haftada 2-3 kez cildinize sürebilirsiniz. Veya bu ampülü cilt bakım kreminize ekleyebilirsiniz.

E Vitaminin Cilde Yararları Nedir?

E vitamini yaşlanma emarelerini geciktiren, yaraların daha acele geçmesine destek olan, kırışıklıkları azaltan, cilde parlaklık veren ve daha bunun benzer biçimde pek oldukça yararı olan bir vitamindir.

 1. Cildin yapısında naturel olarak bulunan kolajen proteininin üretimini destek sunar, kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifletir.
 2. Cildi yaşlandıran özgür radikallerle savaşır ve onların zararlarını önler.
 3. Cilde rutubet ve esneklik kazandırır, başınızın belâsı kırışıklıklardan sizi kurtarmış olur!
 4. Hücrelerin yenilenme sürecini hızlandırdığından erken yaşlanmaya karşı etkilidir.
 5. Cilt hücrelerini tekrardan yapılandırır ve kan dolaşımını harekete geçirir.
 6. E vitamini (evigenampül ) tertipli olarak kullanılırsa güneş, akne ve yaşlılık lekeleri başta olmak suretiyle ciltte meydana gelen lekelere iyi gelir. Vakit içinde bu lekelerin görünümünü iyileştirerek pürüzsüz bir cilde kavuşmaya destek olur.
 7. Kahverengi lekeler en yaygın cilt problemlerinden biridir. İşte E vitamini; bu lekeler için de iyi bir çözümdür. Muntazaman uygulanmış olduğu takdirde lekelerin rengini açacak, hücrelerin yenilenme sürecine katkıda bulunacaktır.
 8. Cilt lekelerine birebirdir. Mühim bir antioksidandır ve yıpranan derinin tazelenmesinde büyük rol oynar. İnatçı izler ve lekelerle savaşım eder.
 9. E vitamininin antioksidan özelliği; onu foto yaşlanmaya karşı kuvvetli bir tabanca hâline getirmektedir. Zararı dokunan güneş ışınlarının cilt üstündeki negatif etkilerini engellemiş olan bu vitamin nemi cilde hapseder ve cildi yumuşatır. Cildi çevresel faktörlerden koruyarak dayanıklılığını artırır.
 10. Bir türlü geçmek bilmeyen çatlaklar E vitaminiyle yok edilebilir. Kısa sürede aşırı zayıflama yada kilo alma, gebelik ve benzeri etkenler vücutta çatlak oluşumuna sebebiyet verir. E vitamini ise bu çatlakları ortadan kaldırır. Fakat bu etkisinden yararlanmak için istikrarlı bir halde kullanmayı sürdürmek gerekir.
 11. Cilt kuruluğu da pek oldukça kişinin başına gelen bir durumdur. Buna bağlı olarak pütürlü bir görüntü, pullanma, kepeklenme benzer biçimde problemler baş gösterir. Cilde her gün birazcık E vitamin ampül uygulamak ve bunu aksatmadan devam ettirmek söz mevzusu derdinize derman olacaktır. E vitamini cildinizin rutubet oranını artıracak ve yaşadığınız bu problemlerden yaratı kalmayacaktır.
 12. E vitamini ciltteki tüm yara izlerinin ilacıdır. Ameliyat, kesik, yanık vb. nedenlerle ortaya çıkan yara izlerini gidermenin en iyi yollarından biri E vitamini kullanmanızdır.

Besinlerde E vitamini şunlarda bulunur;

Fındık, balık yağı, zeytinyağı, ceviz, kabak, ıspanak, marul, tahıllar, lahana, yumurta sarısı, sardalya, ton balığı benzer biçimde yiyecekler E vitamini bakımından zengindir. Günde 1 avuç fındık yada ceviz tüketmek vücuda gereksinim duyduğu E vitamini desteğini sağlamak anlama gelir.

E Vitamini Ampülİle Cilt Krem Yapımı

 1. Evigen Ampul
 2. Redoxon Ampul
 3. Avicap
 4. Bepanthol cilt bakım kremi
 5. Boş bir krem kabı

Redoxon ve Evigen ampulü kırarak kaba boşaltın. (Bu sırada iğneleri bir bezle kavrayarak etrafa bulaşmasının önüne geçebilirsiniz.)

Toplu iğne yardımıyla Avikap hapı delin ve içindekini kaba dökün. (Cildi fazla kuru olanlar 2 tane Avicap kullanabilirler. Bu küçük hap kırmızı renkte jelatin kapsül formundadır.)

1 tüp Bepanthol kremi tamamıyla kaba ilave edin.

Ondan sonra bir kürdan yada kulak çubuğu kullanarak güzelce karıştırın ve böylece benzeşik kıvama getirin. E vitamini ampul ile cilt kremi bu şekilde hazırlanmış olur. Buzdolabında muhafaza edilebilir; süre sınırlaması bulunmamaktadır. Fakat dışarıda bekletilecekse bu müddet 10 günü geçmemelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.