Dumanlı Göz Makyajı Yapmanın En Kolay Yöntemi

0

Adım Adım En Kolay Buğulu Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Kusursuz bir makyajın en can alıcı kısmı göz makyajıdır. Peki hangi göz makyajı daha etkileyicidir? diye sorulsa, pek oldukca kadının cevabı ‘buğulu göz makyajı’ olacaktır. En güzel makyaj stilleri arasındaki yerini kimseciklere kaptırmayan dumanlı göz makyajı, “Smoky Eye”” yada “buğulu göz makyajı” olarak da bilinir. Makyaj mevzusunda daha yolun başlangıcında olanlar da, profesyonelleşmiş olanlar da, kısacası tüm hanımefendiler dumanlı göz makyajına bayılır. Zira bu makyaj her hanıma oldukca fakat oldukca yakışır. Özetle hanımefendiler dumanlı göz makyajıyla tozu dumana katarlar! Bu makyaj erkekleri cezbeder, hanımefendilere asil ve havalı bir görünüm veren buğulu göz makyajı adamların ilgisini çeker. Öyleyse siz de kolayca buğulu göz makyajı yaparak girdiğiniz her ortama damga vurmaya ne dersiniz?

Buğulu Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?

Alımlı ve çarpıcı bakışlar için buğulu göz makyajını denemelisiniz. Merak etmeyin, eliniz alıştıktan sonrasında asla zorlanmayacaksınız.

Göz Kapaklarınıza Etkisiz Renk Far Sürün

Başlangıç olarak yapmamız ihtiyaç duyulan ilk şey, göz kapaklarımıza astar far sürmektir. Far paletimizden etkisiz bir renk seçip bu rengi göz kapaklarımızın tamamına uygulayalım. Astar farın rengine karar veremediysek far paletimizdeki en açık tonları tercih edebiliriz. Beyazı ve tüm pudra tonlarını etkisiz renk sayabiliriz. Açık pudra tonlarına yönelmemiz daha doğru olacaktır.

Göz Kapaklarınıza Far Sürün

Bir çok vakit buğulu makyajda bronz, kahverengi, gri ve siyah tonlarda far kullanılsa da hepimiz istediğini tercih edebilir. Simli ve kırmızı far da kullanabiliriz, bu mevzuda bir engelleme yoktur.

Sürdüğünüz Farı Dağıtın

Göz makyajımızın kusursuz olması için sürdüğümüz göz farını iyi dağıtmalıyız. Katlanma yerine sürdüğümüz farı kabarık bir dağıtma fırçasıyla dağıtmaya başlamış olalım. İstediğimiz görünümü elde edene kadar dağıtmayı sürdürelim. Mümkün olduğunca benzeşik geçişler oluşturmalıyız. Dumanlı göz makyajının en mühim kısmı işte bu homojenliğe ulaşmaktır. Renkleri birbirine karıştırma işleminde homojenliği ne kadar yakalayabilirsek, makyajımız o denli buğulu olur.

Göz Kalemi Kullanın

Şimdi, gözlerimizi iyice belirginleştirmek amacıyla eyeliner ve göz kalemine ihtiyacımız vardır. Gözümüzün derhal üzerine kuyruklu eyeliner  yada kalem çekerek gözlerimizi netleştirebiliriz. Bunu yaparken sürdüğümüz eyeliner yada kalemi göz kapağımızdaki gölgelendirilmiş alandan dışarıya taşırmamaya dikkat etmeliyiz. Gözlerimizin altına da aynı şekilde kalem çekebiliriz. Fakat göz altlarımıza bunu yapmamız koşul değildir.

Rimel İle Makyajı Tamamlayın

İşte geldik, buğulu makyajın kilit noktasına! Kirpiklerimizi vurgulayarak iddialı bakışlara haiz olabiliriz. Dilersek takma kirpik de kullanabiliriz. Organik görünümlü takma kirpikler yardımıyla kirpiklerimiz daha dolgun ve uzun görünecektir. Dumanlı göz makyajımızı tamamlarken bol miktarda rimel sürelim. İşte, bakışlarımızla etrafı darmaduman etmeye hazırız!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.