Doğum Lekesi Tedavisi İçin Evde Uygulayabileceğiniz Naturel Maskeler

0

Doğumda olan yada doğumdan derhal sonrasında ortaya çıkan cilt lekelerine doğum lekesi denir. Bu lekeler kabarık yada düz, büyük, minik, kırmızı, pembe ve mavimsi benzer biçimde çeşitli renklerde ve formlarda olabilir. Bu makalemizde doğum lekelerinden kurtulmanızı elde eden organik tarifleri yayımladık.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Doğum Lekelerini Yok Eden Kür Tarifi

Malzemeler

 1. 10 yaprak organik kırmızı gül
 2. 100 gr. kadar kil (Aktardan satın alınır)
 3. 1 çay kaşığı bal
 4. 1 bardak kaynar su

Hazırlama ve Uygulama 1 bardak suyu cezvede kaynatın. Kaynayan suyun içine yaklaşın 10 yaprak kadar organik gül atınız. Kesinlikle organik gül kullanınız, güller kokuyor olmalı. 5 dakika kadar güllerle beraber kaynatmaya devam ediniz. Ocaktan alıp içinde gül olan bu soğuyana kadar beklemeye alın ve 6-7 yiyecek kaşığı kadar kilin üstüne ilave edin. Kil krem kıvamına gelene kadar gül suyu eklemeye devam ediniz sadece karışım cıvık olmamalı. Peşinden 1 çay kaşığı bal bu karışıma ilave edildikten sonra güzelce karıştırılır. Son olarak ellerinizi güzelce yıkadıktan sonrasında bu maskeyi cildinizde doğum lekesi olan yere sürüp 10-15 dakika kadar beklemeye alın ve bolca suyla sudan geçirin.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’den Doğum Lekelerini Yok Eden Kür Tarifi

Malzemeler

 1. 1 şişe maden suyu
 2. Yarım kahve fincanı gül suyu
 3. 1 yiyecek kaşığı karanfil tozu
 4. 1 yiyecek kaşığı toz kakule
 5. 1 yiyecek kaşığı ceviz yağı
 6. 1 yiyecek kaşığı menekşe yağı
 7. 2 yiyecek kaşığı gliserin

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir cam şişeye koyup karıştırın ve her akşam lekeli bölgelere bir pamuk yardımı ile uygulayın. Lekelerin gözle görülür şekilde azalması, cilt yapınıza ve bakımı tertipli hale getirmenize bağlıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Doğum Lekelerini Yok Eden Kür Tarifleri

Sual: Yüzümde doğum lekeleri var. Bunların geçmesini sağlamak için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kabın içine kayısı reçinesi ve reçinenin üstüne çıkacak kadar gül suyu koyun. 2 hafta beklettikten sonrasında süzgeçten geçirin. Her gün bu karışımla cildinizi silin.)

Sual: Yüzümde doğumdan kalan lekeler ve sigaraya bağlı lekeler var. Güneş yanığı benzer biçimde duruyor ne yapmam icap ettiğini bana yazar mısınız?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Cildinizde hücre bozukluğuna niçin olmuş akşamları bir armut kabuğunu soyun, yumuşak tarafıyla yavaşça ovarak masaj yapın. Dışarı çıktığınızda güneşten koruyucu kullanın.)

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan İnatçı Lekeleri Yok Maske Tarifi 1. Tanım

Malzemeler

 1. 5 Tane Aspirin (yada bir dilim kavun çekirdeği ve çekirdeğin tarafındaki etli bölgeler dahil)
 2. 1 bardak kefir
 3. 2 damla limon suyu
 4. 1 çay kaşığı bal

Kan sulandırıcı(aspirin) yada kavun çekirdeğini  iyice eziyoruz. Kefir ve ısı vermesi için balı ve limonu ekliyoruz. Bu maske lekenin olduğu alanda otuz dakika bekleyip kuruduktan sonrasında elinizle bölgeye masaj yaparak yediriyorsunuz. Bir ay süresince her gün uyguluyoruz. Bu maske adeta lekeleri kazıyor. Bu karışım yedi gün 10 gün buzdolabında bekletilebilir. Ek olarak bu maske krem durulanmıyor. Duralanmıyor diye yapıpda dışarı çıkmayın bu maske evde uygulanır. Tüm cilt maskeleri güneş ile temas etmemelidir akşam yapmamız gerekiyor.

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan İnatçı Lekeleri Yok Maske Tarifi 2. Tanım

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı portakal suyu
 2. 1 silme çay kaşığı zerdeçal
 3. 1 yumurta akı
 4. 1 çay kaşığı bal
 5. 1 yiyecek kaşığı mısır unu
 6. 1 çay kaşığı limon suyu

Iyi mi Yapılır?: Malzemeleri iyice karıştırın. Cildinize uygulayın. Beklemeye alın. Soyarak çıkarın. Yüzünüzü soğuk suyla sudan geçirin. Nemlendirici sürün. Gündüz dışarı çıkarken ne olursa olsun güneşten koruyucu krem kullanın.

Güzellik Pervin Bulgak’dan Doğum Lekelerini Geçiren Maske Tarifi
Malzemeler

1 yiyecek kaşığı karahindiba
1 litre su
Yapılışı: Karahindiba suyun içinde kaynatılır. Soğuduktan sonrasında süzülür. Günde 2-3 kez bu su ile cilt temizlenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.