Diyetisyenlerden mısır püskülü ve kiraz sapı ile zayıflatan ödem attıran 3 çay tarifi

0

Mısır her insanın sevmiş olarak tükettiği bir besindir. Mısırın kendi ünü haricinde haricinde sarılı olduğu püskülleri de oldukça faydalıdır. Mısırı temizlerken mısır ve kabuğu arasındaki sarı renkteki püskülleri kesinlikle çöpe atmamalısınız. Bu püsküllerle çaylar hazırlamalısınız.

Mısır püskülü çayı oldukça etkili bir ödem atıcıdır. Ek olarak mısır püskülü kan şekerini dengeleme özelliğine haiz olduğundan iştah kontrolü yapmada oldukça yardımcıdır. Kişinin uzun sürelere tok kalmasını sağlar ve bu sayede zayıflama sürecine destek olur.

Mısır Püskülü İle Zayıflatan İçecekler Yapımı

Mısır koçanının içindeki kadayıf benzeri telli yapıdaki liflere mısır püskülü adı verilmektedir. Bu püskülleri taze yada kurutulmuş şekilde kullanarak çay hazırlayıp içebilirsiniz. Bu çayın zayıflama başta olmak suretiyle birçok yararı bulunmaktadır. Aktardan temin edilebiliyor.

Beslenme Uzmanı Dr. Gönül Ateşsaçan Mısır Püskülü İle Zayıflamaya Destek Ödem Söktürücü Kür Tarifi

Zayıflamaya destek ödem söktürücü bu kürü hazırlamak için sıcak  2 bardak suyun içine  1 tutam mısır püskülü, 1 tutam kiraz sapı , 5-6 sap maydonoz , yarım tatlı kaşığı ya da 1 poşet yeşil çay ve 2 tane karanfil atıp 4 dakika kadar beklemeye alın. Sonrasında süzgeçten geçirin ve ılınınca tüketin. İçine birkaç parça buz da ekleyebilirsiniz.

Diyetisyen Melda Demirözün’den Mısır Püskülü İle Kilo Verme Durduğunda Kilo Vermeyi Hızlandıran Kür

Eğer zayıflamanız durduysa bu kür tam size gore. Kürü hazırlamak için sıcak  2 bardak suyun içine  kiraz sapı, 1 tane çubuk tarçın, 3 tane karanfil , 2 avokado yaprağı, elma (kabuk ve çekirdekleriyle), 1 tutam mısır püskülü,  5-6 tane karabiber, yarım tatlı kaşığı rezene tohumu, 2 tane defne yapraği,  2-3 yaprak sinameki ve  4-5 tane saplarıyla beraber maydanozu atıp demlenmesi için 5-10 dakika beklemeye alın. Sonrasında süzdüğünüz kürü tüketebilirsiniz.

Mısır Püskülü İle Güvence Kilo Verdirici Kür Tarifi

Malzemeler

  1. 1 yeşil elma
  2. 1 limon
  3. 1 tutam mısır püsküllü
  4. 1 tutam kiraz sapı
  5. 1 ufak parça tüm zencefil
  6. 2 tane dal tarçın

Yapılışı

1,5 litre suyun içine listedeki malzemelerin tamamını koyup 10 dakika kaynatın. Bu kürü gün süresince ara ara tüketerek bitirmiş olun. Diyetisyen tarifi olan bu kür ile oldukça iyi şekilde ödem atacak ve kilo vereceksiniz.

Mısır Püskülü Çayı Kilo Verdirir mi?

Diyetisyen Rumeysa Gök: “Vücunuzda su tutulması kısaca ödem birikmesi var ise oldukça rahatsız edici bir şişlik yaşarsınız. Bu şişliği ortadan kaldırmak için en etkili organik yöntemlerden birisi olan mısır püskülü çayını denemelisiniz. Zayıflama döneminde en oldukça istenen şeylerden birisi vücutta biriken fazla ödemin ve toksinlerin atılmasıdır. Mısır püskülü tek başına kilo verdirir demek yanlıştır, fakat ödem atmaya destek olduğundan zayıflamaya desteği çoktur. Ek olarak, mısır püskülünün sağlığa mühim  yararları da vardır. Bunlardan ilki böbreklerde taş oluşumunu engellemektir. Bir öteki faydası ise  irin sökücü olduğundan idrar yollarında iltihabın temizlenip dışarı atılmasını sağlamasıdır. Dahası mısır püskülündeki K ve C vitaminleri, poatasyum, saponin, musinaj,flovenoid ve allantoinin bağışıklığı güçlendirme tesiri vardır.”

Diyetisyen Şengül Üre: Mısır püskülünün malum en büyük faydası ödem atıcı olmasıdır. Bunun sebebi ise içeriğindeki bazı bileşenlerin vücuttaki ödemi çözme etkisine haiz olmasıdır ve bu sayede zayıflamaya destek olmaktadır. Fakat şunu bilmek gerekir ki, mısır püskülü tek başına zayıflamaya tesiri yoktur. Bir tek vücuttaki ödem ve suyu attığı için tartıda fark var benzer biçimde görünse de kalıcı ve sıhhatli zayıflamanın anahtarı vücuttaki yağların erimesidir. Bu da tek başına mısır püskülü çayının yapabileceği bir şey değildir. Özetlemek gerekirse kilo vermek için sıhhatli beslenmeli ve ne olursa olsun spor yapmalısınız. Onun yanında mısır püskülü benzer biçimde içeceğiniz çaylar zayıflamanıza sadece destek olabilir. Fakat gene de oldukça sık olarak zayıflama kürü şeklinde içmenizi tavsiye etmiyorum. Bundan dolayı mısır püskülü çayı sıhhat problemlerine sebep olabilir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.