Diyetisyenlerden Kekik Suyu İle Zayıflama Tarifleri

0

Kekik Çayı Zayıflatırmı Diyetisyenlerden Zayıflatan Kekik Çayı Tarifleri

Kekik çayı şeklinde bazı nebat çayları yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı olduklarından zayıflamakta etkili rol oynarlar. Pek oldukça diyetisyen zayıflamak isteyenlere kekik çayını önermektedir.

Fazla kilolarından şikayetçi olan ve bir an evvel zayıflamak isteyenler ideal kiloya inebilmek için alternatif yöntemlere başvurmaktadır. Zayıflamak yalnızca güzel görünmek için değil sıhhatli olabilmek için de gereklidir ve bunun güvenilir yöntemlerle yapılması şarttır. Zayıflamak için kekik çayı kullanmak naturel ve etkili bir uygulamadır. Sağlığa pek oldukça faydası bulunan kekik çayı, yağ yakımını da kolaylaştırır.

Kekik çayının bakteri ve mikropları yok etmiş olduğu belirlenmiştir. Metabolizmayı hızlandıran kekik çayı, zayıflamaya destek olur.

Diyetisyen Aslıhan Minik’den Metabolizmanızı Hızlandıran Zayıflamaya Destek Kekik Çay Karışımı Tarifi

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı dağ kekiği, 1 tatlı kaşığı biberiye, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 1 tatlı kaşığı mate çayı, 1 tatlı kaşığı funda yaprağı.

Malzemelerin hepsini demliğe alın ve üstüne az az sıcak su ekleyip kapağını kapatın. Ortalama 6-7 dakika demlendirdikten sonrasında tüketin. Çayı eleyerek gün boyu içebilirsiniz.

Kekik Çayı, Kekik Suyu Iyi mi Yapılır?

Kekik, hem hastalıklara şifalıdır hem de zayıflamaya destek olur. Diyetisyenlerin de önerilmiş olduğu kekik çayının hazırlanışı son aşama kolaydır. 1 tatlı kaşığı kuru kekik, 1 bardak kaynamış suda 7-8 dk demlendirilir. Peşinden isteğe gore bal ve limon ile tatlandırılarak içilir.

Kekik Çayının Zayıflamaya Yararları Nedir?

Kekik zayıflatıcı bir etkiye haizdir. Bu durum bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Beslenme ve rejim uzmanları da kekiğin yararları mevzusunda hemfikirdir.

Her sabah-akşam bir bardak kekik çayı içerseniz uyguladığınız rejimden daha süratli netice alabilirsiniz. Şu sebeple kekik çayı metabolizmanın daha süratli çalışmasını sağlar, yağları çözer ve zayıflamayı destek sunar.

Kekik çayı sindirim sistemini düzenler. Mideyi rahatlatır, yiyeceklerin daha iyi sindirilmesine yardım eder.

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’dan Zayıflatan Kekik Suyu Karışımı Tarifi

Malzemeler:

 1. 1 tatlı kaşığı kekik
 2. 1/4 demet maydanoz
 3. 1 tatlı kaşığı biberiye
 4. 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 5. 1 greyfurt suyu

Hazırlanışı;

Biberiye, yeşil çay, kekik ve maydanoz karıştırılır ve üstüne iki fincan kaynar su dökülür. Averaj 10 dk bekletilir. Peşinden greyfurt suyu ilave edilir. Ilık olarak tüketebilir, hava oldukça sıcaksa içine buz koyabilirsiniz. Diyetisyen Ayça Kaya, her gün 3 kere yiyecek öncesi yarım greyfurt tüketilmesini önermiştir. Bu yöntemin rejim yapmadan 3 ay içinde 5 kilo verdireceğini söyleyen Ayça Kaya, tertipli olarak uygulanması icap ettiğinin altını çizmiştir.

Uzman Diyetisyen Hilal Üretmen’den Kekik Çayı Hakkında Bilgiler

Kekik çayı antioksidan bakımından zengindir. Kansere karşı koruyucudur. Vücut direncini artırır. İltihaba ve enfeksiyona iyi gelir. Zararı dokunan maddeleri temizler. Ağrıları hafifletir. Kaynatılmadan sıcak suda averaj 5 dakika demlenerek içilmelidir. Günlük 1-2 fincandan fazla içilmemelidir.

Mühim uyarı: Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, böbrek hastalığı olanlar ve hamileler için tavsiye edilmez.

Kekik Çayının Yararları Nedir? Diyetisyen Armağan Tabaktaş Konu alıyor

 1. Boğaz ağrısına birebirdir.
 2. Öksürüğü dindirir.
 3. Adeti düzene sokar.
 4. Vücudun daha dayanıklı olmasını sağlar, sık sık hastalanmayı önler.
 5. Mide hastalıklarında etkilidir.
 6. Bolca oranda antioksidan ihtiva eder.
 7. Yeni hücre oluşumunu destek sunar.
 8. Diüretik bir içecektir, idrar söktürür.
 9. Stresi giderir.
 10. Kolesterolün dengelenmesine destek sunar.
 11. Tümör ve kanserlerle savaşım eder.
 12. Kekiği çay olarak tüketmek tane sancılarını azaltır ve kas kramplarını geçirir.
 13. Kekik çayı hazımsızlığa ve öteki mide problemlerine faydalıdır.

Kekik Çayının Yararları Kekik Çayı Iyi mi Yapılır Demlenir Ne İşe Yarar Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.