Rejim yaparken yol gösterecek en iyi 10 mobil uygulama

0

“Pazartesi kati rejime başlıyorum” cümlesi rejime adım atmak isteyenler içinde oldukca sık kullanılır. Fakat ne yazık ki o bahsedilen pazartesi hiçbir süre gelmez ve rejim başlamadan biter. Rejime başlayıp bir türlü devam ettiremeyenlerin ise rejim girişimi gene başarısızlıkla sonuçlanır. Sadece tüm bu sonu hüsranla biten rejim girişimlerini kenara bırakın, zira size bir önerimiz var. Sıhhatli bir halde zayıflamanızı elde eden ve size diyetteyken yol gösteren rejim mobil uygulamaları ile artık rejim yapmanız daha kolay…Rejim takibinizi kolay bir halde yapabileceğiniz, kilonuzu denetim edebileceğiniz mobil rejim uygulamalarının listesini sizler için hazırladık. İçeriğimizin devamında Google Play ve App Store’dan indirebileceğiniz ücretli ve parasız rejim uygulamalarından bahsettik, buyurun beraber göz atalım;

En İyi 10 Rejim Uygulamaları

1) MyFitnessPal

Birçok kişinin rejim uygulamaları içinde en oldukca tercih etmiş olduğu rejim programlardan biri olup parasız indirilebilir. Uygulamanın içinde ücretli paket satın alma tercihi bulunmaktadır. Kişiye, hususi rejim programı ve kalori planlaması hizmeti verir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında boy, kilo ve yaşı girip kavuşmak istediğiniz kilo rakamı belirliyorsunuz.  Rejim aplikasyonu da istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz için günlük kaç kalori almanız icap ettiğini hesaplayarak size hususi rejim programı sunuyor.

MyFitnessPal uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyFitnessPal uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

2) FatSecret Kalori Sayacı

FatSecret uygulaması parasız rejim programları arasındadır. Bu uygulama yardımıyla yediğiniz her besinin kalori bilgilerini öğrenmeniz mümkün. Restoranda yediğiniz yemeğin, en sevdiğiniz yemeğin ya da gıda markalarının ürünlerinin kaç kalori bulunduğunu bildiriyor. Kalori bilgilerini öğrenmek için, uygulamadaki barkod sistemini kullanıyorsunuz ve yediğiniz yemeğin kalori bilgilerini öğreniyorsunuz. Bununla beraber yediğiniz besinin fotoğrafını uygulamaya yükleyerek, besinin kalori ve gıda kıymetini de görmeniz mümkün.

FatSecret Kalori Sayacı uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

FatSecret Kalori Sayacı uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

3) YAZIO Kalori Sayacı ve Rejim Günlüğü

Bu program Android telefon kullanıcıları için en iyi zayıflama uygulamasıdır. Bu rejim programını parasız indirmek mümkündür. Geliştirilmiş özelliği yardımıyla kişinin günlük almış olduğu kalori miktarını hesaplayıp, kişinin hedeflediği kiloya gelmesini sağlamaktadır.

YAZIO Kalori Sayacı ve Rejim Günlüğü uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

YAZIO Kalori Sayacı ve Rejim Günlüğü uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

4) Diyetkolik Online Rejim

Diyetkolik uygulaması parasız indirilir. Uygulamanın içinde “kaç kalori” yazan bölüme tıkladığınızda, istediğiniz yemeğin kalori ve gıda kıymetini görüyorsunuz. Uygulamada devamlı oarak yiyecek tarifleri güncellenir, bu yiyecek tarifleri yardımıyla rejim uygun sıhhatli ve leziz yiyecek tarifleri keşfedebilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonrasında ücretli pakete üye olunduğunda, ücretli hale gelir. Ücretli pakete üye olunduğunda, diyetkolik uygulaması online diyetisten hizmeti ile kişiye hususi bir rejim programı haline gelir.

Diyetkolik Online Rejim uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Diyetkolik Online Rejim uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

5) Carb Manager

Rejim yaparken yol gösterecek mobil uygulamalar araısnda Carb Manager uygulaması da yer alır. Parasız rejim programı olup, kişiye hususi rejim programı hazırlamaktadır. Şahıs bu uygulama yardımıyla tükettiği besinlerin; yağ, vitamin, protein ve karbonhidrat oranını öğrenebilir. Carb Manager uygulaması, besinlerin kalori ve gıda kıymeti analizini yaparak, kişinin kilo kontrolü yapmasına destek olmaktadır.

Carb Manager uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Carb Manager uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

6) Lose It!

Bu rejim programını indirdikten sonrasında 7 gün süresince parasız kullanma hakkı veriyor. Yedi gün süresince parasız kullanabileceğiniz bu uygulama ondan sonra ücretli bir program haline geliyor. Lose It rejim programı kişinin içtiği herhangi bir içeceğin bile kalori kıymetini söylüyor. Uygulamanın amacı, kişinin gün içinde yediği her gıdanın kalori ve gıda kıymetini hesaplayarak, kişinin hedeflediği kiloya gelebilmesine destek olmasıdır.

Lose It! uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Lose It!  uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

7) Lifesum – Kalori Sayacı

Rejim yaparken yol gösterecek uygulamalar içinde yer verilmiştir. Lifesum rejim uygulaması ücretli bir programdır sadece parasız kullanma seçeneği yardımıyla uygulamayı kullanmak mümkündür. Geliştirilmiş özelliği yardımıyla barkod sistemi ile kişinin yediği besinin kalorisini hesaplamaktadır.

Lifesum uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Lifesum uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

8) Rejim 365- Sıralaması Programı

Rejim 365 programını parasız indirmek mümkündür. Bu rejim programı yardımıyla şahıs yedikği besinlerin kalori takibini yapabilir, sıhhatli beslenebilir ve formunu koruyabilir. Bununla beraber HealthKit teknolojisi yardımıyla, kişinin adımlarını sayıp kaydeder, ve kişiye günde kaç adım attığını haber verir.

Rejim 365- Sıralaması Programı uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

9) MyNetDiary

Bu program en iyi rejim programları içinde yer verilmiştir. Uygulamayı, abone olup ücretli kullanabileceğiniz benzer biçimde, parasız sürümde de kullanmanız mümkündür. Günlük yiyecek-içecek tüketiminin kalorisi takip eder ve sizi hedeflediğiniz kiloya ulaştırmaya destek verir. Kısa zamanda sıhhatli bir halde zayıflamaya destek elde edecektir.

MyNetDiary uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyNetDiary uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

10) MyPlate

Günlük tüketilen besinlerin kalorisini takip eden uygulamalardan biridir. Kalori takip edeni yapabileceğiniz benzer biçimde günlük egzersiz planını da uygulamadan takip edebilirsiniz. MyPlate uygulaması rejimde tol gösterecek mobil uygulamalar içinde yer almakta olup, kişinin hedeflediği kiloya ulaşmasını sağlar.

MyPlate uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

MyPlate uygulamasını “Google Play” den indirmek için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.