Rejim Sıralaması Nadir Saraç 1 Haftalık Zayıflama Rejimi 5 Kilo Zayıflayın

0

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun süre tok tutan ve böylece zayıflamakta mühim rol oynayan mükemmel bir besindir.  Hurma ek olarak yüksek fibrin içinde ne olduğu yardımıyla kabızlığı ve hazımsızlığı da önler. Bu makalemizde Nadir Saraç tarafınca tavsiye edilen haftada 5-7 kilo verdiren hurma diyetini okuyabilirsiniz. Yoğurt hurma rejimi yapanların, hurma rejimi ile zayıflayanlar verdikleri kiloyu tekrar almadıklarını bildiriyor. Diyetisyen Kübra Bal hurma kaç kaloridir ve günde kaç tane hurma tüketmeliyiz sorusunu şu şekilde cevaplıyor; Orta boy 1 tane yaş hurma 23 kalori, kuru hurma ise 42 kaloridir.100 gram yaş hurma 127 kalori içerirken, 100 gram kuru hurma 277 kalori içermektedir. Kan şekeri sorununuz yoksa günde 12-15 tane hurma yenilebilir.

Hurma Rejimi İle Haftada 7 Kilo Verin Rejim Sıralaması

Hurma rejimi hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir rejimdir.  Hurma rejimi ek olarak Diyetisyen Nadir Saraç’ın da önerilmiş olduğu bir rejimdir. Hurma yedi gün süresince uygulanabilir. Her öğünde 7 tane hurma ve bir kase light yoğurt olmak suretiyle günde toplam 21 tane hurma ve 3 kase light yoğurt tüketilmesi gerekir. Hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bolca su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz. Hurma rejimi yapmadan ilkin ertesi gün tüketeceğiniz 21 tane hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip suda bekletmeniz iyi olur, suda bekletilen hurmanın laksatif kısaca bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı tesiri artıyor. Böylece tok tutma özelliği bir kaç katına çıkıyor.

Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 tane hurma

Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 tane hurma

Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 tane hurma

Hurma Rejim Listesinin Uygulanışı Hakkında Mühim Notlar

 1. Hurma rejimi süresince günde toplam yalnızca 21 tane kadar hurma tüketme hakkınız vardır.
 2. Rejim sıralamasında yer edinen yoğurt kalsiyum oranı yüksek bir gıda olduğundan, rejim yaparken kemiklerinizi koruyup, erimesini önleyecektir.
 3. Bu rejim süresince her öğünümüzde yalnızca 7 tane hurma ve 1 kase de yağsız yoğurt yeme hakkımız olacak. Bunun haricinde yiyecek yiyecek yasaktır.

Hurma Rejim Listesinin Uygulanışı Hakkında Mühim Notlar

 1. 7 gün uygulayabileceğiniz bu rejim programı yardımıyla metabolizma hızınıza bağlı olarak 5 ila 7 kilo arası kilo verebilirsiniz.
 2. Bu rejim esnasında günde 10-12 su bardağı su içmeye itina göstermelidir.
 3. Şekersiz yeşil çay yada çeşitli nebat, meyve çayları da bu rejimi yaparken şekersiz olarak, aşırıya kaçmamak şartı ile tüketilebilir.
 4. Hurmanın tok tutucu olması ve içinde bulunan vitaminle mineraller yardımıyla enerji kaybı, halsizlik sorunları şeklinde sıhhat sorunları yaşamazsınız. Aksine hurma ve yoğurdun içinde bu gıda değerleri yardımıyla kendinizi oldukça dinç hissedebilirsiniz.

Diyetisyen Kübra Bal’dan Hurma Rejimi Sıralaması

Kahvaltıdan 15 dakika ilkin: 2 bardak su + 2 hurma

Kahvaltı: 2 dilim tam buğday ekmeği, 1 haşlanmış yumurta, 2 dilim peynir çeşitleri, yeşillik, 4-6 zeytin

Öğle: 1 hurma + 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği + 1 kase yoğurt + 1 dilim esmer ekmek

Ara öğün: 1 bardak süt içine 3 tane hurma ve 10 tane iç badem blenderda çekilir.

Akşam: 1 hurma + 1 porsiyon kırmızı et / tavuk et / balık eti + Zeytinyağlı bolca salata

Yemekten 2 saat sonrasında: 2 hurma + Nebat çayı

Hurma Rejimi Iyi mi Yapılır? (3. Örnek Rejim Sıralaması)

Kahvaltı: 1 ince dilim beyaz peynir, 5 tane hurma, 2 ince dilim kepekli ekmek. Salatalık, domates, biber ve maydanozdan oluşan salata

Ara Öğün: 5 tane hurma

Öğle Yemeği: 2 tane kepekli galeta, 1 kase yağsız sebze salatası, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği, 1 kase light yoğurtla hazırlanmış cacık

Akşam Yemeği: 1 kase light yoğurtla yapılmış cacık, 1 ince dilim kepekli ekmek, 1 tabak zeytinyağlı sebze yemeği, Tonbalıklı mısırlı salata

Gece : (aşağıdaki 4 alternatiften dilediğinizi seçin)

 1. 1-5 tane hurma
 2. 2-12 çilek
 3. 3-2 galeta
 4. 4- 1 su bardağı yağsız süt

Not:

Rejim süresince; Her gün 40 dk yürünecek Günde 2 fincan yeşil çay, ve 2 litre su tüketilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.