Dirseklerim Kararmış oldu, Kapkara Ne Yapayım? Suna Dumankaya Bitkisel Çözümler

0

Dirseklerde kararma oldukca sık rastlanılan cilt problemlerindendir. Siz de bu durumdan muzdaripseniz işte tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan dirsek kararmasına organik çözüm olabilecek, dirsekleri beyazlatacak tarifler;

Sual: Dirseklerimde kararma var. Bu görüntü bana kendimi kirli hissettiriyor fakat ne kadar yıkasam da geçmiyor. Dirseklerdeki kararmayı iyi mi beyazlatabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( Dirseklerde meydana gelen sertleşme ve kararma, bu bölgelerdeki dokudaki yağ bezlerinin kuruduğunu gösterir. Sık aralıklarla peeling ya da kese yapmanız, yumuşama elde edecektir. Ek olarak, vazelinle limon suyunu karıştırıp dirseklerinize sürün. Arkasından streç filmle sarın. 30 dakika bu şekilde kalınca. Streç filmleri açtıktan sonrasında dirseklerinize masaj yapın. Ayrıca, sıktığınız limonların kabuklarıyla dirseklerinizi ovmak da oldukca yararlı olacaktır. Bu son aşama etkili formülden sık sık yararlanmanızı tavsiye ederim.)

Sual: Dirseklerimde kararma var. Nasır tutmuş benzer biçimde görünüyorlar. Bu fena görüntüden kurtulmak için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eklem yerlerindeki cildin nasırlaşmış bir görüntüye ve kararmış bir renge haiz olması, sindirim bozukluğuna işaret edebilir. Bu yüzden, eğer sorununuz uzun süreden beri devam ediyorsa, ilk olarak doktora görünün. Ek olarak, bir tutam maydanozu bir tencere suyun içinde beş dakika kaynatın. Her gün bu sudan bir bardak için. Ayrıca, kese yapmanız ve dirseklerinizi limonla ovmanız da gerekiyor. Ek olarak, birkaç damla limon suyu ile limon yağını karıştırıp, dirseklerinize sürün. Bu etkili formülden de her gün yararlanmalısınız.)

Sual: Dirseklerimin renginde son aylarda ciddi bir kararma oluştu. Bu durumun önüne geçmek için kullandığım ürünler pek işe yaramadı. Siz bana ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Sorununuzun sebebi dolaşım bozukluğu olabilir. Doktora gidip, bunu araştırın. Ek olarak bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı, bir çorba kaşığı bademyağı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir çorba kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı sürdüğünüz dirseklerinizi, streç bir filmle sarın. 30 dakika beklettikten sonrasında streci açıp, dirseklerinize masaj yapın. Arkasından da yıkanın. Bu formülden haftada üç kez yararlanmanız gerekiyor.)

Sual: Dirseklerim kararmış oldu. Iyi mi bir bakım uygulamamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 kahve fincanı deniz tuzu ve 1 kahve fincanı susam yağına hepsinden 1’er tatlı kaşığı olmak suretiyle portakal yağı, okaliptüs yağı ve şeftali yağı ilave edin. Arkasından 1 limonun kabuklarını rendeleyip karışıma katın. Kazandığınız organik peeling’i haftada 2 kez dirseklerinize uygulayın. Ek olarak her gün dirseklerinizi limonla ovup susam yağıyla yumuşatın.)

Sual: Dizlerimin dirsekleri yaz kış fark etmeden sertleşiyor. Hem de dizlerimin dirsekleri koyu renkte. Bu duruma oldukca üzülüyorum, birçok ürün kullanmama karşın netice alamadım. Bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Kese yada peeling dirseğin yumuşamasına ve renginin açılmasına destek sunar. Ek olarak yarım armut, bir limon suyu ve bir tatlı kaşığı susam yağını iyice karıştırın. Akşamları uyumadan ilkin bu formülü dirseklerinize sürün. 30 dakika süresince bu karışımı ovarak dirseklerinize yedirin. Sabah uyandığınızda dirseklerinizin yumuşadığını görecekseniz. Fakat uygulamayı tertipli yapmadığınız takdirde netice alamazsınız.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.