Dermoreller Nedir Iyi mi Temizlenir Dezenfekte Edilir Sonrası Ne Sürülür

0

Dermoreller aparatı, üstünde ufak mikro iğneleri olan hem cilt hem de saç için kullanılan bakım aletidir. Dermaroller son zamanlarda hanımefendiler ve erkekler tarafınca oldukça tercih ediliyor. Dermorelleri kozmetik mağazalarında bulabilir yada web sitesi üstünden sipariş verebilirsiniz.

Dermoreller Nedir?

Dermaroller üstünde mikro iğneler vardır. Dermoreller, mikro iğneleri yardımıyla cilt ve saç bölgesinde ufak kanallar açar. Böylece cilde ve saç derisine uygulamak istenilen serum, ampul yada bakım ürünlerinin cilde ve saça daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Dermoreller Ne İşe Yarar?

Dermorellerin Saça Yararları:

Saç dökülmesine karşı bir yöntem olarak kullanılan dermoreller, saç köklerini besler ve kan dolaşımını hızlandırır. Saç çıkarmak ve gürleştirmek ve kullanılan şampuan, bakım ürünü yada serumların saça daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için dermoreller kullanılır.

Dermorellerin üstünde bulunan mikro iğneler ile saç kökleri nazikçe uyarılır. Saç derisine hasar bırakan bu mikro iğneler yardımıyla, saça küçük delikler oluşturur ve saç kökleri canlanır böylece serumdan daha iyi netice almayı sağlar. Dermoreller yardımıyla serumun ve bakım ürünün saç köklerine nüfuz etmesini sağlayarak, daha iyi netice almayı kolaylaştırır.

Dermorellerin Cilde Yararları:

Cilt için kullanılan dermoreller, yüz bölgesine, göz altına ve vücudun öteki bölgelerine kullanılır. Yüze kullanıldığın da zaman içinde ince çizgileri giderir, gözenekleri sıkılaştırır, morlukları giderir, sivilce, yanık, güneş lekeleri ve buna benzer sorunlara karşı oldukça etkili sonuçlar verir. Vücudu ölü hücrelerden arındırır ve cildin yenilenme sürecini hızlandırır.

Dermoreller, mikro iğneleri yardımıyla yeni bir derinin gelmesini sağlamış olduğu için sivilce izleri ve lekelerin azalmasında oldukça başarıya ulaşmış sonuçlar vermektedir. Doğrusu sivilce izlerinde ve cilt lekelerinde kullanılan kremlerin tesirini atırrır ve dermoreller yardımıyla kremlerden daha iyi netice almayı kolaylaştırır.

 Bununla birlikte selülit tedavisinde de kullanılan dermoreller, tertipli ve doğru kullanıldığında selülitleri geçirir ve deri çatlaklarına oldukca iyi gelmektedir.

Dermoreller Iyi mi Kullanılmalıdır?

Dermaroller, cilt ve saç derisinde yuvarlanarak, oldukca fazla bastırmadan ve cildi germeden uygulanır. Aksi taktirde gelişigüzel bir halde uygulamak, cildi kanatabilir yada çizebilir.

Ilk olarak cilt suyla güzelce temizlenir ve kurulanır. Dermarolleri kullanırken yüz bölgesi sol yanak, sağ yanak, alın şeklinde bölgelere ayırılır böylece daha rahat uygulanır. Saça uygularken de ön saç çizgisinden başlayıp, geriye doğru kullanılır. Her bölgede dermaroller ile ilkin dikey sonrasında yatay şekilde ufak ufak artılar çizilir ve bu işlem her bölgede 5- 10 kez tekrarlanır. Mikro iğneler, saç derisinde ve yüz bölgesinde çapraz, yukarı-aşağı, sağa-sola ve ileri-geri olacak şekilde gezdirilir. İşlem arkasından 15 dakika içinde cilde ve saça serum, ampul vs. sürülmelidir.  Böylece mikro iğnelerin açmış olduğu küçük delikler yardımıyla, cilde ve saça uygulanan ürünler daha etkili sonuçlar verecektir.

Dermaroller Sonrası Cilde Ne Sürülür?

Dermarolleri uyguladıktan ortalama 1 saat sonrasında cilde nemlendirici, E vitamini yada hyaluronik asit kullanılabilir. Bununla birlikte dermarolleri kullandıktan sonrasında 15 dakika içinde saça serum ve bakım ya da cilde sivilce kir kremi, cilt kremi sürülmelidir.

Dermaroller Iyi mi Temizlenir?

Dermaroller cilde ve saç derisine kullandıktan sonrasında kolonya, batikon yada alkol yardımıyla temizlenmelidir. Dermoreller su ile temizlenmemelidir. Aksi taktirde iğne uçlarına su değerse, iğnelerin körelmesine niçin olur.

Dermaroller kullanmadan ilkin, ne olursa olsun cildi temizlemeli, dermarolleri dezenfekte etmeli, uygulama bittikten sonrasında dermaroller tekrardan temizlemelidir. Dermaroller steril edilmeden kesinlikle kullanılmamalıdır. Ek olarak dermarollerin üstündeki mikro iğnelerin dezenfekte edilip, kuruduktan sonrasında kullanılması, dermaroellerin daha uzun ömürlü kullanmanızı elde edecektir. Dermaroller dezenfekte edildikten sonrasında temiz bir bezle kurulanmalı ve kendi kutusunda muhafaza edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.