Dermapen Yaptırdım, Dermapen Yaptıranların Kullananların Neticeleri

0

Dermapen Yaptıranların Pozitif Ve Negatif Yorumları Nasıldır?

Dermapen cilt lekeleri, sivilce izleri, matlık ve ton eşitsizliği şeklinde birçok cilt probleminde yarar elde eden bir bakım uygulaması olup, güzellik merkezlerinde yapılır.

Dermapen Yaptıranların Yorumları

 1. Keşke daha ilkin dermapen yaptırsaydım diye hayıflanıyorum. İlk seansın peşinden derhal tesirini gösterdi, cildime parlaklık ve aydınlık verdi. Cildim kendi rengini buldu. Aslına bakarsan ben cildimin solukluğundan, matlığından şikayetçiydim, daha ilk seansla amacıma ulaşmış oldum. İşlemden ilkin anestezi kremi sürüyorlar, o yüzden fazla acımıyor. İşlemin peşinden suratınız şişiyor ve kızarıyor doğal orası ayrı. Fakat bu benim için mühim bir problem değildi. Corona yüzünden aylardır görmediğim kuzenim beni görünce şok oldu. “Karantina sana iyi gelmiş, oldukça güzelleşmişsin.” dedi. Şu demek oluyor ki 1 seansla bile bu kadar tesir ediyorsa, birkaç seanstan sonrasında nasıl sonuçlanacağını artık siz düşünün. Ben öneriyorum sadece sivilceli cilde uygulanır mı o mevzuda net bir bilgim yok. Sonuçta her cilt değişik bir uygulamaya gereksinim duyuyor. Doktorunuza sormadan yaptırmayın derim.
 2. Dermapen’ı 5 seans yaptırdım. Skarmış, lekeymiş, sivilce iziymiş, kırışıklıkmış hepsi olduğu yerde sayıyor. İlk başta azaldığını sandım fakat bir süre sonrasında yine depreşiyorlar. İnternette gördüğünüz resimlere kanmayın.
 3. Dermapen uygulamasının doğru yerde yaptırılması koşul. Güzellik salonlarında değil hastanelerde yaptırılması gerekir. Ben güzellik salonunda yaptırmak şeklinde bir yanlışa düştüm, aman siz düşmeyin. 4 seansın bana hiçbir faydası olmadı. Yüzümde izler, delikler oluştu. Iyi mi pişmanım bilemezsiniz.
 4. Dermapen’dan uzak durun! Ben Şişli’de bir yere gittim, hepimiz oldukça iyi diyordu, lekelerim için yaptırdım. İlk seans 800 TL tuttu, 2. seansın peşinden suratım mahvoldu. Şimdi Rouctane kullanıyorum ve dava açmaya hazırlanıyorum. Maddi-manevi mağdur ettiler beni.
 5. Dermapen yaptırdığıma o şekilde pişmanım ki anlatamam. Yanaklarımı ve alnımı kahverengi lekeler sardı, geçmek bilmiyorlar. Bildiğiniz gibi yaş ilerledikçe kollajen miktarı azalıyor, ben de bunu çoğaltmak ve suratımdaki lekelerden kurtulmak, ince kırışıklıkların azalmasını sağlamak için dermapen yaptırdım. Bu uygulamada kullanılan cihazın ucunda küçük iğneler var, göz çevreniz ve dudaklarınız hariç tüm yüzünüze dik olarak uyguluyorlar. Cildinizin her yerinde küçük delikler açıp çeşitli maddeleri cildinizin içine sürüyorlar ve masaj ile yediriyorlar. Bunu bir kez daha tekrarlıyorlar ve son olarak aleti yüzünüzde dolaştırıp gene bazı karışımlar sürüyorlar. 6. seansımı yaptırdım. Cildimde gerilme ve parlama oldu, lekelerim belirgin şekilde azaldı. Şu an cildim daha benzeşik bir renge haiz ve daha gerilmiş. Bu oldukça güzel bir duygu!
 6. Eğer cildinizde renk eşitsizliği mevcutsa yaptırın fakat bu şekilde bir sorununuz yoksa yaptırmayın. 5 seans yaptırmış biri olarak sivilce izlerini geçirmediğini, gözenekleri sıkılaştırmadığını söyleyebilirim. Dermaroller ile evinizde kendiniz yapabilirsiniz, boşuna para dökmeyin. Bir de karbon peeling denemeyi düşünüyorum, güzellik salonlarını varlıklı etmektense kendi başımın çaresine bakarım.
 7. 2 seans dermapen yaptırdım. Acı hissi yapanın eline nazaran değişkenlik gösteriyor. Bazıları aşırı bastırıyor örneğin. Benim acı eşiğim oldukça yüksektir fakat ilk seansımda dehşet acı çektim. Suratımdan kanlar geldi, o şekilde korkunçtu ki anlatamam. İkinci seansı değişik bir yerde yaptırdım, sinek ısırığı şeklinde geldi. Gerçi suratım gene kanadı fakat fazla acımadı. Uygulamanın peşinden yüzümde izler oluştu ve 2 günde geçti. 1 hafta sonrasında da yüzüm aydınlandı. Sadece bu da geçici bir tesir sonuçta, bilhassa kırışıklıklara kati çözüm olduğu falan bence doğru değil. Güvenilir değilim doğal ki 12 seans falan tertipli olarak yapılırsa bir ihtimal kırışıkların azalmasını sağlıyordur. Sadece ben o kadarına tahammül edemem.
 8. Suratımdaki çiller yüzünden 3 kere dermapen yaptırmıştım. Fakat hiçbiri işe yaramadı. 1 ay geçtikten sonrasında çiller eski haline geldi. Ben bunlardan ne süre kurtulacağım?
 9. Dermapen, dermarollerin bir tık değişik sürümü diyebiliriz. İkisinin de emek harcama mantığı ortak fakat dermapen daha sıhhatli ve etkili netice veriyor. Seanslar yalnızca kış mevsiminde uygulanıyor. Şundan dolayı ciltte duyarlılık meydana geliyor, güneşe maruz kalmak lekelenmeye sebep olacağından ne olursa olsun güneş kremi kullanmak lazım. 3. seansın üstünden 2 buçuk ay geçti, gözeneklerim farkedilir derecede azaldı. Bununla beraber cildim aşırı yağlanıyordu ve bu problem da çözüldü. Şu an için sorun yok, öneriyorum.
 10. Dermapen yaptırdım, daha doğrusu hayatımın hatasını yaptım. Yüzüm oldukça kötü lekelendi, resmen insan içine çıkamaz oldum. Güzellik merkezinde yaptırmıştım, oldukça pişmanım. Yanak bölgemde küçük kir şeklinde vardı aslına bakarsanız sadece dermapen yüzünden alnım ve tüm suratım oldukça korkulu görünüyor. Fondötenle bile kapatamıyorum. Depresyona girdim, dışarı çıkmaya utanıyorum.
 11. 10 senedir geçmeyen sivilce izlerimden, kızarıklıklarımdan ve çukurlarımdan kurtulabilmek için her şeyi denedim, netice alamayınca son deva dermapen yaptırayım dedim. Yüzümün her tarafında, daha oldukça yanaklarımda ve şakaklarımda sivilce izleri, çukurlar ve lekeler var. Hakikaten bu tarz şeyleri yok etmek için her türlü yönteme başvurdum. Sadece dermapen uygulamasından netice aldım. Yaptırmayı düşünüyorsanız oldukça mühim bir hususa dikkat etmeniz lazım. Kesinlikle tane döneminize yakın bir tarihte yaptırmayın. Ben dermatolog kontrolünde yaptırdım. Daha 2 seans oldu, 1-2 seans sonrasında daha iyi tesir edeceğine inanıyorum. Fakat hakikaten yararını gördüm. Birazcık sıkıntılı, acılı bir işlem fakat olsun. Kızarıklıklarımı belirgin şekilde azalttı. Sivilce izlerim de yavaş yavaş iyileşmeye başladı. Bilhassa çukurlarım daha yüzeysel, eskisi şeklinde derin değil. Bu durum beni hepsinden daha oldukça mutlu ediyor. Daha sürecin başındayım lakin şu anki netice bile tatminkar düzeyde.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.