Dermapen Sonrası Kabuklanma Kızarıklık Soyulma Kaç Gün Sürer Iyi mi Geçer

0

Dermapen; ciltteki sivilce, suçiçeği izlerinin, güneş lekelerinin geçmesini elde eden ve hem de ciltteki kırışıklıkların azalmasına destek olan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması mikro iğnelerin cilt altına gerçekleşmesi sonucu gerçekleşir. Bu işlem sonrası ciltte kızarıklık, yanma, gerilme ve kabuklanma oluşur. Dermapen uygulaması sonrasında cilt bakımına dikkat ederek cildin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

Dermapen Sonrası Bakım Iyi mi Yapılır Nelere Dikkat Edilir?

Dermapen, mikro iğne yöntemiyle cilt altına işlem meydana getirilen bir uygulamadır. Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek için sık tercih edilen bir yöntemdir. Dermapen uygulamasından sonrasında ciltte kızarıklık, yanma ve sızlama olur ve bu oldukça doğaldır. Dermapen sonrası ciltte yanma, sızlama ve gerilme hissi birkaç saatte azalmaktadır.

Dermapen işlemi sonrası, cilt bakımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı noktalar vardır. İşlemden sonrasında cilt bakımına dikkat edilmesi, cildin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Cilt bakımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan durumlar şunlardır;

  • Dermapen işlemi sonrası güneşe çıkılmamalıdır bu yüzden dermapen genel anlamda kış aylarında yapılmaktadır. İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneş ışığından uzak durulmalıdır.
  • İşlem sonrası bigün süresince yüze su değmemesi gerekir. Dermapen uygulaması sonrası 24 saat süresince banyo yapılmamalıdır. İşlem sonrası 2 gün süresince havuza, denize girilmemelidir.
  • Dermapen uygulamasından sonrasında su bazlı nemlendirici kullanılması gerekir.
  • İşlemden sonrasında ciltteki kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için, doktorun tavsiye etmiş olduğu rahatlatıcı yüz serumları uygulanabilir.
  • Dermapen sonrası kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için cilde soğuk kompres uygulanabilir.
  • Dermapen işleminden sonrasında ortalama 2 hafta süresince ağda, peeling şeklinde cildi soyacak ve tahriş edecek işlemlerden uzak durulmalıdır.
  • Dermapen sonrası 12 saat süresince makyaj yapılmamalıdır. Aksi taktirde cilt zarar görebilir.
  • Dermapen sonrasında yüz bölesine masaj yapılmamalıdır. Yüz bölgesinin terlememesi için yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Dermapen işlemi sonrası iki gün süresince sauna, solaryum, hamamdan uzak durulmalı ve cildi yormamak için spor yapılmamalıdır.
  • Dermapen işleminden sonrasında ciltteki kızarıklığın, kabuklanmanın geçmesi için doktora danışılarak Madecassol krem kullanılabilir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Kızarıklık ve Soyulma Ne Kadar Sürer?

Dermapen işleminden sonrasında ciltte kızarma, yanma ve şişme meydana gelir. Dermapen işleminden birkaç saat sonrasında kızarıklık azalmaya adım atar. İşlem sonrası cilt 1-2 gün süresince şiş ve kızarık olur. Bu durum oldukça düzgüsel bir durum olup endişelenilmemesi gerekir. Hatta kimi zaman cilt kızarıklığı 3-4 gün bile sürebilir. Kızarıklık ve şişlikten sonrasında da ciltte kabuklanma ve soyulma meydana gelir. Ciltte kabuklanma ve kızarıklığın süratli geçmesi için, doktordan onay alarak krem kullanılabilir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Ve Kızarıklıklar İçin Hangi Krem Kullanılır?

Dermapen işlemi sonrası ciltte kızarma, kabuklanma, şişme (ödem) ve soyulma olur. Dermapen işlemini gerçekleştiren tabip, kabuklanma ve kızarıklığın hızlıca iyileşebilmesi için ne yapmanız icap ettiğini söyleyecektir.

Cilt kızarıklığının ve kabuklanmasının geçmesi için tabip onayı alınarak cilde Madecassol krem ince bir katman halinde sürülebilir. Gene aynı şekilde Fito Krem ve Madecassol ufak bir kabın içinde karıştırılarak cilde ince katman halinde uygulanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.