Dermapen Cilt Bakımı Uygulaması Sonrası Kızarlık, Şişlik Düzgüsel mi?

0

Dermapen Cilde Yararları Ve Zararları Nedir Uzmanlar Konu alıyor

Dermapen, güzellik merkezleri ve doktorlarca uygulanan, ciltteki çeşitli problemlerin tedavisinde kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Dermapen avantajları nedir, Dermapen ne işe yarar diye soracaktır olursanız şöyleki özetleyebiliriz:

Cildi sıkılaştırır, toparlar, cildi tekrardan yapılandırır, deriyi olgunlaştırır, ince kırışıklıkları yok eder, derin kırışıklıkları azaltır, geniş gözenekleri sıkılaştırır ve cilt tonunu eşitler.

Dermapenin Cilde Yararları Nedir?

 1. Sivilcelere ve sivilce izlerine iyi gelir.
 2. Ciltte bulunan lekelerin ve bilhassa güneş lekelerinin giderilmesinde faydalıdır.
 3. ciltteki hafifçe kırışıklıkları azaltır.
 4. Geniş gözenek sorununu çözer.
 5. Cilt çatlaklarını giderir.
 6. Göz çevresinde meydana gelen kabarma ve morluk şeklinde problemler için yararlıdır.
 7. Cilt çatlaklarında etkilidir.
 8. Güneşte hasar gören ciltlere de yarar sağlar.
 9. Kuvvetli etkisiyle yaraların iyileşmesinde rol oynar.
 10. Dekolte e boyun bölgesinde bulunan sarkma ve kırışıklıkları azaltır.
 11. Gözenekleri sıkılaştırır.
 12. Derin kırışıklıkların ve ince çizgilerin iyileştirilmesinde başvurulan bir yöntemdir.
 13. Dermapen cilt tedavisi cildi zarar vermeden yeniler. Soyulma, tahriş ve benzeri yan etkilere sebep olmaz, toplumsal hayatınızı kısıtlamaz.

Dermapenin Zararları Nedir?

Dermapen kesinlikle hekim kontrolünde yapılmalıdır. Hekim kontrolü olmadan, merdiven altı diye tabir edilen güzellik merkezlerinde bu işlem yapılırsa ciltte kalıcı iz, tahriş şeklinde sorunlarla karşılaşılabilir. Güvenli ellerde yapılırsa dermapenin ziyanı yok denecek kadar azdır.

Sadece uygulamanın derhal peşinden ciltte kızarıklık ve duyarlılık meydana gelebilir. Cildin gerilmesi ve yanması da Dermapen’in olası yan tesirleri arasındadır. Fakat bu durumlar fazlaca geçmeden ortadan kalkar. Bu şeklinde hafifçe yan etkilere ilaveten başka bir yan tesiri olmayan Dermapen, cilt bakımında tercih edilebilir.

Dermapen Nedir Iyi mi Yapılır? Dr. Lida Çiteli Konu alıyor

2012’de ABD’da senenin en iyi cilt gençleştirme sistemi olarak seçilen Dermapen, cildin epidermisise diye isimlendirilen üst tabakasını soymaz, tahriş etmez. Kök hücre ekstresiyle birlikte çeşitli bileşenlerin hususi bir alet yardımıyla cilt üstüne uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Gelişme faktörlerinin de etkisiyle yeni hücreler daha süratli bir halde oluşmaya adım atar ve cilt altındaki hyalüronik asit, kollajen, fibronektin, elastin fibrilerinin üretimi ivme kazanır.

Uygulamaya başlanmadan evvel cilt dezenfekte edilerek tüm bakteri ve mikroplardan arındırılır. İlgili bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen aletinin ultra ince mikro iğneleri cilde dik olarak hızla girip çıkar ve böylelikle deri yüzeyinde birçok mikroskobik kanal açılır. Cildin iyileşme mekanizmasını tetikleyen bu işlemin peşinden yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulama edilir. Dermapen işlemi averaj 30-40 dk sürer ve cilde elastikiyet-sıkılık kazandıran elastin ve kollajen sentezini sağlar. Öte taraftan ciltteki kan akışını artırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.