Dermapen Cilt Bakımı Uygulaması Sonrası Kızarlık, Şişlik Normal mi?

0

Dermapen Cilde Faydaları Ve Zararları Nelerdir Uzmanlar Anlatıyor

Dermapen, güzellik merkezleri ve doktorlarca uygulanan, ciltteki çeşitli problemlerin tedavisinde kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Dermapen avantajları nelerdir, Dermapen ne işe yarar diye soracak olursanız şöyle özetleyebiliriz:

Cildi sıkılaştırır, toparlar, cildi yeniden yapılandırır, deriyi olgunlaştırır, ince kırışıklıkları yok eder, derin kırışıklıkları azaltır, geniş gözenekleri sıkılaştırır ve cilt tonunu eşitler.

Dermapenin Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Sivilcelere ve sivilce izlerine iyi gelir.
 2. Ciltte bulunan lekelerin ve özellikle güneş lekelerinin giderilmesinde faydalıdır.
 3. ciltteki hafif kırışıklıkları azaltır.
 4. Geniş gözenek sorununu çözer.
 5. Cilt çatlaklarını giderir.
 6. Göz çevresinde meydana gelen kabarma ve morluk gibi sorunlar için yararlıdır.
 7. Cilt çatlaklarında etkilidir.
 8. Güneşte hasar gören ciltlere de fayda sağlar.
 9. Güçlü etkisiyle yaraların iyileşmesinde rol oynar.
 10. Dekolte e boyun bölgesinde bulunan sarkma ve kırışıklıkları azaltır.
 11. Gözenekleri sıkılaştırır.
 12. Derin kırışıklıkların ve ince çizgilerin iyileştirilmesinde başvurulan bir yöntemdir.
 13. Dermapen cilt tedavisi cildi zarar vermeden yeniler. Soyulma, tahriş ve benzeri yan etkilere sebep olmaz, sosyal hayatınızı kısıtlamaz.

Dermapenin Zararları Nelerdir?

Dermapen mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. Doktor kontrolü olmadan, merdiven altı diye tabir edilen güzellik merkezlerinde bu işlem yapılırsa ciltte kalıcı iz, tahriş gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Güvenli ellerde yapılırsa dermapenin zararı yok denecek kadar azdır.

Ancak uygulamanın hemen ardından ciltte kızarıklık ve hassasiyet meydana gelebilir. Cildin gerilmesi ve yanması da Dermapen’in muhtemel yan etkileri arasındadır. Fakat bu durumlar çok geçmeden ortadan kalkar. Bu gibi hafif yan etkilere ilaveten başka bir yan etkisi olmayan Dermapen, cilt bakımında tercih edilebilir.

Dermapen Nedir Nasıl Yapılır? Dr. Lida Çiteli Anlatıyor

2012’de Amerika’da yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi olarak seçilen Dermapen, cildin epidermisise diye isimlendirilen üst tabakasını soymaz, tahriş etmez. Kök hücre ekstresiyle beraber çeşitli bileşenlerin özel bir alet yardımıyla cilt üzerine uygulanması şeklinde gerçekleştirilir. Büyüme faktörlerinin de etkisiyle yeni hücreler daha hızlı bir şekilde oluşmaya başlar ve cilt altındaki hyalüronik asit, kollajen, fibronektin, elastin fibrilerinin üretimi ivme kazanır.

Uygulamaya başlanmadan evvel cilt dezenfekte edilerek tüm bakteri ve mikroplardan arındırılır. İlgili bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Dermapen cihazının ultra ince mikro iğneleri cilde dik olarak hızla girip çıkar ve böylelikle deri yüzeyinde birçok mikroskobik kanal açılır. Cildin iyileşme mekanizmasını tetikleyen bu işlemin ardından yatıştırıcı bir peptid maskesi tatbik edilir. Dermapen işlemi ortalama 30-40 dk sürer ve cilde elastikiyet-sıkılık kazandıran elastin ve kollajen sentezini sağlar. Öte yandan ciltteki kan akışını artırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.