Deride Ciltte Pullanma Yüz Ve Cilt Kuruluğu Bitkisel Tedavi Şekilleri

0

Cilt kuruluğu en sık görülen cilt problemlerindendir. Siz de “ Yüzüm oldukça kuru, cildim oldukça kuru, ciltte, deride pullanma var ne yapayım ?” Diye organik çözüm arayanlardan mısınız? İşte tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan  kuru ciltler için maske tarifleri

Sual: Cildim oldukça kuru. Bana nemlenmesini sağlayacak bir maske tarifi verir misiniz? Arzu Y./Çanakkale

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 yumurtanın sarısı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı yeşil kil ve 4 damla lavanta yağını karıştırın. Bu maskeyi 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Arkasından yüzünüzü ilkin ılık sonrasında soğuk suyla sudan geçirin. Bu formülden tertipli olarak yararlanırsanız kuruluk problemi kısa sürede çözülecektir.)

Sual: Cildim oldukça kuru. Rutubet ve sıhhat kazanması için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yarım paket yaş mayayı 1 miktar suyun içinde eritin. 1 kahve fincanı süt ve alabildiği kadar un ilave edin. Bu karışımdan hamur harcı hazırlayın. Üzerini örtüp kabarmasını bekleyin. Ayrıca bir kabın içinde 4 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 kahve fincanı tahini karıştırın. İyice mayalanınca hazırladığınız hamur harcını bu karışıma batırın. Hamur harcını maske halinde yüzünüze gösterim. Maskeyi 25 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Sonrasında yüzünüzü sudan geçirin. Formülü haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.)

Sual: Cildim oldukça kuru. Bilhassa son günlerde bu sorunum iyice arttı ve cildimin bazı bölgeleri kuruluktan pul pul dökülmeye başladı. Cildime rutubet kazandırmak için kullandığım hiçbir üründen oldukça memnun kalmadım. Evde hazırlayabileceğim ekonomik bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit oranda bademyağı, zeytinyağı, jojoba yağı, portakal yağı ve üzüm çekirdeği yağını karıştırın. Bu karışımı her banyodan sonrasında cildinize sürün. Sorununuz kısa zamanda çözülecektir.)

Sual: Yüzüm oldukça kuru ve nefes. Canlanmasını sağlayacak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tatlı kaşığı süt kaymağı, 4 tane ezilmiş ahududu ve 1 çay kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı 20 dakika kadar temiz cildinizde beklemeye alın. Arkasından yüzünüzü sudan geçirin. Bu formülden her gün yararlanmanızı tavsiye ederim.)

Sual: Cildim oldukça kuru. Birkaç dostum zeytinyağının nemlendirici tesiri bulunduğunu söylemiş oldu sadece maalesef benim zeytinyağına alerjim var. Başka ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (250 gram susam yağını cam şişeye koyun. İçine iki çubuk tarçın ve bir tatlı kaşığı karanfil ekleyip 2 hafta güneş gören bir yerde beklemeye alın. Her banyodan sonrasında bu karışımı masaj yaparak cildinize yedirin)

Sual: Cildim oldukça kurudu. Devamlı krem sürüyorum fakat bir türlü yeterince nemlenmesini sağlayamıyorum. Bana ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eğer oldukça kuru bir cildiniz var ise, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştırın. Bu maskeyi ortalama 30 dakika süresince yüzünüzde, bilhassa de göz çevrenizde beklemeye alın. Dekolte bölgesine de uygulanabilen bu hususi karışım, cildinizin B vitamini almasını sağlayacak ve rutubet kazanmasına destek olacaktır. Ek olarak her gün 1 tane havucu hafifçe zeytinyağında pişirip yiyecek de, kuruyan ciltlerin rutubet kazanmasını sağlar. Bu formülden her sabah yararlanın.)

Sual: Cildim deniz ve havuzdan pul pul oldu. Bir de alerjik durum yaşıyorum galiba. Nemlendirici kullanamıyorum. Iyi mi nemli tutabilirim cildimi?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilk olarak kesinlikle doktora görünün. Evde yapacağınız şey ise mineral sprey kullanmak. İçeriği aşağıdaki şeklinde olan sprey, tüm araç-gereç karışıtırılıp bir şişeye boşaltılıp günde minimum 4 kez sıkılarak kullanılır. Bir şişe maden suyu, Bir çorba kaşığı limon suyu,  Bir tatlı kaşığı papatya yağı, Bir tatlı kaşığı lavanta yağı)

Sual: Güneş cildimi oldukça kuruttu ve yıprattı. Cildime rutubet kazandırmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 tane havucun suyunun içine yarım çay bardağı maya katın. Her sabah bu karışımdan içerek, cildinizin içeriden nemlenmesini sağlayın. Gün içinde tükettiğimiz besinler, cildimizin rutubet oranını etkisinde bırakır. Günlük nemlendirici kremlerinizi kullanmayı sürdürürken, bir taraftan da beslenmenize rutubet deposu gıdaları katmalısınız. Örnek olarak her gün 1 havucu rendeleyip 2 damla zeytinyağında kavurun. Ceviz ya da balla tatlandırdıktan sonrasında tüketin. Bu formül kuruluğa karşı birebirdir)

Sual: Cildim oldukça kuru, bana ne tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 dilim kavunu iyice ezdikten sonrasında 1 yiyecek kaşığı kaymak ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize bilhassa de kurumaya yatkın olan göz altı ve dekolte bölgelerinize gösterim. 30 dakika beklettikten sonrasında silin. Cildin susuzluğunu alan bu maskeyi haftada 3 kez uygulamanızı tavsiye ederim.)

Sual: Cildim aşırı derecede kuru. Bana ne önerebilirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Bir kahve fincanı ılık süte bir tatlı kaşığı badem yağı karıştırın, cildinizi bu karışımla silin. Ek olarak bir yumurta sarısına bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı gliserin ekleyip cildinize sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Yararını görürsünüz.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.