Çörek Otu Yağı Sivilceye Cilt, Güneş Lekelerine İyi Gelirmi? Çörek Otu Yağı Maskesi

0

Çörek otu yağı binbir derde deva harika bir bitkisel yağdır. Çörek otu yağı cilt için de çok faydalıdır. Bu makalemizde çörek otu yağının cilde faydaları,

 1. Çörek otu yağı en güçlü doğal nemlendiricilerdendir, cildi derinlemesine ve kalıcı olarak nemlendirir, kurumasını önler.
 2. Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlakların yok edilmesine yardımcı olur.
 3. Çörek otu yağı el, ayak mantarı benzeri ciltte oluşan mantar problemlerine karşı çok etkilidir.
 4. Çörek otu yağı ciltte oluşan yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olur.
 5. Çörek otu yağı içerdiği antioksidatif ve iltihap karşıtı özellikleriyle akne sorununun tedavisinde etkili rol oynar.
 6. Çörek otu yağında bulunan besleyici etkiler hasar görmüş cildi onarmaya ve yenilemeye yardımcı olur.
 7. Çörek ot yağı göz altına sürülür mü? Sorusuna uzmanların cevabı çörek otu yağının göz altına sürülmemesi gerektiğidir.
 8. Çörek otu yağının egzema üzerindeki etkileri için yapılan bir çalışmada çörek otu yağı elde görülen egzemayı steroit kremlerle aynı oranda iyileştirdiği görülmüştür. Çörek otu yağının steroit kremlere olan üstünlüğü ise hiç yan etkisi olmamasıdır.
 9. Çörek otu yağı cilt üzerinde olumsuz etkilere yol açan mikrop, virüs ve mantar gibi oluşumlara karşı koruyucu etki sağlamaktadır.
 10. Çörek otu yağının ciltte oluşan lekeleri, güneş lekelerini yok edici etkisi vardır.
 11. Çörek otu yağı yüze sürülünce sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur. Çörek otu yağını sivilcelerden kurtulmak için şöyle kullanabilirsiniz; Her sabah aç karına 1 çay kaşığı çörek otu yağı için, ayrıca, akşam yatmadan önce temiz cilde masaj yaparak çörek otu yağını sürün.

Çörek otu yağı yüze nasıl sürülür?

Çörek otu yağı cildi besler, sağlıklı, nemli, lekesiz bir cilde kavuşmanınıza yardımcı olur. Az bir miktar çörek otu, çörekotu yağı, zeytinyağı, badem yağı iyice karıştırılır. Bu karşımla yüz güzelce yağlanır ve yüz yağı bir miktar çekecek şekilde beklenir. Daha sonra yüz su ve antibakteriyel yüz sabunu ile yıkanır, durulanır.

Not: Cildinizin çörek otu yağına karşı alerjisi olup olmadığını test etmek için, bu karışımdan az miktar alınıp, cilt üzerinde küçük bir alanda denenmelidir.  Şayet cilt reaksiyon göstermezse kızarmazsa, yanma yapmazsa kullanıma devam edilebilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çörek Otu Yağı İle Vücuttaki Çatlakları Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Kollarımda ve karın bölgemde, çoğu doğum yaptıktan sonra oluşan derin çatlaklar var. Bunların yol açtığı görüntü moralimi bozuyor. Bana, çatlaklarımdan kurtulmak için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Öncelikle, cildinizde yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinizin toparlanmasını sağlamalısınız. İşe kese yaparak başlamanız gerekiyor çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha çabuk emilir. Keseden sonra 20’şer gram kakao yağı, bademyağı, kayısı yağı ve gliserine; 10’ar gram çörek otu yağı keten yağı, saf zeytinyağı ve kantaron yağı ekleyin. Bu karışımı, her gün sorunlu bölgelerinize sürün. Çatlaklarınız hafifleyecek ve yenileri oluşmayacaktır.)

Doktor Feridun Kunak’tan Çörek Otu Yağı İle El Ve Ayak Mantarını Geçiren Kür Tarifi

Sual: El ve ayaklarımda mantar var. Geçmesi için doğal bir yöntem söyler misiniz?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın tarifi; 1 yemek kaşığı ozon yağı, 1 yemek kaşığı adaçayı yağı ve 1 yemek kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Parmak aralarınıza sürün. Her akşam tırnaklarınıza ve parmak aralarına sürün.Durulamak yok.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Çörek Otu Yağı İle Sedef Hastalığını Ve Egzamayı Geçiren Doğal Kür Tarifi

 1. 10 gr çörek otu yağı
 2. 50 gr. manda tereyağı
 3. 10 gr sarı kantaron yağı
 4. 1 tatlı kaşığı ardıç katranı
 5. 15 gr aynı sefa yağı
 6. 100 gr vazelin

Tüm malzemeleri karıştırıp sedefli ve egzamalı olan bölgeye günde 3 sefer sürün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.