Çörek Otu Yağı Sivilceye Cilt, Güneş Lekelerine İyi Gelirmi? Çörek Otu Yağı Maskesi

0

Çörek otu yağı binbir derde ilaç mükemmel bir bitkisel yağdır. Çörek otu yağı cilt için de oldukca faydalıdır. Bu makalemizde çörek otu yağının cilde yararları,

 1. Çörek otu yağı en kuvvetli naturel nemlendiricilerdendir, cildi derinlemesine ve kalıcı olarak nemlendirir, kurumasını önler.
 2. Çörek otu yağı ciltte oluşan çatlakların yok edilmesine destek sağlar.
 3. Çörek otu yağı el, ayak mantarı benzeri ciltte oluşan mantar problemlerine karşı oldukca etkilidir.
 4. Çörek otu yağı ciltte oluşan yaraların hızla iyileşmesine destek sağlar.
 5. Çörek otu yağı ihtiva ettiği antioksidatif ve irin karşıtı özellikleriyle akne problemininin tedavisinde etkili rol oynar.
 6. Çörek otu yağında bulunan besleyici etkisinde bırakır hasar görmüş cildi onarmaya ve yenilemeye destek sağlar.
 7. Çörek ot yağı göz altına sürülür mü? Sorusuna uzmanların cevabı çörek otu yağının göz altına sürülmemesi gerektiğidir.
 8. Çörek otu yağının egzema üstündeki tesirleri için meydana getirilen bir çalışmada çörek otu yağı elde görülen egzemayı steroit kremlerle aynı oranda iyileştirdiği görülmüştür. Çörek otu yağının steroit kremlere olan üstünlüğü ise asla yan tesiri olmamasıdır.
 9. Çörek otu yağı cilt üstünde negatif etkilere neden olan mikrop, virüs ve mantar şeklinde oluşumlara karşı koruyucu tesir sağlamaktadır.
 10. Çörek otu yağının ciltte oluşan lekeleri, güneş lekelerini yok edici tesiri vardır.
 11. Çörek otu yağı yüze sürülünce sivilcelerden kurtulmaya destek sağlar. Çörek otu yağını sivilcelerden kurtulmak için şu şekilde kullanabilirsiniz; Her sabah aç karına 1 çay kaşığı çörek otu yağı için, ek olarak, akşam yatmadan ilkin temiz cilde masaj yaparak çörek otu yağını sürün.

Çörek otu yağı yüze iyi mi sürülür?

Çörek otu yağı cildi besler, sıhhatli, nemli, lekesiz bir cilde kavuşmanınıza destek sağlar. Azca bir miktar çörek otu, çörekotu yağı, zeytinyağı, badem yağı iyice karıştırılır. Bu karşımla yüz güzelce yağlanır ve yüz yağı bir miktar çekecek şekilde beklenir. Hemen sonra yüz su ve antibakteriyel yüz sabunu ile yıkanır, durulanır.

Not: Cildinizin çörek otu yağına karşı alerjisi olup olmadığını kontrol etmek için, bu karışımdan azca miktar alınıp, cilt üstünde ufak bir alanda denenmelidir.  Eğer cilt tepki göstermezse kızarmazsa, yanma yapmazsa kullanıma devam edilebilir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çörek Otu Yağı İle Vücuttaki Çatlakları Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Kollarımda ve karın bölgemde, bir çok doğum yaptıktan sonrasında oluşan derin çatlaklar var. Bunların yol açmış olduğu görüntü moralimi bozuyor. Bana, çatlaklarımdan kurtulmak için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilk olarak, cildinizde yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinizin toparlanmasını sağlamalısınız. İşe kese yaparak başlamanız gerekiyor bundan dolayı temiz cilde uygulanan karışımlar daha acele emilir. Keseden sonrasında 20’şer gram kakao yağı, bademyağı, kayısı yağı ve gliserine; 10’ar gram çörek otu yağı keten yağı, saf zeytinyağı ve kantaron yağı ilave edin. Bu karışımı, her gün sorunlu bölgelerinize sürün. Çatlaklarınız hafifleyecek ve yenileri oluşmayacaktır.)

Hekim Feridun Kunak’tan Çörek Otu Yağı İle El Ve Ayak Mantarını Geçiren Kür Tarifi

Sual: El ve ayaklarımda mantar var. Geçmesi için naturel bir yöntem söyler misiniz?

CEVAP

Dr. Feridun Kunak’ın tarifi; 1 yiyecek kaşığı ozon yağı, 1 yiyecek kaşığı adaçayı yağı ve 1 yiyecek kaşığı çörek otu yağını karıştırın. Parmak aralarınıza sürün. Her akşam tırnaklarınıza ve parmak aralarına sürün.Durulamak yok.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Çörek Otu Yağı İle Sedef Hastalığını Ve Egzamayı Geçiren Naturel Kür Tarifi

 1. 10 gr çörek otu yağı
 2. 50 gr. manda tereyağı
 3. 10 gr sarı kantaron yağı
 4. 1 tatlı kaşığı ardıç katranı
 5. 15 gr aynı sefa yağı
 6. 100 gr vazelin

Tüm malzemeleri karıştırıp sedefli ve egzamalı olan bölgeye günde 3 sefer sürün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.