Çörek Otu Yağı İle Zayıflama İbrahim Saraçoğlu Çörek Otu Yağı İle Zayıflama

0

Şişmanlık ve aşırı kiloluluk tüm dünyada yaşanmış olan bir sorundur. Fazla kilolardan en fazlaca kan dolaşım sistemi negatif olarak etkilenir. Sıhhatli bir rejim ve tertipli egzersiz ile tüm fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ek olarak çörek otu yağı da zayıflamanız de etkili rol oynayabilir. Çörek otu yağı, birçok faydası ve kullanım alanı bulunan çörek otunun soğuk preslenmesiyle elde edilir. Bu yağın en popüler faydası ise zayıflamaya destek olmasıdır. Çörek otu yağı kilo aldırmaz, aksine kilo verdirir, çörek otu ile zayıflayanların yorumları hep pozitif yönde olmuştur.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da tv ekranlarında her fırsatta çörek otu yağının faydalarını dile getirmektedir.

Çörek Otu Yağının Zayıflamaya Yararları

 1. Çrek otu yağı, kilo vermek için kullanabileceğiniz en yararlı yöntemdir. Naturel antioksidan olması, iştahı azaltması ve vücudu toksinlerden arındırması, zayıflamanıza yarar sağlar. Ek olarak kan şekerinizi düşürür ve obeziteyi tedavi eder.
 2. Çörek otu yağı iştahı kapatıp fazlaca yiyecek yemeyi engeller. Böylece kısa süre kilo vermenizde etkili rol oynar.
 3. Çörek otu yağı lubricant (yağlayıcı) özelliği ile bağırsakları ıslak hale getirerek, şu demek oluyor ki müshil tesiri göstererek, besinlerin daha süratli geçmesini sağlayıp yiyeceklerin vücutta yağ olarak depolanmasını önler.
 4. Çörek otu yağını tüketmek için uygulayabileceğiniz birçok yöntem vardır bunlardan bir çok, metabolizmanızı hızlandırarak, zayıflamanıza destek sağlar. Bu yağ içinde bulunan B vitaminleri metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakma işlemini hızlandırır. Bu da, tükettiğinizden fazla kalori yakmayı sağlayarak, kalori açığı oluşmasını sağlar ve netice olarak kilo verilir.
 5. Çörek otu yağı, pankreas ve sindirim sisteminin daha etkili işlev görmelerini sağlar. İyi bir metabollizma, vücudun tam kapasitede çalışmasını sağlar. Bu da daha çok yağın, enerji elde etmek için yakılması anlamına gelir. Ek olarak bu yağ, şişkinliği önler.
 6. Tatlı gıdalar kalorisi oldukça yüksek olan besinlerdir.Çörek otu yağı vücudun insülin seviyesini dengeleyip ani gelen tatlı krizlerini önler.
 7. Çörek otu yağı, toksinlerden vücuttan atılmasını sağlar. Bu tesir, vücudun daha etkili bir halde çalışmasını sağlar. Ek olarak yaşamsal aktiviteler de hızlanacağından, daha çok enerji yakılır. Daha çok enerji yakılması ise, daha çok yağ yakımı anlamına gelir.
 8. Çörek otu yağı, sindirim sistemi sağlığı için fazlaca mühim olan lifleri barındırır. Rejim lifleri ise metabolizmanızı hızlandırmaktan mesuldür ve şeker seviyelerini denetim altında tutarak, kolestrolü düzenler.
 9. Ek olarak kan şekeri seviyelerini de düzenler ve bu sayede karbonhidrat içerikli ve şeker içerikli yiyecek istekleriniz azalarak, gereksiz kalori alımını engeller.
 10. Çörek otu yağı yüksek oranda oleik asit ihtiva eder. Zeytinyağının, kilo vermek isteyen insanlara önerilmesinin sebebi oleik asittir. Çörek otu yağında bulunan bu yağ asidi, vücudun yağ yakma hızını arttırır. Zeytinyağı yüksek oranda oleik asit ihtiva eder fakat çörek otu yağı, zeytin yağının içerdiğinden 25 kat daha çok oleik asit ihtiva eder.
 11. 90 obez hanıma düşük kalorili rejim yanı sıra çörek otu yağı da verilerek bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırmada çörek otunun obeziteye karşı tesirleri bulunmuştur. Ek olarak 250 adam içinde meydana getirilen bir araştırmada çörek otunun, zerdeçal ile birleştirildiğinde şeker hastalığı riskini düşürdüğü görülmüştür.

Çörek Otu Yağı Kilo Vermek İçin Tarifler

1.Yöntem

Uyanır uyanmaz dev gibi 1bardak suyun içine 1 çay kaşığı çörek otu yağı, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eyleyip bunu için.

2. Yöntem

1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı toz tarçın ile bir miktar balı karıştırın.Bu karışıma 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı ilave edin ve kaşık ile iyice karıştırın. Bu yağ karışımını tüketin.Minimum otuz dakika süresince birşey yemeyin.

Bu 2 yöntemden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Tarçın tatlı ihtiyacını giderdiğinden kilo vermekte daha etkili olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.