Cilt, Yüz Lekeleri İçin Karbonat, Yoğurt Ve Karbonatla Cilt Lekelerine Son

0

Yoğurt ve karbonat maskelerin olmazsa olmaz malzemelerindendir. Yoğurt ihtiva ettiği vitamin ve mineral yardımıyla cildi nemlendirip bakımını yaparken, karbonat peeling özelliğiyle ciltten ölü hücreleri arındırıp cilt lekelerini yok eder. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan  yoğurt karbonat maskesi tarifleri.

Suna Dumankaya’dan yoğurt ve karbonat ile cilt lekelerini yok etme maskesi

Sual: Cildimde lekeler oluştu ve bir türlü geçmiyorlar. Ne yapmalıyım?

CEVAP

3 dilim haşlanmış patlıcan, 1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2 damla limon suyunu karıştırın. Macun kıvamına vardığında temiz cildinize sürün. 30 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bu formülden haftada 2 kez yararlanın. Cilt lekelerini yok etmek için 2. Tarifim ise şudur; 1 tane kabak, 1 çay kaşığı karbonat, 2 yiyecek kaşığı yoğurt. Kabağı kabuklarıyla beraber rendeleyin. Rendelediğiniz kabağa 1 çay kaşığı karbonat ve 2 yiyecek kaşığı yoğurt ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün. Cildinizdeki maske kurudukça, 2-3 kere tekrardan sürün. 20 dakika beklettikten sonrasında ovarak çıkarın ve soğuk suyla sudan geçirin.

Suna Dumankaya’dan yoğurt ve karbonat ile güneş lekelerini yok etme maskesi

Sual: Her yaz cildimde denizin ve güneşin niçin olduğu lekeler çıkıyor. Güneş lekelerini iyi mi yok edebilirim?

CEVAP

Ilk olarak güneşe çıkarken ne olursa olsun 30 koruma faktörlü bir krem kullanın. Ek olarak bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı çay ağacı yağını karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize, bilhassa de lekelerin olduğu bölgelere iyice yedirin ve otuz dakika süresince beklemeye alın. Peşinden da ovarak çıkarın. Bu karışımı haftada bigün uygulayın.

Yüzdeki güneş lekelerini yok etmek için tarifim ise şudur; Bir tatlı kaşığı süzme yoğurt, bir çay kaşığı karbonat ve bir tatlı kaşığı pişmemiş patates suyunu karıştırıp, yüzünüze sürün. Ortalama 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonrasında, bu maskeyi ovarak çıkarın. Etkili ve süratli bir netice alabilmek için bu formülden haftada minimum iki kez yararlanmanızı tavsiye ederim.Yüzünüzde yeni lekelerin oluşmasını önlemek için ise yaz-kış evden dışarıya çıkarken, güneşten koruyucu krem kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Suna Dumankaya’dan yoğurt ve karbonat ile çilleri yok etme maskesi

Sual: Cildim çiller var, çillerden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Çiller için bir litre suda kuru fasulyeyi otuz dakika kaynatıp süzgeçten geçirin. Çilli bölgeleri bu su ile sudan geçirin. Aynı işlemi pirinçle de yapabilirsiniz. Ek olarak bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize sürün ve bir saat beklettikten sonrasında ovarak çıkarın. Bunu da haftada bigün uygulayın. Güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmayı da dikkatsizlik etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.