Cilt Lekeleri İçin Maske Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Tarifler

0

Sivilce lekesi, güneş lekesi, yaşlılık lekesi şeklinde çeşitli nedenlerden lekelenmeler meydana gelir. İşte tv ekranlarından tanıdığımız Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan cilt lekelerini yok eden maske tarifleri;

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 1. Tanım

Malzemeler

 1. Yarım çay bardağı bal
 2. Yarım çay bardağı maydanoz suyu
 3. Yarım çay bardağı limon suyu

Not: Karıştırma kabı cam yada seramik olmalı

Iyi mi Yapılır?

Malzemeyi iyice karıştırın, Gazlı bezi içinde iyice ıslatın yüzünüze tampon olarak 6­-7 dakika koyun. Tamponu çıkarttıktan sonrasında Maden suyu ile cildinizi yıkayınız. Bu sıvı maskeyi haftada 4­-5 kere uygulayabilirsiniz. Her seferinde zamanı çoğaltabilirsiniz.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 2. Tanım

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı portakal suyu
 2. 1 silme çay kaşığı zerdeçal
 3. 1 yumurta akı
 4. 1 çay kaşığı bal
 5. 1 yiyecek kaşığı mısır unu
 6. 1 çay kaşığı limon suyu

Iyi mi Yapılır?

Malzemeleri iyice karıştırın. Cildinize uygulayın. Beklemeye alın. Soyarak çıkarın. Yüzünüzü soğuk suyla sudan geçirin. Nemlendirici sürün. Gündüz dışarı çıkarken ne olursa olsun güneşten koruyucu krem kullanın.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 3.Tanım

Malzemeler

 1. 1 bardak rendeden geçirilmiş havuç
 2. 500 gram Ayçiçek yağı

Iyi mi Yapılır?

Ilk olarak havuçlarımızı rendeleyelim. Cam bir kavanozun içine alıp üstüne ay çiçek yağımızı ilave edelim. Serin ve güneş görmeyen bir yerde bir gece bekletelim. Sonrasında her gün sabah akşam birer tatlı kaşığı yiyelim. Zaman içinde lekelerinizin yok bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 4. Tanım

Malzemeler

 1. 1 demet maydanoz
 2. 1 tatlı kaşığı limon kabuğu
 3. 1 bardak susam yağı

Iyi mi Yapılır?

Ilk olarak maydanozları iyice sudan geçirin. Yıkadığınız maydanozları kurulayın(kesinlikle ıslak kalmayacak).Cam kavanoza susam yağını koyun, maydanozları ilave edin son olarak da limon kabuklarını atıp, ağzını kapatın. Yedi gün kapalı kavanozda bekleyecek. Hazırlanan karışım iki şekilde kullanılır; Sabah akşam bir tatlı kaşığı karışımdan içebilirsiniz. Haricen olarak da temizlenmiş cildinize sabah akşam sürün.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 5. Tanım (Sivilce Lekelerini Yok Etmek İçin Maske)

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı taze elma suyu
 2. 1 çay kaşığı süt
 3.  1 çay kaşığı taze lahana suyu
 4. 1 yumurta akının yarısı

Iyi mi yapılır?

1 yumurta akının yarısını cam bir kasenin içinde karıştırın. Kullanmadığınız temiz bir tülbenti alın, burun ve göz bölümlerine delikler açın. Cam kasenin içindeki karışıma tülbenti batırın ve yüzünüze koyup 20 dakika beklemeye alın. Süre tamamlanınca cildinizi ılık suyla paklayın ve nemlendiricinizi sürün.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 5. Tanım

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı bak kabağı çekirdeği içi
 2. 1 tatlı kaşığı su ve ya süt
 3. 1 tatlı kaşığı bal

Iyi mi yapılır?

Bal kabağı çekirdeğini içini çıkarıp havanda dövün içine su ve ya sütü ve balı ekleyip cam bir şişenin içine koyup 2-3 saat buzdolabında beklemeye alın. Lekeler gidene kadar temiz cildinize her gün bu kürü uygulayın.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 6. Tanım

Malzemeler

 1. Balık yağı
 2. Kırmızı bal kabağı çekirdeği içi

Iyi mi yapılır?

Kırmızı bal kabağı çekirdeği içini ezip toz haline getirin balıkyağını ekleyip karıştırın. Sabah akşam lekelerin üstüne uygulayın 20-25 dakika bekletip cildinizi ılık suyla sudan geçirin. 1 ay süresince tertipli kullanıp 2 hafta dinlendirin.

Şems Arslan’dan Cilt Lekelerini Gideren Maske 7. Tanım

Malzemeler

 1. Yarım çay bardağı su
 2. 2-3 damla limon
 3. 1 tatlı kaşığı tuz
 4. 1 tatlı kaşığı zeytin yağı yada pamuk yağı

Iyi mi Yapılır?

Peelingten ilkin;1 yarım çay bardağı suya 2 -3 damla limon sıkıyoruz pamuk yardımı ise ilkin cildimizi nazikçe dairesel hareketlerle siliyoruz limonu yalnız 2-3 damla kullanıyoruz fazlası cildi yakabiliyor. Ondan sonra yapacağımız işlem pamuğu ilkin yağa bandırıyoruz hafifçe sıkıyoruz, ondan sonra tuza hafifçe bastırıyoruz.3 dakika süresince dairesel hareketlerle oldukca bastırmadan nazikçe cildimizi siliyoruz bilhassa lekelerin üstünü siliyoruz, bu peeling minimum hafta bir kere, yapabilirsek haftada iki kere cildimize uyguluyoruz, inatçı cilt lekelerinin hepsi tertipli bir uygulama sonrası geçtiğini söyleyen Şems Arslan malzemelerin ne olursa olsun anlatıldığı şeklinde doğru bir halde kullanılması ve uygulaması icap ettiğinin altını çiziyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.