Cildine Pirinç Suyu Kullananlar Memnun mu Ne Düşünüyorlar?

0

Asyalıların güzellik sırrı olan pirinç suyu, pirinci ıslattıktan sonrasında elde edilir. Hem cilt hem de saç için kullanılan pirinç suyunun birçok faydası bulunmaktadır. Cilde porselen bir görünüm verir, cilt tonunu açar ve ciltteki lekeleri giderir. Ciltteki gözeneklerin sıklaşmasını elde eden pirinç suyu, cildin pürüzsüz olmasına destek sağlar. Saçların kısa süre içinde daha süratli uzamasını teşvik eder ve saçları yumuşatır.

Hem cilt beyazlatıcı, hem saç uzatıcı hem de maliyeti düşük olan pirinç suyunu kullananların pozitif ve negatif yorumlarını yazımızın devamında paylaştık.

Saça Cilde Pirinç Suyu Kullananların Pozitif yönde Ve Negatif Görüşleri

Ben pirinç suyunu saçlarım için kullandım ve baya etkili bulunduğunu düşünüyorum. Pirinci ıslattığım suyu direkt olarak kafama uyguladım ve masaj yaptım. Ertesi günü de saçlarımı yıkadım. 2 gün de bile farkı gördüm bu yüzden her insana tavsiye ederim. Pirinç suyunu haftada 1 kere saçlarınız için kullanabilirsiniz.

Ben boynumdaki lekelerin gitmesi için pirinç suyu kullandım. Tertipli kullanıp yararını görmek için ded yedi gün süresince aralıksız boynuma pirinç suyu sürdüm. Sadece pek bir tesirini göremedim. Onun yerine pirinç unu maskesi yaptım ve daha etkili bulunduğunu düşünüyorum.

Ortalama 3 gündür yüzüme pirinç suyu kullanıyorum. Daha pek bir tesirini göremedim fakat gene de ten rengim birazcık da olsa açıldı. Bu yüzden tertipli bir halde kullanmayı düşünüyorum.

Ben pirinç suyunu yüzüm için kullanıyordum. Şöyleki ki 1 hafta süresince 2 gün aralıklarla tertipli kullandım. Birazcık ten rengimde açılma var ve o kadar da fark edilmiyor. Bir de benim cildim birazcık kuru olduğundan daha da kurumasına niçin oldu ve pul pul dökülmeye başladı. Bu yüzden kullanmaya ara verdim kısaca şuan kullanmıyorum.  

Pirinç suyu bakımsız ve uçları yanmış saçlarıma bakım olsun diye denediğim bir yöntemdi.  Banyo yapmadan ilkin saçlarıma güzelce pirinç suyu ile masaj yaparak uyguladım ve 20 dakika kadar beklettim. Banyodan sonrasında saçlarımda inanılmaz bir yumuşaklık vardı. Şu demek oluyor ki saçlarımda ki o sertlik gitmişti. Doğal olarak ki 1 kere uygulamakla derhal bakım yapacağını düşünmedim. Bu yüzden saç bakım rutinime artık pirinç suyunu ekledim ve saçlarıma haftada bir uygulamayı düşünüyorum.

Normalde esmer biriyim ve cildimde de lekeler mevcuttu. Uzun süre tertipli bir halde pirinç suyunu cildime uyguladım ve hakkaten mükemmel bir netice elde ettim. Yüzümü görenler ışıl ışıl parladığını ve cildime ne yaptığımı sordular. Cildimdeki lekelerden yapıt kalmadı ve esmer olmama karşın cildim aydınlandı. Bu yüzden her insana tavsiye ederim.

Pirinç suyunu saçlarıma iki kere uyguladım. Sadece pek bir tesirini göremedim aksine saçlarımın dökülmesine ve daha oldukça kurumasına niçin oldu. Pirinç suyunun her saç tipine uygun olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden kullanmayı bıraktım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.