Cildim Pütür Pütür Diye Üzülmeyin! Pütürlü Cilt İçin Bitkisel Çözümler

0

Cildim, yüzüm, pütür pütür. Bu durum beni kahrediyor. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım bilemiyorum diyorsanız üzülmeyin! Aşağıda bildireceğimiz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen tarifleri uygulayarak pürüzsüz, pütürsüz bir cilde kavuşabilirsiniz!

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Bir Yüz İçin Zeytinyağı Limon Maskesi

Sıcak suyu, 4 damla limon suyunu ve bir miktar zeytinyağını karıştırıyoruz. Yüzümüzü ılık suyla yıkıyoruz. (Sabun kullanmıyoruz.) Peşinden soğuk su ile durulayıp bir miktar zeytinyağı ile cildimize nazikçe masaj yapıyoruz. Bir süre bekletip gene sabun kullanmadan ılık suyla yıkayıp soğuk suyla duruluyoruz. Bu işlemin peşinden cildimiz tazelenecek, yumuşayacak ve pürüzsüzleşecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Pütürsüz Bir Görüntüye Kavuşturacak Mısır Unu Maskesi

Yarım tatlı kaşığı el kremi, yarım tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı mısır unu karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanıp 2 dakika ovulur. Sonrasında yine ovularak temizlenir ve yıkanır. Bu sayede cildinizdeki ölü hücreler yok olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Pürüzsüz Bir Yüz İçin Bal ve Maya Maskesi

1 tatlı kaşığı taze elma suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı karıştırın. Kazanmış olduğunuz karışımı temizlenmiş cildinize sürün, 20 dakika bekletip ılık su ile kompres yaparak paklayın. Bunu her hafta 3 kere uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Güzelleştiren Pütürleri Gideren Maske Tarifi

Bir salatalığın suyu; 2-3 damla nane yağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yiyecek kaşığı süt tozu ile karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanıp 15-20 dakika bekletilir. Sonrasında su ile yıkanır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Mükemmel Bir Cilt İçin Çikolata Maskesi

100 gram bitter çikolata benmari usulü eritilir ve ılıdığı vakit cilde uygulanır. Cildin her yerine güzelce yedirilir ve 20 dakika bekletilip ılık su ile yıkanır. Bu formül her gün uygulanabilir, ciltteki pütürlü görünümü iyileştirir, cildi rahatlatır ve ipeksi bir yumuşaklık verir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Pürüzsüz Bir Ten İçin Kil Maskesi

2 çorba kaşığı mercimek, 1 kâse kil, 1 kâse öğütülmüş nohut, 4 çorba kaşığı zeytinyağı azca miktar su ile karıştırılır. Cilde uygulanıp 5 dakika bekletilir ve ovularak çıkarılır. Sonrasında bir cilt bakım kremi uygulanır. Bu uygulama her ay 2 kez tekrarlanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.