Ceviz Kürü Ceviz Rejimi İle Zayıflama Ceviz Suyu İle Zayıflayan Varmı?

0

Bitkisel zayıflama şekillerinden biri de ceviz suyu tüketerek zayıflamaktır. Bu yöntem hem fazlaca kolay hem de fazlaca etkilidir. Yapmanız ihtiyaç duyulan yalnızca sert kabuğunu soyduğunuz  1 tane cevizi (cevizin içi) suda beklemeye alın ertesi gün bu ceviz suyunu için, cevizi ise yiyin. Ceviz suyu ile zayıflayanların kilo verenlerin, ceviz rejimi yapanların yorumları daima pozitif yönde olmuştur. Deneyenler ceviz suyunun kilo vermekte fazlaca etkili bulunduğunu bildiriyor.

Ceviz Suyunun Zayıflamaya Yararları

 1. Ceviz suyu yüksek protein içinde ne olduğu yardımıyla uzun süre tok durmanıza destek olup zayıflamanızı kolaylaştırır
 2. Ceviz suyu laksatif doğrusu bağırsakları yumuşatan, kabızlığı gideren gıdalardandır bu özelliği yardımıyla kabızlıkla savaşım eder, tükettiğiniz gıdaların dışkı yolu ile atılmasını sağlayıp, yağ olarak depolanmasını engeller.
 3. Ceviz suyu kan şekerini dengeleyip denetim altına alır, böylece ani gelen açlık ve tatlı krizlerini önler.
 4. Ceviz suyunun zayıflamaya en mühim yararlarından biri de tok tutucu özellikte olmasıdır, her gün tertipli ceviz suyu kürü uygulayarak iştahınızın kapandığına tanık olabilirsiniz.
 5. Ceviz suyu en kuvvetli detoks içeceklerdendir, vücudu toksinlerden, zehirli atıklardan temizler bu sayede kolay zayıflamanızı sağlar.
 6. Ceviz suyu ödem söktürücü içeceklerdendir, şişkinliği giderir, şişman görünmenize yol açan ödemin atılmasında mühim rol oynar.
 7. Ceviz suyunda yüksek oranda Omega 3 yağ asitleri bulunur, meydana getirilen bilimsel çalışmalarda kilo vermekte etkili minerallerden olduğu görülmüştür.
 8. Ceviz suyu basen bölgesindeki yağlanmadan muzdarip olanların imdadına yetişen bir içecektir, her gün ceviz suyu içerek kısa sürede basen bölgenizde incelme yaşayabilirsiniz.
 9. Ceviz suyu küründe ceviz suyu ile birlikte de ceviz de tüketilir.  California Üniversitesi, San Diego Tıp Fakültesi’nden California Üniversitesi, San Diego Tıp Fakültesi’nde meydana getirilen çalışmada cevizin zayıflamaya destek olduğu tespit edilmiştir.  Emek vermeyi icra eden ekibin başındaki Dr. Cheryl Rock, her gün bir avuç ceviz yemenin sıhhat, kilo ve kalp üstünde pozitif tesiri bulunduğunu bildirdi. Yaşları 22 ile 72 içinde değişen 245 obez doğrusu aşırı kilo hanım üstünde meydana getirilen araştırmada bayanlar bir senelik zayıflama programına alındı. Dr. Rock, cevizin öteki rejimi icra eden gönüllülerin tükettiği gıdalardan daha yağlı bulunduğunu sadece buna karşın aynı derecede kilo kaybını sağladığını ve bunun şaşırtıcı bir netice bulunduğunu söylemiş oldu.
 10. Ceviz suyu göbek eriten içecekler içinde yer alır. İnce bir bele haiz olmak ve göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için her gün ceviz suyu içmeyi deneyebilirsiniz.

Ceviz Suyunun Zayıflamaya Yararları

Diyetisyen Duygu Deniz cevizin kalorisi ve ne kadar tüketilebileceği hakkında şu detayları veriyor; Bir ceviz averaj 45 kalori içermekte, bu yüzden şahıs şişman ise ceviz tüketimi günde en fazla 3-4 tane olabilir. Sadece şişman değilse ve enerjiye ihtiyacı var ise 5-6 tane ceviz tüketmesinde bir sakınca yoktur.

Ceviz, içinde bulunan doymamış çoklu yağ asitleri dediğimiz omega 6, omega 3 ve omega 9 açısından fazlaca zengindir. Bu özelliği yardımıyla ceviz suyu ile zayıflarken halsizlik, bitkinlik benzer biçimde rejim yaparken karşılaştığınız sıkıntıları yaşamazsınız.

Ceviz çinko, selenyum, magnezyum benzer biçimde mühim minareler ihtiva eder. Bu minareller bağışıklık ve sinir sistemimiz açısından fazlaca önemlidir. Ceviz suyu tükettiğinizde bağışıklığınız güçlenir ve zayıflamaya çalışırken hastalıklara karşı bedeniniz dirençli olur.

Zayıflamak İçin Ceviz Suyu Iyi mi Hazırlanmış olur?

Malzemeler

 1. 1 tane tüm ceviz (Sert dış kabuğu soyulmuş)
 2. 1 su bardağı su

Hazırlanışı;

Cevizin içindeki vitamin ve minerallerin suya geçmesi için, ceviz suyu geceden hazırlanıp sabaha kadar bekletilir ve sabah aç karna su içilir, arkasından cevizler tüketilir. Yapmanız ihtiyaç duyulan fazlaca kolay: 1 su bardağı suyun içine sert kabuklarını kırıp içini çıkardığınız 1 tane cevizi ekleyip sabaha kadar beklemeye alın. Sabah uyandığınızda aç karna, oturarak ceviz suyunu için. Arkasından o cevizleri tüketin.

Ceviz suyu ve Sarımsak İle Zayıflama Kürü Ayda 16 Kilo Zayıflayın

 1. Su
 2. 2-3 tane ceviz içi
 3. 1 diş sarımsak

Yapılışı

1 bardak suyun içine akşamdan cevizleri ve sarımsağı atın.

Sabahleyin aç karnına bu suyu için, cevizleri yiyin ve sarımsağı 3-4 parça halinde kesip, ilaç benzer biçimde su ile yutun. Bu karışımı tükettikten sonrasında yenisini hazırlayın, ertesi sabah tekrardan tüketin. Sarımsağı zayıflamak için kullanmadan ilkin kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Sarımsak, kan sulandırıcılar, doğum denetim hapları, steroidal olmayan anti-enflamatuvar ilaçlar, tüberküloz için ilaçlar ile ve bağışıklığı zayıflatan virüslerle etkileşime girebilir.

Ceviz Hurma Rejimi İle  10 Günde 5 Kilo Zayıflatan Rejim Sıralaması

Sabah kahvaltısı: 3 hurma 3 ceviz

Öğlen yemeği: 3 hurma 3 ceviz

Akşam yemeği: 3 hurma 3 ceviz

Ceviz Rejimi İle İlgili Mühim Notlar

 1. Bu rejimi yalnızca 10 gün süresince yapıyoruz. Daha çok devam edilmeyecek.
 2. Günde 8-10 bardak su içecek .
 3. Ara öğünlerde acıktıkça salata hazırlanıp yenilebilir.
 4. Bu rejim yardımıyla 10 günde 5 kilo zayıflayabilirsiniz.
 5. Ceviz hurma diyetini yada herhangi bir rejimi asla doktorunuza danışmadan uygulamayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.