Çenede Çıkan Sivilceler Neyin Emaresi Çenede İltihaplı Sivilce Çıkması Sebepleri

0

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenede Çıkan Sivilcelere Organik Çözüm

Sivilce, yaygın görülen bir cilt sorunudur. Gözeneklerin tıkanması sonucu cildin yağ biriken kısımlarında meydana gelir. Buluğluk döneminde daha yoğundur. Tedavisi yapılmazsa izi kalır ve ondan kurtulmak {hiç de} kolay olmaz. Sivilce izleri kişinin toplumsal yaşantısını negatif etkisinde bırakır, hatta bazı insanların sivilce izleri yüzünden duyduğu hastalık o denli fazlalaşır ki, cemiyet içine çıkmaya bile utanacak duruma gelir. Çenede sivilce çıkması da çoğunlukla rastlanan bir problemdir. Çenede oluşan sivilcelerin sebebi genel anlamda hormonal değişimlerdir.

Çenede Sivilce, İltihaplı Sivilce Niçin Çıkar?

  1. Buluğluk periyodu, hamilelik, menopoz  şeklinde hormonların salgılanmasındaki artma yada azalmadan kaynaklı çenede sivilce çıkması görülebilir.
  2. Cips, kola, hamburger şeklinde fastfood besinler çenede sivilce çıkmasına yol açabilir.
  3. Stres de çenede sivilce çıkmasını tetikleyebilmektedir.
  4. Cilt üstünde oluşan kirler ve kullanılan ürünlerdeki kimyasallar gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Buna bağlı olarak gözeneklerde yağ birikir. Sırtta ve çenede çıkan sivilcelerin sebeplerinden biri de budur.
  5. Çenede sivilce oluşması bağırsak problemine de işaret edebilir. Yağlı ve sütlü ürünlerden kaçınılmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Patates İle Çenedeki Sivilceleri Kurutma Yöntemi

Alnımı ve çenemi sivilceler sardı. Denemediğim yöntem kalmadı. Birazcık hafifliyorlar sadece oldukça geçmeden yeniden çoğalıyorlar. Sivilcelerimden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Bir patatesi rendeleyin ve suyunu sıkıp bu suya bir tatlı kaşığı bal ilave edin. Her gece uyuumadan evvel sivilcelerinizin üstüne bu karışımı uygulayın. Sürdükten sonrasında yıkamayın. Bir gece cildinizde kalsın. İstenilen tesir hasıl oluncaya kadar her hafta 5 kez uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenedeki Sivilcenin Geçmesi İçin Maske

Çenedeki sivilceyi kurutmak için; 1 tatlı kaşığı oksijenli su, 1 kapsül antibiyotik ve 1 çay kaşığı bebe pudrası karıştırılır. Elde edilmiş karışım çeneye uygulanır, 20 dakika bekletilir ve silinir. Her gün devam edilirse çenede çıkan sivilceler yok olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenedeki Sivilceleri Yok Eden Süper Tanım

1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 yiyecek kaşığı taze elma suyu ve almış olduğu kadar öğütülmüş yulaf ununu karıştırın. Hazırladığınız karışımı çenenize sürün ve 20 dk beklemeye alın. Haftada 3 kez tekrarlayın. Bir başka yöntem olarak; eşit oranda limon suyu ve havuç suyunu karışmasını sağlayarak buz kalıplarında dondurun. Her gece yatmadan evvel 1 kapsül buzu bir süre temiz cildinizde gezdirin. Bu sayede gözenekleriniz sıkılaşacak, cildiniz yenilenecek ve sivilce izleriniz geçecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Portakal Kabuğu İle Çenedeki Sivilceye Organik Çözüm

Bir portakalın kabuğu rendelenir ve güzelce ezilir. Bir çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırılır. Birkaç damla portakal suyu ilave edilip oluşturulan bu karışım temiz cilde uygulanır. Sabah-akşam olmak suretiyle 4 gün bu formülden yararlanılır. Tesirini derhal göstermeye başlayacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Limon Suyu İle Çenedeki Sivilcenin Geçmesi İçin Tanım

Bir tatlı kaşığı meyankökü dövülerek un haline getirilir. Ondan sonra birer çay kaşığı limon suyu ve buğday filiziyle karıştırılır. Elde edilmiş karışım cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir. Peşinden ılık suyla durulanır. Yararını görebilmek için bu maske haftada 2 kez uygulanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.