Çene, Yanak, Favori, Bıyık Bölgesine Lazer Yaptıranların Yorumları

0

Fazlaca yaygın ve etkili bir tüyden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon günümüzde vücudun neredeyse her yerine uygulanmaktadır. En çok da fazla yüzde tercih edilen lazer epilasyon yardımıyla ciltteki tüylerden kolayca ve etkili şekilde kurtulabilirsiniz. Bilhassa son zamanlarda gelişen teknolojik aletler yardımıyla hem hanım hem de erkeklerce popülerliği artan lazer epilasyon yardımıyla yüz dahil tüm vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yüzüne Lazer Epilasyon Yaptıranların Tecrübeleri

 1. Yüzünüze lazer epilasyon yaptırmanızı kesinlikle önermiyorum. Bundan dolayı yüzdeki tüyleri yok eden etkili yöntem acılı olmasına karşın iğneli epilasyondur. Yüzü için lazer epilasyon yaptıran tüm çevrem tüylerinin bitmediğini ve hatta daha arttırdığını söylüyor. O yüzden ben daha etkili olan iğneli epilasyonu tavsiye ederim.
 2. Ben lazer epilasyona başlayıp pişman olanlardanım. Bundan dolayı lazer epilasyon, cildimdeki ince olan ayva tüylerini de daha sert ve koyu çıkmasına sebep oldu. Gittiğim yer en basta bitme garantili bulunduğunu söylemişti fakat sonradan o şekilde olmadığını en fazla 8 seansa girebileceğimi ve bitme garantisinin tahaddütte olmadığını söylediler. 
 3. Ben yüzüme lazer epilasyonu 2 senedir yaptırıyorum. Başlarken lazer epilasyonu meydana getiren merkez yüzün yarısının(favori, çene, yanak ve bıyık bölgesi) oldukca zor bir bölge bulunduğunu söylemiş oldu. Öncelikle ND aleti daha sonrada Alex cihazını kulllandılar. Şu anda 17.seanstayım ve sonuçlar iyi ve yüzümdeki kılların büyük bir çoğunluğu azaldı. Ek olarak lazer epilasyonun yüzümde herhangi bir kızarıklık ve lekeye yol açmadığını söylemeliyim.
 4. Ben lazer epilasyonun hüsrana uğrattığı biriyim. Bundan dolayı yüzüme yaptırdığım lazer epilasyon yüzümdeki kılları arttırdı ve daha da yayıldı. Bu yüzden başka yöntemler arayışındayım. Lazer epilasyonu toplamda 6 ay kadar yaptırdım fakat yüzümdeki tüyler daha da uzun çıkmaya başladı.  Bu sebepten dolayı, paranız boşuna gitmesin önermiyorum.
 5. Ben lazer epilasyon için birden fazla merkeze gittim ve hepsi de yüzümdeki tüylerin lazer epilasyon için yeterince kalınca olmadığını söylediler ve yapmayacaklarını söylediler. Iğneli epilasyon için ise tenimin oldukca ince ve gözeneksiz bulunduğunu ifade ettiler,yalnızca çeneme yapılabileceğini söylediler.
 6. Ben yüz bölgesine lazer epilasyon yapılmaması taraftarıyım.  Bundan dolayı ben yaptırdım fakat bir türlü netice alamadım. Üzerine üstlük, kıllarım bitmedi daha da yayıldı. Ben ondan sonra iğneli epilasyon denedim ve gittiğim merkez acıyı azaltmak için Elma kremini kullanıyordu. Bu sayede acı hissetmeden yaptırdım. Yüzdeki kılları kökten bitiren tek yol iğneli epilasyon.
 7. Ben yüzüme lazer epilasyonu 3 seanstır yaptırıyorum. Yüzümdeki kıllarda oldukca iyi derecede azalma oldu ve çoğalma benzer biçimde bir sorun yaşamadım. Bir tek ilk seansa gitmede 2 gün ilkin yüzümün tamamını jiletle almıştım. Fakat ondan sonra herhangi bir şey yapmadım ve emin olun şu an rahatlığa ulaştım diyebilirim. Yüzümde yalnız oldukca azca kıl kaldı ve onlar da asla göze çarpmıyor. Ben yanak ve ense bölgeme yaptırdım. Seansa gitmeyi bıraksam dahi olur.  Lazer epilasyonu hekese öneriyorum.
 8. Ben yüz bölgem için epilasyonu ortalama 2-3 senedir yaptırıyorum. Bitmek şöyleki dursun azalma dahi olmadığını söylemem lazım. Çaresizim aslen.  O yüzden lazer epilasyona boşuna para harcamayın.
 9. Benim gittiğim merkez yüzümdeki kılların lazer epilasyon ile 5 seansta biteceğini söylemişti en başta. Fakat kıllar bitmedi ve ilk halinden 5 kat daha arttı. Fazlaca pişman oldum başladığıma. Iğneli epilasyon için ise korkuyorum zira iz kaldığını söyleyenler oldukca fazla.
 10. Benim ilk başta yüzümde aşırı tüy problemim yoktu, yalnız favorilerim birazcık uzundu ve çene bölgemde birkaç tüy vardı. Fakat bunlar bana oldukca rahatsız edici geliyordu. Sonrasında hiçbir araştırma falan yapmadan ilk gördüğüm güzellik merkezine gittim. Merkez bitirme garantisini bulunduğunu söylemişti en başta. Aygıt Alexandriteydi ve ben 2 yıl buraya gittim. Yüzümdeki tüylerde azalmayı geçin daha da ayağıma oldu ve tüylerim çene ve boyun bölgeme kadar yayıldı. Ayrıcacildimdelekelerdeoluştu. Fazlaca üzdü bu durum beni ve emin olun psikoljim bile etkilendi.
 11. Yüzüm için ortalama 5 senedir lazer epilasyon yaptırıyorum. Yüzümün dışındaki bölgelerde birkaç seansta netice alırken yüzümde bu durum tam tersi oldu ve bunun sebebinin yüzde oldukca fazla sinir ucu olduğundan bulunduğunu öğrendim. Ben yüz için lazer epilasyon asla önermiyorum,boşuna paranızı sokağa atmayın derim. Onun yerine eğer acısına dayanırım derseniz iğneli epilasyonu tercih edin.
 12. Ben yüzüm için lazer epilasyona gidiyorum ve gittiğim yerdeki aygıt Alex. Toplamda 3 seans gittim ve yaza girdiğimiz için ara verildi. Ben lazere başlamadan ilkin yüzümde oldukca fasla tüy vardı. Çene, yanak, ve boyun dahil her yerde oldukca vardı. Sebebi ise tamamen genetik,hormonal değil. Lazer epilasyondan sonrasında boynumdaki tüylerin koyulaşıp sertleştiğini söylemem lazım. Bu durumda mecburen daha uzun bir dönem gitmem gerekiyor. Ek olarak lazer epilasyon yüzümde oldukca sivilce de yapmış oldu, ki normalde benim yüzümde asla sivilce olmazdı.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.