CC Krem Iyi mi Kullanılır Cilde Iyi mi Uygulanır Yararları Ne

0

CC Krem Nedir Niçin CC Krem Kullanmalıyım Ne İşe Yarar?

CC krem en fazlaca kullanılan makyaj malzemelerindendir. CC harflerinin İngilizce karşılığı color correcting; doğrusu cilt renk düzeltici demek. CC kremin yararları denilince aklımıza gelen ilk şey doğal ki ciltteki renk eşitsizliklerini gidermesidir. Cilt tonunu dengeleyen bu krem, daha pek fazlaca işleve haizdir. Cilt lekelerine iyi gelir, cildin güneş ışınlarından zarar görmesini engeller ve cilde bakım yapar. Sadece CC kremlerin yararını görmek isteyenlerin, asla aksatmadan kullanmaya devam etmeleri gerekir. Bu mevzuda sabırsızlık gösterilmemelidir.

CC Krem Iyi mi Kullanılır?

İşaret parmağımıza 2-3 damla CC krem sıkalım. Peşinden burnumuza, yanaklarımıza ve alnımıza nokta nokta uygulayalım. Sonrasında dairesel hareketlerle cildimizin tamamına iyice yedirelim. Kremin kafi gelmemesi durumunda bu işlemi tekrardan yapalım. Genel anlamda CC krem kullanılırken sünger ya da fırçadan yardım alınır. Fakat bunun yerine parmaklarınızla yapmanız daha doğru olacak, cildinize daha iyi tesir edecektir. Böylece daha muntazam uygulayabilir ve maximum düzeyde yarar görebilirsiniz. Bundan dolayı CC kremi fırça yada süngerle değil, parmaklarınızla sürmeniz tavsiye edilir.

CC Kremin Cilde Yararları Nedir?

CC kremin o denli hafifçe bir yapısı vardır ki, cildinizde olup olmadığını bile anlamazsınız. CC krem sürmek fazlaca kolay bir işlemdir ve birkaç dakikanızı bile almaz. Cildinizin renk tonunu eşitleyen bu krem, pürüzsüzlük ve doğallık sunar. Fondötene benzeyen fakat ondan daha ince bir yapıya haiz olan CC krem, tek kelimeyle dört dörtlük bir cilt bakım ürünüdür.

 1. Cilt lekelerini kamufle eden bu ürünler, renk düzensizliklerini giderir.
 2. Bilhassa yaz mevsiminde kullanılması fazlaca faydalıdır. Zira güneşten koruyarak zararı olan ultraviyole ışınlarının cildi yıpratmasına engel olur.
 3. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
 4. Işıltılı bir cilde haiz olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayan CC krem, daha enerjik ve dinç gösterir.
 5. Sivilcelere ve aknelere karşı etkilidir.
 6. Kızarıklığı yok eder ve kusursuz bir görünüm elde etmeye destek sağlar.
 7. Nemlendirici özelliği vardır.
 8. Cildinize uygun bir CC krem alıp doğru kullanırsanız, cildinizdeki siyah noktalar, kızarıklık ve öteki pürüzler gizlenecektir. Cilt için hem kapatıcı hem de besleyici olan CC krem, bir çok kadının makyaj çantasından asla noksan olmamaktadır. SPF koruyuculuğunun yüksek oluşu, kremsi yapısı ve iyileştirilmiş formülüyle yağlı ciltler için de oldukça idealdir.
 9. CC kremler cilt tonunu dengelediği için çoğunlukla tercih edilmektedir. Ciltteki kızarıklıklara birebir olan CC kremlerin tesiri uygulanır uygulanmaz derhal ortaya çıkmakta ve kızarıklıkları anında yok etmektedir. Öte taraftan CC krem, cilt üstündeki renk pigmentlerini de ortadan kaldırır.
 10. SPF içerikli CC kremler hem cilde bakım yapar hem de güneşten koruyarak cildin zarar görmesini önler. Güneş koruyucu özelliğinden dolayı kararma ve cilt lekesi şeklinde sorunları da engeller.
 11. CC kremler kuru ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Kuru cilt yapısına sahipseniz cildinize rutubet verecek, yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizdeki yağlanmayı denetim altına alarak parlamanın önüne geçecektir. CC krem uygulayıp kurumasını beklerseniz yağlı bölgelerin matlaştığını görebilirsiniz.

CC Kremin Fondötenden Ve BB Kremden Farkı Nedir?

CC kremin ince bir yapısı vardır. CC krem ile fondöten arasındaki fark ise emiliminden gelmektedir. Fondöten cildin gözeneklerini tıkayarak nefes almasını önleyen bir üründür. Oysa CC kremler çabucak emilebildiği için gözenekleri asla tıkamaz. Fırça yada parmak uçlarınızla süreceğiniz CC krem, cildinizin nefes almasına engel olmayacaktır.

BB krem ile CC krem karşılaştırması yapıldığında, CC kremin daha ince bir yapıda olduğu görülmektedir. Fondöten şeklinde cildinize nüfuz eden CC krem, cilt tonunu dengeler. BB kremden daha naturel bir görünüm sunan CC kremin kapatıcılığı BB kremden daha azdır. CC kremlerin içerikleri, renkleri ve öteki özellikleri markalara gore farklılık arz etmektedir. Mesela bazı markalara ilişik CC kremleri beyaz gri renkli, kimilerininki ise ten rengidir. CC kremlerin bazıları sürüldükten sonrasında cilt rengini alır ve cilt tonunun dengelenmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.