Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Öteki Şeyler İçin Kullananların Yorumları

0

Çay ağacı yağı Melaleuca alternifolia ağacından elde edilmiş, antiseptik özelliğine haiz bir yağdır. Çay ağacı yağı, naturel antiseptik ve viral özelliği yardımıyla birçok sorunlu bölgenin tedavisinde kullanılmaktadır. Antimikrobiyal ve antiseptik özelliğine haiz olan çay ağacı yağı; başta akne-sivilceler, saç kuruluğu, kepek, deri enfeksiyonları, diş eti iltihabı, tırnak mantarı ve ağız kokusu benzer biçimde problemlere iyi gelmektedir.

Çay Ağacı Yağı Kullanıcılarının Yorumları Nedir?

  • Yağlı ve sivilceli bir cilde sahibim. Sivilcelerimin en etken olduğu dönemde çay ağacı yağı ile tanıştım. Çay ağacı yağını kulak pamuğuna damlatıp sivilcelerim üstüne lokal bir halde uyguladım, birkaç gün daha uyguladıktan sonrasında sivilcelerimin kuruyup küçüldüğünü gördüm. Birkaç hafta tertipli olarak kullandığımda ise, sivilce lekelerimde gözle görülür bir halde azalma bulunduğunu fark ettim.
  • Ağız çevremin kuru olduğu bir dönemde, ağızımın çevresinde birçok büyük sivilceler çıkıyordu. Hatta o şekilde büyük sivilcelerdi ki, parmağımla sivilceye dokunduğumda ağrı veriyordu. Sonrasında çay ağacı yağından ufak bir pamuk parçasının üstüne damlatarak, sivilcelerimin üstüne bastırdım. Pamuğu sivilcelerim üstüne bastırırken yatar pozisyona geçtim ve birkaç dakika süresince elimdeki pamuğu sivilcemin üstüne bastırdım. Pamuğu sivilcenin üstüne bastırırken sivilcemin üstünde hafifçe bir yanma hissettim. Ertesi gün olduğunda o dev gibi sivilcenin küçücük kaldığını gözlemledim. O gün bugündür her sivilce çıkarttığımda çay ağacı yağını lokal olarak uyguluyorum ve oldukça memnunum.
  • Kuru ve kepekli olan saç derimin tedavisi için çay ağacı yağına başladım. Banyoya girmeden evvel, çay ağacı yağından bir miktar alarak saç diplerime masaj yaparak uyguluyorum. Çay ağacı yağını 1-2 saat saç derimde beklettikten sonrasında, banyoya giriyorum. Ve netice olarak oldukça memnunum. Saçımdaki kuruluğu giderdi ve aşırı kepek sorunuma da çaresiz oldu diyebilirim.
  • Çay ağacı yağının akne-sivilceler üstünde olan pozitif etkilerini duyunca ben de aktara gittim ve çay ağacı yağı aldım. Çay ağacı yağını bir parça pamuğun üstüne damlatıp sivilcelerimin üstüne uyguladım. 3 gün süresince yapmama karşın, sivilcelerimde kuruma, küçülme söz mevzusu dahi olmadı. Maalesef ben çay ağacı yağının sivilcelerim üstünde pozitif etkilerine tanık olamadım.
  • Çay ağacı yağı hem tırnak batması hem de sivilce problemime oldukça iyi gelen bir yağ. Sivilcelerim üstüne bir para pamuğa çay ağacı yağı damlatarak uyguluyorum ve birkaç günde sivilcelerim kuruyor. Tırnak batması için ise, gene ufak bir pamuğun üstüne çay ağacı yağı damlatıp, tırnak batması olan kısıma sürüyorum ve pamuğu bir süre o bölümde bekletiyorum. Çay ağacı yağı, tırnak batmasının verdiği ağrıyı derhal hafifletiyor.
  • Kırılgan ve alerjik bir cilde sahibim. Kullandığım birçok ürün cildimde alerjik reaksiyona niçin oluyor, sadece çay ağacı yağı cildim üstünde hiçbir yan etkiye niçin olmadı. Çay ağacı yağını sivilcelerim üstüne uygulayınca yalnız hafifçe bir yanmaya niçin oldu fakat birkaç dakika içinde yanması kendiliğinden geçti. Keskin ve sert bir yapıya haiz olan çay ağacı yağı cildin ph kıymetini asla bozmuyor ve kısa sürede sivilceleri kurutuyor.
  • Saç derimde kabuklanmalar mevcuttu. Çay ağacı yağının saç derisine olan faydalarını okuduktan sonrasında, ben de bir deneyeyim denedim. Şampuanımın içine 2-3 damla kadar çay ağacı yağı damlatıyorum. Her banyoya girdiğimde bu şampuanı kullanıyorum ve kafa derimin oldukça rahatladığını hissediyorum. Çay ağacı yağı saç derimdeki kabuklanmayı gidererek saç derimin yumuşacık olmasını sağlamış oldu.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.