Çatlaklara İyi Gelen Çatlak Giderici En Beğenilen 8 Çatlak Kremi

0

Çeşitli nedenler dolayısıyla cildin ani değişimlere maruz kalmasıyla ciltte çatlaklar oluşur. Derinin altında bulunan damarların ortaya çıkmasına çatlak denir. Cilt üstünde portakal kabuğu görünüme yol açan çatlaklar öncelikle kırmızı renkli olurlar daha sonrasında beyaz veya gri renge dönerler.

Çatlak oluşumunun başlıca sebepleri içinde hamilelik yer alır. Genel anlamda anne adaylarının hamilelik döneminde veya doğum sonrasında vücudunda çatlaklar oluşur. Bu zamanda, anne karnındaki bebeğin büyümesiyle deri gerilir ve hanımefendilerin karın, göğüs ve basen bölgesinde çatlaklar meydana gelir. Çatlak oluşumuna yol açan öteki etmenler ise kişinin aniden kilo alıp aniden vermesi şeklinde ani kilo değişimleri, yetersiz sıvı alımı veya derinin kuru kalmasıdır. Genetik yatkınlığı olan kimselerde de çatlak görülmektedir. Çatlağı önlemek ve çatlak görünümünü en aza indirmek için piyasada bazı çatlak kremleri bulunur. Yazımızın devamında çatlaklara en iyi gelen ve en etkili çatlak kremlerini sizler için derledik.

Çatlaklara En iyi Gelen 8 Çatlak Kremi

Lierac Phytolastil Çatlak Bakım Jeli 200 Ml

Süratli kilo alma şeklinde çeşitli nedenlerden göğüs, basen ve karın bölgesinde çatlaklar meydana gelir. Lierac çatlak kremi,;cildin elastikiyetini arttırarak, ani kilo değişimine bağlı olarak oluşan çatlakları giderir. Lierac Phytolastil Çatlak Bakım Jeli 200 Ml piyasadaki fiyatı 173,88 TL’dir.

Mustela Çatlak Öncesi Krem 150 ml

Mustela çatlak kremi, hamilelik süresi süresince cilde uygulandığında çatlak oluşumunu önler. Bununla birlikte oluşan çatlakların görünümünü en aza indirir. Cildi nemlendirerek cilt gerilmesinin önüne geçer. Mustela çatlak kremi, maracuja yağından elde edilir. Marajuca yağı, hamilelik döneminde annenin cilt esnekliğini arttırır ve cildinin esnek kalmasına destek sağlar. Mustela Çatlak Öncesi Krem 150 ml piyasadaki fiyatı 188,37 TL’dir.

Sinoz Çatlak Kremi

Sinoz çatlak kremi, hamilelik döneminde veya hamilelik sonrasında oluşan portakal kabuğu görünümlü çatlaklarla savaşım eder. Sinoz kremin içinde centella asiatica bitkisi bulunur. Centella asiatica, ciltte çatlak ve selülit oluşmasının önüne geçer. Sinoz çatlak kremi tertipli kullanıldğında, cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüz olmasını sağlar. Sinoz Çatlak Kremin piyasadaki fiyatı 99,90 TL’dir.

Bepanthol Çatlak Önleyici Krem 100 gr

Hamileliğin dördüncü ayından sonrasında, karın bölgesi iyice gerilmeye adım atar. Bepanthol çatlak kreminin gebeliğin 4. ayından itibaren günde iki kez karın bölgesine sürülmelidir. Bepanthol çatlak kremi hem cildi besler hem de gebelikte oluşabilecek çatlaklara karşı cildi korur. Bepanthol Çatlak Önleyici Krem 100 gr piyasadaki fiyatı 48,70TL’dir. 

                                                      

Palmers Kakao Yağlı Karın Gerginliği Azaltıcı Krem 125 gr.

Palmers çatlak kremi, gebelik döneminde ve gebelik süreci sonrasında, karındaki gerginliği azaltmaya destek bir kremdir. Yoğun nemlendirici özelliği yardımıyla kuru cildi nemlendirir. Bununla beraber palmers çatlak kremi paraben içermez, çatlak izlerinin görünümünü azaltır. Palmers Kakao Yağlı Karın Gerginliği Azaltıcı Krem 125 gr. 205,00 TL’dir.

Sebamed Çatlak Giderici Krem 200 Ml

Bazı hanımefendilerin gebelik döneminde bazı hanımefendilerin ise gebelik sonrası döneminde vücudunda çatlaklar oluşur. Sebamed çatlak kremi, gebelik döneminde veya ansızın kilo alıp verme sonrasında oluşan çatlakları giderir. Çatlakları giderdiği şeklinde cildi nemlendirerek çatlak oluşumunu da önlemektedir. Sebamed Çatlak Giderici Krem 200 Ml piyasadaki fiyatı 231,57 TL’dir.

INCIA Karın Çatlak Jel Kremi

INCIA çatlak kremi, ihtiva ettiği avokado, aynısefa ve kantaron yağ şeklinde çeşitli yağlar yardımıyla cilt çatlaklarına fazlaca iyi gelir. INCIA çatlak kremi tamamen naturel bitkilerden elde edilmiş ve cilt florası ile uyumlu bir kremdir. INCIA Karın Çatlak Jel Kreminin piyasadaki fiyatı 59,00 TL’dir.

Hyperinol Krem 35 ml

Hyperinol çatlak kremi içinde ihtiva etmiş olduğu E vitamini ve naturel yağlar yardımıyla ciltte oluşan çatlak, yanık ve yara izlerinin geçmesini sağlar. Çeşitli nedenlerden dolayı vücutta çatlaklar oluşur. Hyperinol çatlak kremi çatlak olan bölgenin üstüne ince bir katman halinde uygulanır ve krem cilde masaj yaparak yedirilir. Hyperinol Krem 35 ml piyasadaki fiyatı 68,50 TL’dir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.